„Pavojingų aukštakulnių“ dalyvė Dalia Ėmužytė savo ūkį nuo vilkų gins tigro išmatomis
TV3 nuotykių realybės šou „Pavojingi aukštakulniai“ dalyvė Dalia Ėmužytė sunerimusi dėl pusės tūkstančio savo ekologiniame ūkyje auginamų ožkelių – jau kelias savaites į tvora aptvertą teritoriją braunasi vilkai.
„Dalis augintinių nuo plėšrūnų jau nukentėjo. Viena apkandžiota ožka nebegali prižiūrėti net savo prieš parą pasaulį išvydusio mažylio“, – realybės šou „Pavojingi aukštakulniai“ kolegei Kristinai Kaikarienei guodėsi stambiausio šalyje ožkų ūkio įkūrėja.
Ji K.Kaikarienei ir kartu į Širvintų rajone, Griciūnų kaime esančią sodybą atvykusiai papuošalų kūrėjai Elvyrai Monginienei parodė skerdikų sužeistą baltakailę.
Moteris įsitikinusi, kad pagrindinis šių dienų jos rūpestis – aplink sodybą besisukiojantys vilkai ir lapės. Nuo jų apsisaugoti nepadeda nei metalinė tvora, nei kitos priemonės. Lapės yra išmokę užlipti tvora, o vilkai išsikasa duobes po ja.
„Mūsų apylinkėse visada būdavo vilkų. Tačiau jie niekada neidavo į kiemą. O šį kartą atslinko iki pat tvarto, kuris yra visai šalia gyvenamo namo – neišsigando nei šunų, nei žmonių. Su žmonėmis pakalbėjome, kad greičiausiai dėl to kalti žmonės, kurie augino vilkus, priveisė vilkiukų ir paleido juos į miškus. Dabar jie nebijo nieko – mano ūkyje išpjovė dešimt ožiukų, netoliese – trisdešimt avių. Tai aiškiai ta pati gauja, nes atstumas nedidelis“, – pasakojo D.Ėmužytė.
Moteris prisipažįsta, kad kelias naktis nesudėjo bluosto – saugojo kitas ožkas. „Pavojingų aukštakulnių“ dalyvei projekto visų atpažįstamai ūkininkei pagelbėti pasisiūlė medžiotojai, tačiau D.Ėmužytė atsisakė.
„Vilkai – nykstantys gyvūnai, todėl, nepaisant to, ką jie daro, negalime nei šaudyti, nei nuodyti“, – įsitikinusi veikli moteris. Pasikonsultavusi su žinovais, Dalia sužinojo egzotišką būdą, padėsiantį atbaidyti į jos ūkį įjunkusius vilkus.
„Jau žinau, kad plėšrūnus atbaido tigro išmatos. Planuoju susisiekti su Kaune esančiu zoologijos sodu. Galbūt jų galėčiau ten gauti“, – svarstė D.Ėmužytė.
Ekologinį ūkį įsteigusi moteris laikosi principo, kad ožkos turi ganytis laisvos. Todėl jų kartais tenka ieškoti pamiškėse ar net miškuose, kur jos nesibodi pasivaišinti medžiotojų žvėrims paliktomis gėrybėmis.