„Pažaislio liepų alėjos vakaruose“ – trapus ir atviras Alinos Orlovos muzikinis pokalbis

Alina Orlova
Alina Orlova
Šaltinis: Žmonės
2019-06-10 10:09
AA

Ko gero, gana neįprasta būtų įsivaizduoti Aliną Orlovą su šimto rožių puokšte čežančiame celofane. Su ja labiau sietųsi lubinų ugnis, ant smilgos suvertos pamiškės žemuogės, senais mūrais kopianti vijoklinė raganė, kvapniai pražydusi liepa. Birželio 12-ąją Alinai priklausys visa liepų alėja Pažaislio vienuolyno Karietų aikštėje: jos koncertas įtrauktas į muzikinį ciklą „Pažaislio liepų alėjos vakarai“. Vakaro metu bus pristatyta atlikėjos debiutinio albumo „Laukinis šuo dingo“ pirmoji vinilinė plokštelė, išleista ribotu tiražu.

Prieš 11 metų pasirodęs pirmasis albumas akimirksniu pelnė šalies melomanų simpatijas, juos prikaustė išskirtinė Alinos dainavimo maniera, tobulai deranti su gyvų instrumentų skambesiu, dainų lyrika ir jomis perduodamos emocijos. Visus šiuos pagrindinius kūrybos akcentus atlikėja išlaikė ir tolimesnėje savo kūryboje.

„Kūryba yra tarsi amžinas akumuliavimas, o koncertai – iškrova to, kas sukaupta. Kūryba ir koncertai tai skirtingi, bet neatsiejami vienas nuo kito procesai. Esu labai laiminga galėdama ir kurti, ir dalintis tuo, ką sukūriau“, – pasakoja Alina.

Alinos muzika skamba šalies ir užsienio festivaliuose, jos kūrybą melomanų periodikos skiltyse apžvelgia įtakingi Europos muzikos profesionalai.

Tikriausiai niekas ir neprieštarautų, kad klausantis Alinos Orlovos gali išgirsti ne vieną istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas. Muzikos kritikai atlikėjos kūrybai negaili skambių žodžių: „Jos (Alinos) graudžios, akimirksniu įsimenamos melodijos prisotintos grakščių, vingiuotų Baltijos tautinių piešinių tradicijų“.

Atlikėjos ir fortepijono bei armonikos valse susilieja melsva melancholija, poezija, akvarelė. Jos muzika sukuria kiek teatrališką atmosferą.

Užburiančios, intriguojančios, lyriškos A. Orlovos dainos neabejotinai ras užuovėją unikalioje erdvėje su vaizdu į Pažaislio vienuolyno rūmų ansamblį, o savitas talentingos atlikėjos balsas, visus susirinkusius šiek tiek pakels nuo žemės ir nukels į kitą, neegzistuojantį laiką.

„Kaip tik neseniai pamaniau, kad norėčiau kada nors surengti koncertą vienuolyne. Taip ir bus – norai pildosi“, – šypteli atlikėja, pasiruošusi publikai padovanoti įsimintiną muzikinį pokalbį.

Ekskliuzyvinę, riboto tiražo pirmojo albumo „Laukinis šuo dingo“ vinilinę plokštelę bus galima įsigyti koncerto metu. Susitikti koncerte kviečia geros muzikos ekspertai ,,Bardai LT“ ir svetingumo kompleksas ,,Monte Pacis“.

Po pasirodymo Pažaislio vienuolyne A. Orlovos laukia labai įdomi vasara, kupina koncertų, kurie vyks pajūryje, pilyse, bažnyčiose, jaukiuose muzikos klubuose ir festivalių aikštėse.