Patyčių dėl išvaizdos sulaukusi Ieva Mackevičienė: „Neigiami komentarai gali sukelti net fizinį skausmą“

Ieva Mackevičienė / Rūtos Matilionytės nuotr.
Ieva Mackevičienė / Rūtos Matilionytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-25 15:16
AA

„Šlykšti boba“, „ko ji vėl lenda į ekraną, niekam ji neįdomi“, „ir kas su tokiu gali gyventi, atrodo kaip kaliausė“, „ji tragiška, apgailėtina“, – tai švelniausi komentarai iš tų, kurie šimtais liejasi kone po kiekvienu straipsniu apie lietuviškąsias garsenybes ne tik portaluose, bet ir socialiniuose tinkluose.

Nemaža dalis stebinčiųjų žvaigždes nesidrovi savo nuomonės pareikšti parašydami ir asmeninę žinutę. Kaip jaučiasi tie, kuriems dešimtys, ar net šimtai rašo – esi negražus, kvailas ar net grasina, jog tokiems neverta gyventi?

„Skauda, labai skauda, iš tikrųjų labai skauda fiziškai. Visa ta kritika, visi tie neigiami komentarai gali sukelti fizinį skausmą viduje, širdyje“, – laidoje „Nuo...Iki...“, kurioje buvo gvildenama patyčių tema, pasakojo socialinių tinklų žvaigždė, beveik 200 tūkstančių sekėjų subūrusi radisto, televizijos laidų vedėjo Rolando Mackevičiaus žmona Ieva Mackevičienė.

Prieš keletą savaičių 32-ejų nuomonės formuotoja socialiniame tinkle sukėlė audrą po to, kai pasidalino dviejų moterų komentarais, komentuojančiais jos išvaizdą ir asmenybę. Iš pažiūros, socialinėje erdvėje nesunku rasti kur kas baisesnių, aštresnių komentarų, jei ne vienas BET. Šiuos rašė moterys, dirbančios su jaunimu ir vaikais. 

Kovojame prieš patyčias mokyklose, bet jos klesti ir suaugusiųjų gyvenimuose. Kaip sako jautria istorija apie dukros patirtas patyčias pasidalinusi žinoma žurnalistė, žurnalų redaktorė Jurga Baltrukonytė, vaikai viską atsineša iš šeimos. Tuo metu komunikacijos specialistas Arijus Katauskas tvirtina, kad komentarai – 21 amžiaus ginklas, kartais veikiantis geriau, nei atviras puolimas.

Jurga Baltrukonytė/Asmeninio archyvo nuotr.

„Man yra siūlę akis išbadyti, rankas sulaužyti, kad nieko negalėčiau fotografuoti, telefono rankose nenulaikyčiau...“ – apie grasinimus, kurių yra sulaukęs tuomet, kai išgarsėjo ne tik kaip fotografas, bet ir socialinių tinklų žvaigždė, laidoje pasakojo Naglis Bierancas. Vyrą socialiniuose tinkluose seka beveik trečdalis milijono žmonių, tad panašaus pobūdžio žinučių su grasinimais, necenzūriniais žodžiais, patyčiomis Naglis sulaukia nuolat.

Jį socialiniuose tinkluose seka beveik trečdalis milijono žmonių, tad panašaus pobūdžio žinučių su grasinimais, necenzūriniais žodžiais, patyčiomis Naglis sulaukia nuolat.

Naglis Bierancas / Laidos stop kadras

„Kiek galėsiu, už save pastovėsiu. Šitokių rašliavų nebus. Apie mane gali rašyti ką nori – patinku, nepatinku, graži, negraži, bjauri, šlykšti, man visiškai neįdomu. Čia yra nuomonė. Bet kai tai yra šmeižtas, už jį reikės atsakyti...“ – laidoje  „Nuo... Iki...“ pasakojo verslininkė Daina Bosas.

Prieš keletą savaičių socialiniame tinkle ji pasidalino keliais komentarais iš pokalbių platformos, skirtos apkalboms apie garsius žmones. Joje moteris pasivadinusi Amerika teigė žinanti, esą Daina nuo 16-os metų buvo pardavinėjama mamos ir močiutės. Dėl šio šmeižto Daina jau konsultavosi su teisininkais, o netrukus kreipsis ir į teismą.

Daina Bosas / Gedimino Žilinsko nuotr.

Gyvenimo būdo laida „Nuo... Iki...“ – pirmadienio vakarą, 20 val., per LNK.