Penktoji džinsų kišenėlė: kokia jos paskirtis?

Džinsai / „Fotolia“ nuotr.
Džinsai / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Džinsai – nepamainomas atributas kiekvienoje spintoje. Jų vienokių ar kitokių turime praktiškai visi, tačiau ar kada susimąstėte, kokia jų istorija ar, tarkime, kodėl jie siuvami ne su keturiomis, o su penkiomis kišenėlėmis bei kokia galėtų būti mažosios džinsų kišenėlės paskirtis? Be jos juk jau tikriausiai neįsivaizduotumėte bet kurio modelio džinsų.

Prieš keletą amžių sukurti kaip darbininkų drabužiai, šiandien džinsai užkariavę ne tik paties įvairiausio amžiaus žmonių spintas, bet ir pasaulio mados sostinių podiumus, o už tai derėtų padėkoti Levi Straussui.

Būtent šis žydų emigrantas iš Bavarijos San Franciske (Kalifornijos valstijoje, JAV) įkūrė kelnių siuvimo įmonę. Tai įvyko 1853 metais. Tuomet į Kaliforniją atvykęs 24-erių L.Strausas apie kelnių siuvimą negalvojo, jis atvežė medžiagą palapinėms ir vežimams dengti.

Džinsai
Džinsai / Fotolia nuotr.

Vis tik kartą gatvėje sutiktas aukso ieškotojas jam pasakė, kad jiems nereikalingos jo medžiagos – aukso ieškotojams reikalingos kelnės. Tuomet L.Straussui ir kilo mintis iš tos medžiagos siūti kelnes.

Pirmieji džinsai buvo aukštu juosmeniu, iš nugaros suveržiami dirželiu su sagtimi, apačioje taip pat užsegami panašiu dirželiu – toks modelis buvo siuvamas, kad kelnės tilptų į kaubojiškus batus.

Lygiai taip pat, kaip ir mūsų laikų kelnės, L.Strausso siuvami džinsai turėjo penkias kišenes – tris iš priekio ir dvi užpakalyje. Nors pirmieji džinsai buvo siuvami iš palapinių brezento, vėliau L.Straussas pradėjo naudoti naują, gana storą ir patvarų saržos audinį, kuris buvo gabenamas į Ameriką iš Prancūzijos de Nimeso miesto.

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 klaidos, kurias darome skalbdami džinsus

Taip atsirado „Denim“ pavadinimas, simbolizuojantis tvirtus, geros kokybės džinsus. Džinsų audiniui dažyti buvo naudojami indigo dažai, kurie tuo metu buvo vieni iš pigiausių. Jie suteikdavo audiniui mėlyną spalvą, kuri vėliau tapo tradicine džinsų spalva.

O kokia visgi tos paslaptingosios penktosios kišenėlės paskirtis „Levi ,Strauss & Co“ atskleidė tik dabar.

„Ši kišenėlė buvo sukurta specialiai nešiojamiems laikrodžiams įsidėti, tačiau bėgant metams ir kintant stiliui, laikrodžio kišenėlės pasitarnavo ir daugeliui kitų tikslų: tiek jose laikant monetas, tiek įvairius bilietėlius ar net ir – prezervatyvus“, – savo tinklaraštyje rašė „Levi Strauss & Co“ atstovas.

Anot istorikės Tracey Panek, mažąja kišenėle buvo papuošti ir vieni seniausių „Levi Strauss & Co“ archyvuose vis dar esantys džinsai, pasiūti 1879 metais.