Pėdkelnių reikalai: 5 dažniausi su jomis susiję stiliaus rūpesčiai

Pėdkelnės ir atviri bateliai / Vida Press nuotr.
Pėdkelnės ir atviri bateliai / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Galvodama apie madą ir rašydama mados tinklaraštį, bijau, kad išganingos mintys apie pėdkelnes taip ir neužplūdo, nes a) pėdkelnių nedėvėjau apie 10 metų; b) mintis prisidėti dar +40 prie jau esamų beveik 40 nė kiek nevilioja; c) pėdkelnės apskritai yra neįdomiausia šiuolaikinės mados dalis (išskyrus vintažines ir prisegamas). Bet. Pėdkelnes dėvi daug moterų šalto klimato juostose!

Žinoma, bepigu man tauzyti iš atogrąžų salos. Kita vertus – Čikagoje net prie -14 C (!) teko matyti basakojų su balerinomis ir paltais iš autobuso į autobusą bėgančių.

Pėdkelnės daug kam reikalingos žiemą (o jei spalvotos ir nepermatomos – tai jau beveik įdomu) ir privalomos kai kuriose darbo aplinkose, tačiau vasarą siūlyčiau jų atsisakyti, ypač Lietuvoje, kur pėdkelnių sezonas ir taip trunka beveik 9 mėnesius.

Gatvės stilius
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Aptarsiu kelis dažniausius su nailonu susijusius rūpesčius.

1. Nelygi kojų oda (dėmės, venos, celiulitas – t.y. normalios kojos)

Vasarą: Be rankovių – be pėdkelnių. Šveitikliai, masažas, depiliacija, drėkinamieji kremai, saulės įdegis, tinkama pėdų priežiūra ir nepriekaištingas pedikiūras išspręs visas nailonu dangstomas problemas. Jei vengiate saulės – gelbės įdegį suteikiantys kremai ir kojų odos maskavimo priemonės (body make-up). Jei nė vienas variantas nepriimtinas ir nekenčiate savo kojų – viską paslėps kelnės, midi-maksi ilgiai ir tamprės su tunikomis.

Gatvės stilius
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Šaltuoju sezonu: nepermatomos, gražių spalvų pėdkelnės (100+ denų). Sodrios spalvos nestorina (populiarus mitas), o kojos tampa matoma ir skoninga įvaizdžio dalimi. Kūno spalvos, storos, netinkamo atspalvio pėdkelnės nušluos visas pastangas atrodyti stilingai.

2. O kaip darbe?

Net ir konservatyviausiose įmonėse pėdkelnės karštuoju sezonu nėra privalomos. Vis dėlto, jei jūsų įmonės aprangos kodas reikalauja pėdkelnių, rinkitės pačias ploniausias, kokybiškiausias, kokias galite sau leisti, juodas arba jūsų odos atspalvio. Jei karšta/veržia/smunka/raitojasi/kimba prie sijono, rinkitės kojines, aha, tas, kur su silikono juostomis, prisisiurbiančiomis prie šlaunų (pageidautina kuo aukščiau. Jos dar vadinamos priklijuojamomis, bet klijų ten, kaip žinome, nėra). Teisme, Pentagone, NATO, Bakingamo rūmuose, Seime ir darbo interviu į panašaus pobūdžio įstaigas pėdkelnės ar kojinės yra privalomos (su uždarais bateliais). Jei nežinote, autis pėdkelnes į darbą ar ne, rinkitės saugų variantą – kelnių kostiumą ir viena akimi patyrinėkite, ką dėvi biuro vilkės.

Gatvės stilius
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

3. Pėdkelnės su atvirais batais?

Jokiu būdu, išskyrus tinklines. Kūno spalvos smulkaus tinklo kojinės ar pėdkelnės atrodo santūriau nei jų superseksualios juodos kolegės ir tinka su atvirais bateliais ir basutėmis. Ypač madinga alternatyva – stilingos kojinaitės iki kulkšnių ar iki kelių su basutėmis ar bateliais (jokių nuskalbtų, apsivėlusių kojinių, gerai?). Jei nuspręsite basutes autis su tokiomis kojinaitėmis, jos turi būti nuostabios ir tobulos, ne mažiau.

4. Pėdkelnės į vasaros vestuves (vakarėlius, pasimatymus, etc)?

Tik ne vasarą. (Skaityti punktą nr 1.) Jei nepatinka nuosavos kojos, nesivilkite sijono – puikiausių kelnių, kiulotų, tinkamų vakarėliams pasiūla gniaužia kvapą. Niekas manęs neįtikins, kad sijonas ar suknelė ir kūno spalvos pėdkelnės (kurios per vakarėlį dar ir suplyš) yra geriau nei tobulai krentančios, plačios kelnės ir atviros basutės su tobulu pedikiūru.

Gatvės stilius
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

5. Darbe su spalvotomis ar tinklinėmis pėdkelnėmis nepasimaivysi

Nelabai, tiesa. Bet net juodos ar kūno spalvos kojinės su siūlėmis nugaroje, prisegamos senu geru būdu, yra nuobodžių smunkančių pėdkelnių priešingybė, be to, suteiks elegantiško vintažinio stiliaus šarmo.

Gatvės stilius
Gatvės stilius / Vida Press nuotr.