Po nemalonių potyrių atsitiesusi G. Raudytė atvira: „Daugelis išgyvena panašius jausmus, vedančius į destrukciją“

Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.
Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Klaipėdoje įsikūrusios pirmosios Lietuvoje holistinės šokių mokyklos „Way of move“ vadovė Gabrielė Raudytė ugdo kitokį požiūrį į šokio meną: sureikšminant ne tik žmogaus fizinius duomenis, jų tobulinimą, bet ir savojo AŠ paiešką. Taip pat aktyvią saviugdą, pasitelkiant šokio mene ne visada naudojamas technikas.

Pasak G.Raudytės, kolektyvinė sąmonė ir didžiulis lūkesčių pasaulis, noras būti vis geresniu ir nuolatos persekiojanti būsena „aš vis dar nepakankamas“ daugelį įvairaus amžiaus žmonių veda į užburtą nesėkmių, ligų ir neigiamų emocijų ratą. Visuomenė pradeda ieškoti būdų pabėgti iš varginančios būties ir ieškoti erdvių, bendruomenių ar technikų padėti sau gyventi visavertiškai ir laimingai.

Gabrielė Raudytė
Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.
Gabrielė Raudytė
Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.

Šokių mokyklos įkūrėja prisipažįsta ir pati prieš metus išgyvenusi sunkias emocijas, nors daug veikė. „Dirbau trijose šokių studijose, stačiau šokio spektaklį, šokau Andželikos Cholinos spektaklyje „Otelas“, mokiausi Klaipėdos menų akademijoje, užsiėmiau begale kitų veiklų ir projektų, tačiau viduje nesijaučiau laiminga. Tiesiog jaučiau, kad vis bandau kažkam įrodyti, kad „aš esu“ ir „esu verta ten būti“. Manau, daugelis žmonių išgyvena panašius jausmus, vedančius į destrukciją. Todėl ėmiausi ieškoti būdų, kaip sau padėti. Atradau jogą, meditacijas, holistikos mokslą, kuris išvedė iš sunkių išgyvenimų į išties įdomų ir džiaugsmingą kasdienį gyvenimą“, – pasakojo G.Raudytė.

Gabrielė Raudytė
Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.
Gabrielė Raudytė
Gabrielė Raudytė / Domo Rimeikos nuotr.

Pasak šokių mokyklos įkūrėjos, šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame visi skubame ir dažnai gyvename pagal kitų primestus tobulumo kultus, pasidaro sunku. O sprendimas yra gana paprastas – tai saviugda, bendruomeniškumas, bendros veiklos, kurios gali atsiskleisti ir per šokį.

G.Raudytė tikina holistinę mokyklą įkūrusi tam, kad per šokį, įvairias saviugdos priemones žmogus galėtų tobulinti tiek savo kūną, tiek dvasią. „Unikalią šokių mokyklą pagimdė mano asmeniniai potyriai, – sako pašnekovė. „Šioje mokykloje mokoma ne tik šokio meno, bet ir gyvenimo būdo įrankių. Čia gimsta veržlios, atviros ir atsakingos asmenybės, kurioms kūryba – ne tik procesas ir rezultatas, bet pirmiausia kelionė per savitą vidinį pasaulį. Ši kelionė padeda pažinti ir atrasti save. Savęs pažinimas leidžia skinti tarpusavio pagarbos, tęstinumo ir profesionalumo vaisius“, – tikina G.Raudytė.

Šokių mokykloje „Way of move“ puoselėjamas šiuolaikinis šokis, solo salsos užsiėmimai moterims, hatha joga pradedantiesiems ir salsa, bachata poroms. Mokykla skirta visiems motyvuotiems ir iššūkių norintiems žmonėms.