Patarimai, kaip pagerinti poros santykius
Jūs ką tik apsižodžiavote su savo vaikinu ir jau ketinate keisti savo „Facebook“ paskyros santykių statusą? Neskubėkite, suskaičiuokite iki dešimties. Siūlome keletą naujų taisyklių, kurios pagelbės santykiuose. Žurnalas „Marie Claire“ pateikia 9 patarimus:
Būkite savanaudžiai
Žmonės, kurie skiria laiko sau, yra laimingesni už tuos, kurie pirmenybę visada teikia savo parterio poreikiams. „Jei jūs turite mėgstamą laisvalaikio užsiėmimą, pavyzdžiui, mokotės naujos kalbos ar lankote maisto gaminimo kursus, tuomet turite ką nors įdomaus ir naujo papasakoti ir savo partneriui, vadinasi, būsite jam įdomesnė“, – sako filosofijos daktaras Gary Lewandowskis Jr iš Monmoutho universiteto Naujajame Džersyje. Anot jo, užsiimant kokia nors veikla bei įgaunant žinių ir naujų potyrių, pagerėja ir bendras poros ryšys.
Nepamirškite greitukų
Nors greitukai daugeliui skamba labai neromantiškai, tačiau trumpi, bet dažni, aistros proveržiai priverčia mūsų organizmą išskirti dvi chemines medžiagas: dopaminą ir oksitociną, kurios priverčia mūsų smegenis pajusti meilės euforiją. „Jei jūs mylitės periodiškai, tačiau vis dėlto norite pakurstyti šių medžiagų gamybą savo organizme, susitaikykite, kad seksas ne visada bus idealus, juk greitukai – tai ne tas pats, kas lepinti savo partnerį glamonėmis ne vieną dešimtį minučių“, – teigė sekso ekspertas Ianas Kerneris.
Atsineškite pyktį į lovą
Kalifornijos universitete, San Diege atlikti tyrimai parodė, kad daugelis žmonių išsprendžia ginčus ir nesutarimus lovoje. „Kai žmonės miega, smegenys perfiltruoja esamą informaciją ir lengviau suranda problemos sprendimo būdą. Mūsų galvoje tarsi vyksta procesas, kuriame atnaujinama informacija, todėl jei nuėjote miegoti galvodami, kad tai buvo vienintelis būdas problemai išspręsti, atsikėlus jūsų galvoje jau gali būti kitas sprendimas, apie kurį jūs prieš tai net nepagalvojote“, – sako tyrimo autorė, daktarė Sara Mednick.
Gerbkite privatumą
Dauguma porų barasi, o rezultatas dažniausiai būna paviešinamas virtualioje erdvėje. Paviešindami nuotraukas ar vienas kitam išsakytus žodžius jie sukelia nepatogumų aplinkiniams. „Jei pora virtualiame pasaulyje atrodo perdėtai laiminga: dažnai rašo vienas apie kitą, dalijasi nuotraukomis, neapsigaukite. Gali būti, kad taip jie bando paslėpti savo nepilnavertiškumą ir kompleksus. O jei jie savo nusiskundimus nuolatos skelbia „Facebook“, jie paprasčiausiai bijo akis į akį spręsti problemas“, – sako knygos „Deal Breakers“ autorė Bethany Marshall.
Piktybiniai draugai
Jei jūsų poros pažįstami ar draugai nuolatos barasi ir nesutaria, tai gali paveikti ir jus. Anot Browno universiteto atlikto tyrimo, jei jūsų itin artimi draugai pasuka skirtingais keliais, tuomet labai didelė galimybė, kad ir jūs išsiskirsite. Įdomu tai, kad jei jūsų kolegė ar kolega, sesuo ar brolis padaro tai, tuomet tikimybė yra maždaug 33 procentai.
Atsijunkite po darbo
„Jei jūs nuolatos dirbate, tuomet išnyksta riba tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, o tai sukelia stresą, nepasitenkinimą partneriu ir ardo santykius“, – sako knygos „The Secrets of Happily Married Women“ autorius daktaras Scottas Haltzmanas. Skirkite laiko sau ir savo partneriui po darbų, kartu ilsėkitės ir atsijunkite nuo jus persekiojančių darbo klausimų.
Perleiskite namų ruošos darbus
Plauti grindis ar šveisti tualetą – kasdienybė, be kurios neįsivaizduojama moters diena. Tačiau, brangiosios, įsidėmėkite: vedę vyrai atlieka mažiau namų ruošos darbų nei kartu gyvenantys vaikinai. Jei pastebėjote, kad nešvarių lėkščių krūva plautuvėje kelia barnius šeimoje, geriau pataupykite ir sutaupytus litus išleiskite nusamdydamos namų tvarkytoją, kuri ateitų ir kas savaitę iškuoptų jūsų namus. Sutaupytą laiką galite leisti drauge ir mėgautis vienas kito kompanija.
Priešvedybinė sutartis
„Tai lyg planas B, jei jūsų santuoka nepavyks. Priešvedybinė sutartis – tai atviras poros dialogas raštu, kuriame nusprendžiama, kaip vyras ir moteris įsivaizduoja savo santykius, kiek vaikų ketina turėti ir net parodo, kokios yra kiekvieno žmogaus vertybės gyvenime“, – teigė Niujorko advokatas Peteris Morris. Priešvedybinė sutartis itin naudinga ir palanki moteriai, jei ji išlaiko šeimą, nes skyrybų atveju ji gali likti be pusės savo turto.
Pinigai, pinigai, pinigai
Poros nesiskiria dėl to, kad neturi pakankamai pinigų, jos dažniausiai pasuka skirtingais keliais, kai dėl pinigų kyla konfliktų. „Aptarti finansinę situaciją kiekvieną mėnesį yra būtina“, – teigė asmeninė finansininkė Manisha Thakor. Ar jūs dedate algą į bendrą iždą ar kaupiate turtą atskirai? Ar žinote, kiek kiekvienas iš jūsų turi santaupų? Jei nuolatos aptarsite savo piniginius reikalus, tuomet jūs nutiesite tiltą į daug žadančius santykius, nes viskas bus paremta planavimu ir racionaliai priimtais sprendimais.