Pažaislyje Kūčių koncertui filmavęsi atlikėjai patyrė išbandymą šalčiu

Filmavimo akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Pažaislio vienuolyne esančioje Švenčiausios Mergelės Marijos apsilankymo bažnyčioje pirmadienį buvo filmuojamas Kūčių vakarui skirtas ypatingas koncertas „Baltu Kalėdų keliu“. Jį gruodžio 24-ąją išvys LRT televizijos žiūrovai.

Renginį, kuriame dainavo solistai Merūnas Vitulskis ir Evelina Anusauskaitė, kamerinis choras „Brevis“,  o grojo Valstybinis Vilniaus kvartetas bei M.K.Čiurlionio menų mokyklos tarptautinių konkursų laureatai, organizavo VšĮ „Renginių kodas“. Naują įmonę prieš kelias savaites įsteigė trys žinomos moterys – Kristina Kaikarienė, Jurga Anusauskienė ir Aida Januškevičienė.

Filmavimo akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

„Tai buvo pirmas mūsų bendras darbas. Visuomenei prisistatome jautriu ir svarbiu renginiu“, – susijaudinusi sakė K.Kaikarienė. Anot jos, parengiamojo darbo buvo itin daug. Reikėjo gauti leidimus rengti koncertą bažnyčioje, susitarti su televizija dėl filmavimo, dekoruoti tikintiesiems skirtą erdvę kalėdiniais atributais. 

„Dirbome beveik visą naktį, bet rezultatu esame patenkintos“, – sakė VšĮ „Renginių kodas“ bendraturtės.  Anot veiklių moterų, bažnyčioje, norint sukurti kuo komfortiškesnę atmosferą ir svečiams, ir atlikėjams, buvo įjungti šildytuvai, tačiau jie oro temperatūrą tepakėlė iki 7 laipsnių šilumos. „Bijojome, kad ir gėlės nušals, ir bus dar šalčiau...“ – sakė K.Kaikarienė.

Koncerte dalyvavo ir daugiau žinomų žmonių. Judesio kompozicijas atliko ir žvakes, simbolizuojančias advento laikotarpį, užpūtė Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko bei baleto primarijus Nerijus Juška su savo auklėtiniais. Koncerte „Baltu Kalėdų keliu“ pasitelkiant muziką ir šviesos instaliacijas buvo perteiktos keturios Advento savaitės ir jų susikaupimo prasmė. 

Pasiklausyti svarbiausiai metų šventei skirto koncerto atėjo Kauno arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, vyskupas Kęstutis Kėvalas, verslininkai Birutė ir Rimtautas Vizgirdos, verslininkė Irena Matijošaitienė, būrys kitų kviestinių svečių.

Filmavimo akimirka / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

 

Skaitykite daugiau