Patarimai, kaip turiningai paminėti Laisvės gynėjų dieną

Laisvės gynėjų diena/Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šį savaitgalį jau 28-ąjį kartą bus minimos skaudžių sausio įvykių metinės ir Laisvės gynėjų diena. Kaip ją praleisti prasmingai ir sveikai bei sužinoti daugiau įdomių faktų apie šalies istoriją.

Tradicinis pagarbos bėgimas

Propaguojančių aktyvesnį gyvenimo būdą laukia tradicinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Tradicinis bėgimas pradedamas nuo aikštės prie Antakalnio kapų ir tęsiasi Karių kapų g., Kuosų g., Jūratės g., Sapiegos g., Antakalnio g., Žirmūnų tiltas, Šeimyniškių g., Konstitucijos pr., Narbuto g., Laisvės pr., L. Asanavičiūtės g., P. A. Kavoliuko g., Sausio 13-osios g.

Bėgimo pradžia numatyta sausio 12 d., šeštadienį, 11 val. 45 min.

Atminimo laužai

Kartu prisiminti, kad esame laisvi, kviečiama prie prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos pastato, Konarskio gatvėje, kur bus kuriami atminimo laužai. Čia Lietuvos kariuomenės Garbės kuopos nariai pagerbs Laisvės gynėjus prie LRT Laisvės varpo, Krašto apsaugos ministerija vaišins karšta arbata, o šalia Sausio 13-osios memorialo bus kuriama neužmirštuolių pieva.

Minėjimo pradžia numatyta sausio 12 d., šeštadienį, nuo 17 val.

Sausio 12-ąją nuo 18 iki 18.30 val. vyks Atminimo laužų uždegimo ceremonija sostinės Nepriklausomybės aikštėje.

Filmas apie 1991-ųjų laisvę ir vienybę

1991-ųjų sausio 13-osios įvykiai inspiravo pirmojo Lietuvos spec. būrio įkūrimą. Dauguma jų sausį gynė dabartinius Seimo (buvusius Aukščiausios Tarybos) rūmus. Apie patriotizmu ir entuziazmu užsivedusius jaunuolius ir jų siekį apsaugoti Lietuvą nuo sovietų agresijos pasakojama šį savaitgalį kino teatruose pasirodžiusiame filme „Spec. Žvėrynas“. Iš retų archyvinių kadrų sukurta dokumentinė istorija, papildyta 1990-ųjų animacija ir muzika, leis pažvelgti į svarbius istorinius įvykius iš kitos perspektyvos.

Savaitgalį filmas rodomas Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Gargžduose ir Ukmergėje.

Neužmirštuolių pievos kūrimas

Kaune planuojama pilietinė akcija „Neužmirštuolių pieva“. Renginys čia vyksta antrus metus, o jo organizatoriai kviečia drauge švęsti Lietuvos laisvę ir suformuoti „Neužmirštuolių pievą“ iš žiedų, simbolizuojančių atminimą ir pagarbą tiems, kurie kovojo už šalies laisvę.

Kviečiama susitikti sausio 12 d., šeštadienį, 16.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje.

Vėliavos pakėlimas

Tradiciškai sausio 13-ąją sostinės Nepriklausomybės aikštėje pakeliama valstybės vėliava. Ceremonijos pradžia – 12 val.

Skaitykite daugiau