Paul de Miko į teismą padavusi Gintarė Gurevičiūtė bylą pralaimėjo: sprendimą ketina skųsti

Paul De Miko ir Gintarė Gurevičiūtė / LNK ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Paul De Miko ir Gintarė Gurevičiūtė / LNK ir Viganto Ovadnevo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-27 12:40
AA

Laidų vedėja, influencerė Gintarė Gurevičiūtė, dėl esą neteisėto jos atvaizdo viešinimo į teismą padavusi „Youtube“ vaizdo tiklaraštininką Paulių Mikolaitį-Paul de Miko, bylą pralaimėjo.

Teismą G.Gurevičiūtės ieškinys pasiekė pernai, po to, kai 2020-ųjų balandį ji pateko į Paul de Miko akiratį. Prieš metus Gintarė savo kuriamoje TV laidoje „Bus visko“ nusprendė aptarti su Covid-19 skiepais susijusias sąmokslo teorijas. Pateikusi trumpą laidos anonsą „Instagram“ tinkle ji sulaukė minėto tinklaraštininko dėmesio dėl įtarimą keliančios informacijos skleidimo.

Anot G.Gurevičiūtės, Paul de Miko neturėdamas jos sutikimo, savo „Instagram" paskyroje viešai paskelbė keletą ją žeminančių, menkinančių ir įžeidžiančių viešų žinučių, kurių dalyje yra matomas jos atvaizdas.

Gintarė Gurevičiūtė ieškinyje teismo prašė pripažinti, kad Paulius Mikolaitis, panaudodamas ir viešai paskelbdamas jos nuotrauką socialiniame tinkle, pažeidė jos teisę į atvaizdą, bei prašė uždrausti atsakovui bet kokiu būdu demonstruoti, skelbti, spausdinti ar kitaip naudoti jos atvaizdą be sutikimo. Moteris taip pat prašė priteisti iš P.Mikolaičio patirtas 771,71 Eur bylinėjimosi išlaidas.

2020 m. spalio 9 d. Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmai G.Gurevičiūtės ieškinį pilnai patenkino. Tačiau Paulius Mikolaitis į tokį sprendimą sureagavo pareiškimu, kuriame prašė atnaujinti bylos nagrinėjimą iš esmės, atmesti ieškovės ieškinį dėl teisės į atvaizdą pažeidimo, priteisti jam iš ieškovės patirtas bylinėjimosi išlaidas.

Teismas tenkino P.Mikolaičio prašymą dėl procesinio termino atnaujinimo ir Vilniaus regiono apylinkės teismo sprendimą panaikino.

Paul De Miko/ Organiztorių nuotr.

Galiausiai 2021-ųjų balandžio 21 d. Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmuose nuspręsta, jog į konfliktą su žinomu vaizdo turinio kūrėju Pauliumi Mikolaičiu įsitraukusiai G.Gurevičiūtėi pačiai teks padengti atsakovo naudai jo bylinėjimosi išlaidas, kurios siekia 1815 eurų.

Teismo sprendimu, viešindamas influencerės atvaizdą Paul de Miko nepadarė nusižengimo. Pasak teismo, Gintarė Gurevičiūtė – viešas žmogus, kadangi ji daro įtaką daliai visuomenės kurdama turinį televizijoje ir savo viešose socialinių tinklų paskyrose.

Šią informaciją portalui Žmonės.lt patvirtino Pauliaus Mikolaičio advokatas Karolis Rugys.

„Manome, kad priimtas teismo sprendimas yra pagrįstas, su išsamiais motyvais ir teisėtas. Vis tik kol sprendimas neįsiteisėjęs, nuo išsamesnių komentarų norime susilaikyti, ir savo vertinimus bei įžvalgas patiekti po oficialios proceso pabaigos. Manytina, kad istorija ne tik įdomi tiek faktiniu atžvilgiu, tiek teisiniu požiūriu, bet ir jos baigtis gali turėti įtakos ne tik šio proceso dalyviams“, – Žmonės.lt kalbėjo K.Rugys.

Šis teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Portalui Žmonės.lt G.Gurevičiūtė sakė šia galimybe pasinaudosianti.

Gintarė Gurevičiūtė

„Patyčios Lietuvoje yra pasiekusios nevaldomą lygį. Turime visą eilę naujai gimusių influencerių, kurie susirinko savo sekėjus tyčiodamiesi iš kitų. Man nesuvokiama, kokią socialinę atsakomybę deklaruoja prekės ženklai, pasirinkdami tokius žmones atstovauti juos. Aš visada pasisakiau prieš patyčias ir tuo pačiu neatsakiau net tuomet, kai jos buvo nukreiptos į mane.

Manau, kad tam turi ateiti galas ir ketinu to siekti teisiniu budu. Tai, kad esu matomas žmogus niekam nesuteikia teisės mane įžeidinėti, tyčiotis ar kitaip žeminti mano orumo. Šį sprendimą skųsime ir tikiu, kad Lietuva vadovaujasi ne tik įstatymais, bet ir sveiku protu. Niekas neturėtų kito vadinti aborto liekana, net jei prisidengia menine satyra“, – komentavo G.Gurevičiūtė.