Pavasaris: laikas atsikratyti šlamšto!

Moteris tvarko drabužinę / Vida Press nuotr.
Moteris tvarko drabužinę / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Pro langus besiveržiantys saulės spinduliai džiugina, kad artėja pavasaris ir pagaliau įgrįsę žieminiai drabužiai keliaus į tolimiausius spintų kampus. Bėda, kad su kiekvienais metais vietos spintose mažėja – ir visai nesvarbu, gyvenate nedideliame bute ar erdviame name.

Rodos, perkate tik tai, kas jums reikalinga, tačiau namie pilna vietą užimančių ir beveik nenaudojamų daiktų: drabužiai, kurių gali dar prireikti, giminaičių dovanoti virtuviniai įrankiai ir indai, sentimentus keliantys vaikų žaislai ir piešiniai, kosmetikos atsargos vonios spintelėje... Sąrašą galima tęsti iki begalybės.

Pavasarinis tvarkymasis yra gera proga atsikratyti vietą užimančių, bet kasdieninę buitį apsunkinančių daiktų. Įdomi detalė – jau mūsų protėviai susidurdavo su šia pertekliaus problema ir ją labai originaliai išspręsdavo: per Užgavėnių šventę po kaimus Morė buvo tąsoma ne šiaip sau – ant jos žmonės sukabindavo visą nereikalingą šlamštą – sudriskusius drabužius, sutrūkinėjusias virves, senas vyžas ir panašius sudėvėtus dalykus, kurie dienos pabaigoje būdavo be gailesčio sudeginami.

Šiais laikais daiktai pabosta greičiau, nei susidėvi ar sulūžta, todėl ranka ir nekyla taip lengvai jų atsikratyti paprastuoju būdu – sumetant į šiukšliadėžę. To daryti ir nereikia, nes kas vienam yra nereikalinga, kitam gali labai praversti.

Galbūt šie patarimai padės ir jums.

Nereikalingi daiktai virtuvėje. Jie atsiranda, kai nuolatos gaunate dovanų įvairių įrankių, kurie neturi nieko bendra su jūsų pomėgiais. Arba ką nors įsigyjate su viltimi, kad naudosite, bet laiko gaminti šokoladinį fondiu taip ir nerandate. Todėl prasminga surinkti visus plastikinius įrankius, skirtus gaminti koldūnams, ryškiaspalvius iškylos indus ir suvenyrinius kamščiatraukius bei taures ir šiuos daiktus išdalyti, nes tikrai yra žmonių, kurie nuoširdžiai jais apsidžiaugs. Galbūt kaimynystėje gyvena laiko perteklių turinti pensininkė, kuriai šie virtuvės mažmožiai suteiks daug įkvėpimo ir praskaidrins nuododžią kasdienybę.

Pabodę drabužiai. Mėgstančias siaubti drabužių parduotuves gali sudrausminti viena taisyklė – įsigijus vieną naują drabužį, būtina atsikratyti vieno nebedėvimo. Skirkite pusdienį spintos revizijai. Labai lengva apsispręsti, kuris daiktas nereikalingas, kai rūbai rūšiuojami juos matuojantis. Galbūt praeito sezono suknelė gražiai atrodo ant pakabos, tačiau pasimatavusi nutarsite, kad toks įvaizdis – jau praeitis.

Knygos ir žurnalai. Prisipažinkime, ne visos knygos ir žurnalai yra reikalingi ir turi išliekamąją vertę. Kaupti menkaverčių spaudinių biblioteką galite, jei turite itin erdvius namus. Tačiau kur kas praktiškiau juos parduoti tegul ir už simbolinę kainą internetu ar nunešus į naudotų knygų knygyną. Galite jais pasidalyti su kolegomis, kaimynais ar giminaičiais.

Vaikų darbeliai ir piešiniai. Turintys vaikų žino, kaip greitai mažųjų kūriniai pripildo visas lentynas, stalčius ir pastales. Ir sunkiausia pasikėsinti į šią kūrybą – mažyliai neabejotinai bus įskaudinti, išvydę savo piešinėlį šiukšlių dėžėje. Todėl geriausia vaikams skirti nemažą dėžę, kurioje jie galėtų sandėliuoti visus savo darbelius. Taip jie mokysis tvarkos, o kambariuose bus bent kiek erdviau.

Kosmetinės turinys. Be gailesčio meskite lauk visas priemones, kurių galiojimo laikas pasibaigęs. Galbūt spintelėje dar nuo Kalėdų slepiate vonios putas, šampūną ar kvepalus, kuriuos gavote dovanų, bet nenorite naudoti, nes jums netinka, nepatinka ar dovanojo nemėgiamas žmogus? Pats laikas pasidalyti su draugėmis, mama ar anyta. Tik, dėmesio, būkite atidžios, kad negrąžintumėte nepatikusios dovanos tai, iš ko ją gavote.

„Daiktai“. Lėtai peržvelkite savo gyvenamąją erdvę. Ar nekliūva akis už nereikalingų daiktų, kurie kaupia dulkes, tačiau neteikia jums nei praktinės naudos, nei sukelia brangių prisiminimų? Tokių erdvės vagišių reiktų atsikratyti kuo greičiau. Užuot kasdien stumdžiusios nereikalingus rakandus, pabadykite juos nufotografuoti ir parduoti internetu arba pasiūlyti dovanoti feisbuke draugams. Neįtikėtina, bet šių daiktų gali kam nors reikėti!

Pigi bižuterija. Visos turime menkaverčių vėrinių, auskarų ar apyrankių, kurias įsigijome atostogaudamos prie jūros ir su džiaugsmu tą sezoną puošėmės. Tačiau atostogos pasibaigė ir miesto gyvenime nedera nei auskarai iš plunksnų, nei plastikinės apyrankės. Paprastai tokie papuošalai lieka laukti kito sezono, tačiau kitos atostogos – kita nuotaika, ir spontaniškai pirkti blizgučiai sandėliuojami dar iki kito karto... Jei esate labai sentimentalios, galite juos pasilikti kaip brangių prisiminimų liudininkus, tačiau be vilties „kada nors“ pasipuošti. Jei papuošalai neturi emocinės vertės – verčiau mesti juos į šiukšlyną arba pabandyti iš jų sukurti ką nors naujo.