Pažiūrėkite, kaip per 100 metų keitėsi moters grožio suvokimas Irane: užtruksite minutę

Sabrina Sarajy / Youtube.com stop kadras
Sabrina Sarajy / Youtube.com stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kiekvienas stilius pasakoja istoriją. Šįkart projekto „100 grožio metų“ atkreipė dėmesį į iranietiškas grožio tendencijas. Iš Irano kilęs amerikiečių modelis Sabrina Sarajy vos per minutę atskleidė, kaip grožio samprata Irane kito per pastaruosius šimtą metų.

Vaizdo įraše Sabrina Sarajy pakeičia makiažą ir šukuoseną atspindėdama, kas buvo madinga Irane skirtingais dešimtmečiais. Ji atskleidžia ne tik tai, kaip keitėsi mados ir grožio suvokimas, bet ir atkreipia dėmesį į svarbius istorinius įvykius, pavyzdžiui, 1979-ųjų revoliuciją.

Taigi kaip kito grožio samprata Irane? Antai 1910-aisiais moterys vertino natūralumą. Tik ištekėjusios moterys galėjo šalinti ir koreguoti ant veido augančius plaukelius ar šiek tiek pasidažyti. Pavyzdžiui, pasiryškinti antakius. 

1920-aisiais merginos pradėjo mokytis universitete, ir toks liberalumas atsispindėjo moterų stiliuje. 1930-aisiais karalius pakeitė šalies pavadinimą iš Persijos į Iraną ir uždraudė moterims nešioti hidžabus. Tos, kurios dėl savo religinių ar kitokių įsitikinimų be hidžabo jautėsi prastai, galėjo užsidėti kepurę.

1940-aisiais tapo populiaru sekti garsenybes, ypač aktores, ir kopijuoti jų stilių. 50-aisiais išpopuliarėjo mada segti plaukus už nugaros, o 60-aisiais moterys pradėjo smarkiai ryškinti savo akis. 

1970-aisiais moterys pradėjo auginti plaukus, o po 1979-ųjų revoliucijos buvo vėl galima vilkėti hidžabą. 90-ieji į moterų stilių atnešė daugiau spalvų, 2000-aisiais madas lėmė Žalioji revoliucija. Galų gale, nuo 2010-ųjų matome margaspalvius hidžabus, kurie išsiskiria raštais ir detalėmis. 

TAIP PAT SKAITYKITE: Per minutę pamatysite, kaip keitėsi grožio suvokimas per pastaruosius 100 metų