Patvirtinta: hito „Sweet Disposition“ atlikėjai „The Temper Trap“ vasarį koncertuos Vilniuje

Grupė „The Temper Trap“  / Grupės archyvo nuotr.
Grupė „The Temper Trap“ / Grupės archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-12-12 11:02
AA

Žymi Australijos grupė „The Temper Trap“ prieš kelias dienas sukėlė džiaugsmą savo gerbėjams Lietuvoje, pranešusi, kad ketina apsilankyti mūsų šalyje. Dabar tai oficialu – nuo šiandien galima įsigyti bilietus į grupės koncertą, kuris 2017-ųjų vasario 19-ąją įvyks Vilniaus koncertų salėje „Compensa“.

Žinia, kad į Lietuvą atvyksta „The Temper Trap“, išjudino grupės gerbėjus internete – džiugiais komentarais socialiniuose tinkluose šią naujieną palydėjo ir žinomi Lietuvos muzikos pasaulio žmonės.

Grupė, kurią 2009-aisiais visame pasaulyje išgarsino indie muzikos himnu vadinamas hitas „Sweet Disposition“, Lietuvoje lankysis pirmą sykį. Šis pasirodymas – sausį prasidėsiančio grupės turo po Europą, kuriame ji pristatys naujausią savo albumą „Thick As Thieves“, dalis.

Bilietus į „The Temper Trap“ koncertą jau šiandien, pirmadienio, galima įsigyti visose „Bilietų Pasaulis“ kasose ir internetu.

„The Temper Trap“ – viena ryškiausių Australijos muzikos sėkmės istorijų šiame šimtmetyje. Grupė 2005-aisiais susibūrė Melburne, kai Indonezijoje gimęs dainininkas Dougy Mandagi nusprendė pabandyti kurti kartu su savo bičiuliais – bosistu Jonathonu Aherne ir būgnininku Toby Dundasu.

2006-aisiais grupė išleido pirmąjį EP ir surengė turą po Australiją, tačiau reikalai rimčiau pajudėjo į priekį 2008-aisiais, kai muzikantai pradėjo vis daugiau laiko praleisti Didžiojoje Britanijoje ir prasiskynė kelius į šios šalies kritikų grojaraščius.

Britų transliuotojui BBC išrinkus grupę tarp kylančių talentų, į kuriuos 2009-aisiais būtina atkreipti dėmesį, „The Temper Trap“ persikraustė į Londoną ir ten baigė kurti savo debiutinį albumą „Conditions“ – kartu su Adele, „Kasabian“, „Arctic Monkeys“ ir kitų žvaigždžių skambesį šlifavusiu prodiuseriu Jimu Abbissu.

„Radiohead“ ir Prince'o įkvėptame albume (anot pačių muzikantų) skambėjo ir daina „Sweet Disposition“, kuri 2009-aisiais tapo tikra indie roko sensacija. Kūrinys pakilo į populiariausiųjų dešimtuką Didžiojoje Britanijoje, Belgijoje, Italijoje ir Airijoje, pateko į JAV populiariausių alternatyvios muzikos kūrinių dešimtuką. Dainai buvo sukurti net trys skirtingi vaizdo klipai, ji buvo įtraukta į kino filmų „500 Vasaros dienų“ ir „Trys dienos nužudyti“ garso takelius. Didžiojoje Britanijoje šis įrašas tapo „platininiu“, o Italijoje – „auksiniu“.

Australijos muzikos apdovanojimų ceremonijoje ARIA „The Temper Trap“ netrukus pelnė geriausios grupės ir populiariausio singlo titulus, o Britų muzikos apdovanojimuose pretendavo į geriausio užsienio scenos proveržio prizą.

Sėkmingas debiutinis albumas grupei pelnė kvietimus į ryškiausius Europos festivalius – nuo „Glastonbury“ iki „Oxegen“, „Rock Werchter“ ir „Roskilde“. Bilietai į visus 2012-aisiais Šiaurės Amerikoje surengtus grupės koncertus buvo išgraibstyti, o gimtinėje „The Temper Trap“ tapo tikrais scenos didvyriais – už antrąjį diską 2012-aisiais pelnė geriausios grupės ir geriausio roko albumo titulus.

Gimtinėje grupė grojo didžiuliuose koncertuose kartu su „Coldplay“ ir „The Rolling Stones“, o 2013-aisiais pradėjo kurti trečiąjį albumą, kuris pasirodė tik 2016-ųjų vasarą.

Albumas “Thick As Thieves“ tęsia „The Temper Trap“ šlovės istoriją – Australijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Kanadoje įrašytas darbas pakilo į pirmąją „topų“ vietą grupės gimtinėje, jį lydėjo pasirodymai dideliuose JAV ir Europos festivaliuose, o dabar bus surengtas ir koncertų turas mūsų žemyne, kurio metu „The Temper Trap“ gros Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Čekijoje, Lietuvoje ir kitose šalyse.

Kritikai pastebi, kad po eksperimentinio antrojo albumo „The Temper Trap“ visa jėga sugrįžo prie gitarinio skambesio – savo vizitinės kortelės, pelniusios grupei pasaulinę sėkmę.

Naujuosius kūrinius ir geriausias per 11 karjeros metų sukurtas dainas „The Temper Trap“ gyvai atliks „Compensa“ salėje – patys muzikantai prisipažįsta, kad nekantriai laukia šios viešnagės.

„Lietuva, pagaliau mes atvykstame pas jus“, – skelbia „The Temper Trap“ ir kviečia visus pasimatyti vasario 19-ąją.