Pelningiausio visų laikų filmo kūrėjas Jamesas Cameronas: apie gyvenimą ūkyje ir susapnuotas idėjas

Jamesas Cameronas filmuojant „Įsikūnijimą. Vandens kelią“  / Vida Press nuotrauka
Jamesas Cameronas filmuojant „Įsikūnijimą. Vandens kelią“ / Vida Press nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
2022-12-27 16:26
AA

Dėl skambaus titulo galima ginčytis, tačiau faktas: 2009-aisiais Jamesas CAMERONAS (68) sukūrė „Įsikūnijimą“, visų laikų pelningiausią filmą. Lygiai po trylikos metų režisierius grįžta su seniai žadėtu ir itin asmenišku tęsiniu, kuriuo baudžiasi pranokti pirmtaką.

Pranokti visų pirma techninėmis savybėmis. Kuriant pirmąjį „Įsikūnijimą“, kuris vien kino teatruose uždirbo per 2,9 milijardo JAV dolerių, buvo pritaikyta daugybė naujų technologijų – nuo filmavimo kamerų iki skaitmeninių efektų, padėjusių paversti aktorius animuotomis būtybėmis ir sukurti jų kalbą. „Įsikūnijimą. Vandens kelią“ Cameronas ir jo komanda pradėjo kone iš naujo. Vėl prireikė naujų kamerų, filmuojančių po vandeniu. Naujos judesių fiksavimo sistemos, kuri sujungtų atskirus kadrus į vientisą virtualų vaizdą. Naujų algoritmų, naujo dirbtinio intelekto.

Sunku patikėti, bet režisierius, galintis prodiuseriams įrodyti, kodėl projektui reikia išleisti beveik milijardą dolerių (iki šiol jo kūryba atpirko visas investicijas), daugelį atradimų... susapnuoja.

2011 metais su penktąja žmona, buvusia aktore, modeliu ir aplinkosaugos aktyviste Suzy Amis (60), jis įsigijo dviejų tūkstančių hektarų ūkį Naujojoje Zelandijoje. Šį žemės rojų į rytus nuo Velingtono iš vienos pusės riboja vandenynas, iš kitos – ežeras, tolumoje matyti kalnai (žiūrėkite nuotrauką žemiau, kaip atrodo Camerono žemės rojus). Pora augina kanapes ir ekologiškas daržoves: sakoma, kad Cameronų ūkis – didžiausias ekologiškų kopūstinių daržovių tiekėjas šalyje.