„Patrulio“ Algirdo Radzevičiaus gyvenime – naujas posūkis: „Tai buvo vienas iš mano tikslų“

Algirdas Radzevičius / Pauliaus Peleckio ir soc. tinklų nuotr.
Algirdas Radzevičius / Pauliaus Peleckio ir soc. tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-11-21 17:54
AA

Grupės „Patruliai“ narys Algirdas Radzevičius džiaugiasi galėjęs įgyvendinti dar vieną užsibrėžtą tikslą. Į Klaipėdą gyventi grįžęs vyras išsilaikė motorinio pramoginio laivo laivavedžio teises.

Dainininkas portalui Žmonės.lt pasakojo, kad apie laivavedžio teises galvojo jau kurį laiką, o sugrįžęs gyventi į gimtąją Klaipėdą, pagaliau tam pasiryžo. Paklaustas ar tai buvo sena svajonė, Algirdas atskleidė turintis savą filosofiją: „Iki 30 metų vyrai turi svajones, o po 30-ies – tikslus. Tai buvo vienas iš mano tikslų.“

A.Radzevičius atskleidė, kad procesas, norint gauti laivavedžio teises, yra labai panašus į automobilių.

Algirdas Radzevičius / Socialinių tinklų nuotr.

„Užsiregistruoji į kursus, o tada kiekvieną dieną po dvi valandas juos dalyvauji nuotoliniu būdu. Visas procesas trunka apie du mėnesius. Tada turi išsilaikyti mokyklinį teorijos egzaminą, o paskui seka praktika – reikia plaukti po marias, mokėti švartuotis laivą. Galiausiai lieka pagrindinis egzaminas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje“, – proceso eigą pasakojo Algirdas.

Dainininkas neturi jokių komercinių tikslų, teigia teises išsilaikęs išskirtinai dėl asmeninio poreikio.

„Teisės yra tarptautinės, galėsiu jas panaudoti bet kur nuskridęs ar nuvažiavęs. Tarkim, kokioje Barselonoje ar Graikijoje galėsiu drąsiai išsinuomoti kateriuką iki 24 metrų ir varyt plaukioti. Beje, mano teisės galioja išskirtinai pramoginiams laivas, žvejybiniams – ne“, – paaiškino A.Radzevičius.

Grupės „Patruliai“ narys atviravo, kad jūra jį visada labai traukė. Taip pat prie noro turėti laivavedžio teises prisidėjo ir draugai, kurie Klaipėdoje turi savo laivus. Vyras turėjo progą plaukioti su jais ir įsitikino – tai labai smagi veikla.

Algirdas Radzevičius / Svetlanos Bolnienės nuotr.

„Automobilio teises mes laikome, nes mums to vienaip ar kitaip reikia socialiai, žinom, kad taip bus patogiau gyventi. O čia jau toks tavo pasirinkimas – nori laikai, nori ne, o ne dėl to, kad trūksta valgyti ar dar kažko. Kai tu pats pasirenki, tie kursai yra labai įdomus. Aš, galima sakyti, visą medžiagą godžiai rijau“, – kalbėjo A.Radzevičius.

Algirdas teigė, kad kol kas jo gyvenimo tempas ir šiltuoju metų laiku vykstantys koncertai jį stabdo nuo savo laivo įsigijimo, tačiau prie šio klausimo žada sugrįžti ateityje.

„Dirbu darbą, kuris reikalauja savo vasaras parduoti, tad išplaukti pavyktų gal kokį dešimt kartų, o laivas ir jo išlaikymas brangus. Jei Dievas duos, sulauksiu vyresnio amžiaus ir būdamas arčiau senjorystės pagalvosiu apie savo laivą“, – patikino A.Radzevičius.