Pavasaris – palankiausias metas rasti antrą pusę

Pora / Vida Press nuotr.
Pora / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-03-23 17:40
AA

Šylantys orai žadina mūsų lūkesčius ir norą susirasti širdies draugą ar draugę. Kaip paaiškėjo iš tyrimo, beveik kas antras vienišas lietuvis pavasarį laiko geriausiu metų laiku ieškoti antros pusės. Ir tai yra geriausias metas iš tikrųjų surasti meilę. Tam yra tvirtas mokslinis pagrindas.

Tyrimas šviežias – atliktas šių metų kovo viduryje. Jame dalyvavo 2169 respondentai iš visos Lietuvos, antros pusės ieškantys bent vienoje pažinčių svetainėje ar programėlėje.

„Pavasario kerams neatsispiria nei vienas žmogus. Po ilgos pilkos žiemos šilti orai atneša daug naujų kvapų, daugiau spalvų, žmonės nusimeta storus rūbus ir pamatome šiek tiek nuogo kūno. Šie nauji stimuliantai skatina mūsų smegenyse gamintis ir išsiskirti didžiulius kiekius meilės hormono – dopamino. Tad visi neišvengiamai tampame priklausomi nuo meilės“, – teigia pažinčių svetainės Flirtas.lt, inicijavusios šį tyrimą, ekspertas Marius Petrauskas.

Jo teigimu, meilės pradžia nepriklauso vien nuo smegenyse išskiriamo meilės hormono. „Daug sistemų turi dirbti išvien, kad žmogus pasijaustų įsimylėjęs, tačiau dopaminas yra pagrindinis kaltininkas. Jis priverčia mus norėti naujų potyrių, emocijų ir meilės.“

Tyrimo metu 45 proc. apklaustųjų prisipažino, kad pavasaris yra tinkamiausias metas ieškoti antros pusės. Beveik keturi iš dešimties nurodė, kad tam geriausiai tinka vasara. Likę 10 ir 6 proc. atitinkamai nurodė žiemą ir rudenį.

Tyrimas taip pat parodė, kad jauniausi respondentai labiausiai nuvertina pavasario galią. Tik trečdalis 18–24 m. jaunuolių renkasi pavasarį kaip geriausią metą surasti širdies draugą. Tačiau kuo žmogus vyresnis, tuo dažniau nurodo būtent šį metų laiką.

Respondentai taip pat atskleidė, kad būtent pavasarį dažniausiai ir suranda savo išrinktuosius. Tarp apklausos dalyvių tokių buvo 42 proc. Daugiau nei trečdalis pažymėjo, kad antrą pusę dažniausiai suranda vasarą.

Žodžiu, prasidėjo išties palankus metas meilei.