Pažintis su tvaraus ūkio savininku Dovydą Laukį įkvėpė organizuoti unikalų Joninių festivalį

Dovydas Laukys rengia Joninių festivalį
Dovydas Laukys rengia Joninių festivalį
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-02-20 07:30
AA

Praėjusieji metai Dovydui Laukiui buvo gausūs ne tik naujų patirčių, bet ir pažinčių, kurios įkvėpė visiškai netikėtam projektui. „Susipažinau su žmogumi, kuris vadovaujasi itin stipriomis vertybėmis ir siekia kuo daugiau žmonių „užkrėsti“ ekologijos ir tvarumo idėjomis. Tai daugiau nei dešimtmetį mūsų šalyje gyvenantis danas Nielsas Peteris Pretzmannas. Jo vykdomos iniciatyvos ir projektai mane tiesiog nustebino. Apsilankiau jo ekologiniame ūkyje „Farmers Circle“ Radiškyje. Tai viena gražiausių mano matytų modernių, įspūdingo dydžio sodybų. Be to, tai tvarus ūkis“, – įspūdžiais dalijasi D.Laukys.

Jis teigia, kad, išgirdus Nielso idėjas, visiškai natūraliai jiems kilo mintis sukurti ką nors įkvepiančio, kokybiško, turinčio išliekamąją vertę. „Būtent tai kuriant projektus ir svarbiausia danui, – pabrėžia D.Laukys.

Pildo vaikystės svajones

„Esu vienas iš hipių gėlių vaikų, užaugęs skambant maištingai rokenrolo muzikai. Dar būdamas 12 metų, įsimylėjau roką. Užaugau su tokiomis grupėmis, kaip „Creedence Clerwater Revival“, danų „Gasolin“ ir „Rolling Stones“, – pasakoja Nielsas. – O kai pradėjau kurti eksperimentinį ekologinį ūkį „Farmers Circle“ šalia Ukmergės, dažnai mintimis persikeldavau į vaikystę ir pasvajodavau apie galimybę Lietuvoje surengti muzikos festivalį, panašų į „Glastonbury“ ar „Woodstock“. Nors svajonė surinkti milijonus žiūrovų nėra reali, bet kuklesnis projektas jau tampa realybe. Tikiu, kad su partneriu Dovydu mums pavyks surengti kelias dienas trunkantį festivalį, į kurį plūs dešimtys tūkstančių muzikos fanų.“

„Farmers Circle“ ūkis

Dano įkvėptas D.Laukys žada, kad šiame naujoviškame Joninių festivalyje bus visko – autentiškų mėgstamos šventės tradicijų, muzikos ir gastronominių patirčių. Renginyje skambės geriausių Lietuvos atlikėjų muzika, bus galima pasimėgauti išskirtiniu, aukščiausios kokybės maistu, taip pat nebus pamirštos ir senosios, tačiau šiuolaikiškai atspindėtos Joninių tradicijos. „Unikalus ir kitoks Joninių festivalis skirtas tiems, kurie vertina ypatingą kokybę“, – teigia renginio organizatorius.

Dovydas Laukys rengia Joninių festivalį

Nuo kulinarinių šedevrų iki liepsnojančių skulptūrų ir garsių atlikėjų

Vilniaus senamiesčio širdyje įsikūrusi ir vilniečių jau puikiai žinoma tvaraus, gero maisto parduotuvių ir restoranų gatvelė „Senatorių pasažas“ garsėja išskirtine aplinka bei siūlo unikalias patirtis. Daugelio mėgstamos vietos komanda dirba išvien su ekologiniu ūkiu „Farmers Circle“, na o šiais metais kartu yra pasiruošę sukurti išskirtinę ir nepamirštamą Joninių šventę visiems, vertinantiems aukščiausią kokybę bei gerą skonį.

Festivalio organizatoriai atskleidžia, kad šventės dalyvius nustebins ne tik gastronomijos patirtys (skirtingos maisto zonos festivalyje užims bene didžiausią teritoriją), bet ir šiuolaikiškai pateikti vidurvasario šventės atributai: įspūdingo dydžio laužai, vainikų ir gėlių miestelis, saulės palydėjimas ir pasitikimas, ugnies ir vandens ceremonijos, Joninių gėrybių bei amatininkų miestelis. Šventei liepsnojančias skulptūras kuria garsus lietuvių skulptorius Kęstutis Musteikis.

Mėsainis

„Muzikos gerbėjų taip pat laukia ypatinga programa, kurioje bus galima išgirsti net penkių gerai žinomų grupių ir atlikėjų koncertus“, – intriguoja D.Laukys.

Organizatorius išduoda, kad roko mėgėjų laukia ypatinga staigmena, o pirmieji vakarą pradės talentingieji indie poproko atstovai „Sisters on wire“. Informaciją apie renginį organizatoriai žada teikti kas dvi savaites, taip pat skelbti konkursus, per kuriuos bus galima laimėti festivalio bilietus ir kitas malonias staigmenas.

„Sisters On Wire“ / Ahoy nuotr.

Joninės kitaip

Pirmą kartą Lietuvoje organizuojamame unikaliame festivalyje laukiami ne tik „Senatorių Pasažo“ ir ekologinio ūkio „Farmers Circle“ bičiuliai, jau seniai įvertinę aukščiausius unikalios vietos bei ekologinio ūkio standartus, bet ir visi, kuriems rūpi mūsų krašto istorija bei tradicijos, geras maistas ir puiki muzika.

„Festivalyje „Farm on Fire“ taip pat labai laukiami ir tie, kuriems ne prie širdies triukšminga Joninių šventė gausiame žmonių būryje, nes čia bus galima pasijusti visiškai neįprastai“, – šypsosi festivalio organizatorius.

Renginyje lankysis ir svečių iš visos Europos: Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Lenkijos, Baltijos šalių, Pietų ir Šiaurės Amerikos. Išeiviams festivalio organizatoriai žada ir staigmeną, kuri bus paskelbta kovo pradžioje.

Dovydas Laukys rengia Joninių festivalį

Teiks konsultacijas tvarumo klausimais

Pasak festivalio organizatorių, šis Joninių projektas unikalus tuo, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas tvarumui ir socialinei atsakomybei. Renginio metu bus taikomos ekologinio ūkio „Farmers Circle“ praktikos, o tvarumo klausimais bus galima pasikonsultuoti su festivalio draugais – Lietuvos gamtos fondu. Taip pat bus skaičiuojamos festivalio CO2 emisijos, dalyviai galės įsigyti ekologinių rinkinių. Dieną vyks nevyriausybinių organizacijų mugė, prie kurios prisijungs tokios organizacijos kaip NVO avilys, Lietuvos Raudonasis Kryžius, „EcoAgros“, „Sustain Academy“ ir daugelis kitų. Savo ekspozicijose „Farmers Circle“ dalinsis gerosiomis praktikomis, pristatys savo iniciatyvas. Organizatoriai pabrėžia, kad festivalio dalyvių bus prašoma paisyti tvaraus elgesio taisyklių.

Dovydas Laukys rengia Joninių festivalį (17 nuotr.)
+11

Festivalis FARM ON FIRE’23 vyks šių metų birželio 24 d. „Farmers Circle“ sodyboje, Radiškyje.

Festivalio bilietus galite įsigyti www.kakava.lt/renginys/joniniu-festivalis-farm-on-fire/4597/9048

Daugiau informacijos www.farmonfire.lt