Penki sveiki dalykai, kurie šiemet bus „patys pačiausi“ mūsų mityboje

Kruopos su baziliku / Shutterstock nuotr.
Kruopos su baziliku / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: „Laimė“
2018-04-07 09:00
AA

Žinovų nuomonės, kurie produktai šiemet bus „patys patys“, skiriasi. Tačiau renginys, subūręs daugiau kaip 13 000 sveikos mitybos ir gyvenimo būdo specialistų, pristatęs galybę naujausių mitybai skirtų dalykų, žinoma, atspindi populiariausias tendencijas.

Sprendžiant iš to, kas dominavo, apie kokių komponentų naudą buvo ypač daug kalbama 2017-ųjų pabaigoje Čikagoje vykusioje Maisto ir mitybos konferencijoje-parodoje, galima spėti, kad šiemet ant pjedestalo stos:

1. Mononesotieji riebalai omega 9. Apie omega riebalų rūgštis daugiau ar mažiau žinome: jos svarbios, nes padeda stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą, gerinti smegenų veiklą ir t. t. Tačiau trūksta informacijos, kad jų reikia visų (omega 3, omega 6 ir omega 9) ir tam tikru santykiu, nes tik reikiama jų pusiausvyra užtikrina darnią organizmo veiklą. Bene mažiausiai žinome apie mononesočiąją omega 9 rūgštį, kurios daug dumblių aliejuje – girdėjote apie tokį? Jis – vienas iš tų produktų, kurie bus „ant bangos“. Jame, teigiama, mažiausiai iš visų maistui vartojamų aliejų yra sočiųjų riebalų, kurie gali neigiamai veikti sveikatą.

2. Augalinės gerosios bakterijos. Kaip žinia, jos labai naudingos virškinimui. Paklausus žmonių, kokį maistą valgyti, kad organizme gerųjų bakterijų nestigtų, dažnas paminės jogurtą, kažkas prisimins raugintus kopūstus ir kitus fermentuotus produktus. Patogumo dėlei kuriami nauji produktai: sultys, gėrimai, užkandžiai su probiotikais. Svarbu tai, kad naujausios technologijos, teigiama, leidžia užtikrinti šiuose produktuose esančių gerųjų bakterijų gyvybingumą: jos ne tik atsilaiko prieš skrandžio rūgštį, bet ir ima daugintis žarnyne, o kaip tik to ir reikia.

3. Paprastųjų trūkažolių šaknų skaidulos. Su jomis gaminami užkandžiai, glotnučiai, jogurtas, avižiniai dribsniai. Naujausi tyrimai rodo, kad vartojant cikoriją mažėja cholesterolio kiekis kraujyje, spartėja riebalų skaidymasis, nyksta organizme esantys parazitai, valosi kepenys ir inkstai.

4. Greitieji sėklų patiekalai. Sėklos vadinamos neskaidytų grūdų alternatyva. Ir vienus, ir kitus valgyti labai naudinga, tačiau skubančiam šiuolaikiniam žmogui kliūva, kad ilgokai užtrunka jų paruošimas. Gamintojai nesnaudžia: jau siūlomos greitai paruošiamų burnočių, balandų ir kitų sėklų porcijos.

5. Saldžiosios stevijos. Apie cukraus žalą tiek daug pasakyta (pastaraisiais metais sužinojome, kad jis – blogių blogis), kad sveikos jo alternatyvos tapo labai paklausios. Iš medaus žole vadinamo augalo išskiriama medžiaga steviozidas – kelis šimtus kartų saldesnis už cukrų, tačiau, skirtingai nei šis, neturintis kalorijų ir nedidinantis gliukozės kiekio kraujyje. Natūralu, kad pastebimai plečiasi maisto produktų su stevijomis asortimentas. Pavyzdžiui, atsirado cukraus ir medaus, maišytų su stevijomis (galimybė jų mėgėjams suvartoti mažiau cukraus).