Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ pasiekė Lietuvos krantus: išsilaipino Palangoje

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ pasiekė Palangos krantus/P. Žeimio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Sekmadienį penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ pasiekė Lietuvos krantus – išsilaipino Palangoje. Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“ ir Palangos meras Š. Vaitkus ant Birutės kalno pasitiko prof. A. Bumblausko vadovaujamą komandą.

„Birutės parkas yra kurorto įkūrėjų Tiškevičių palikimas ir tai neabejotinai yra Palangos vizitinė kortelė. Svečius pasitinkome ten, kur gražiausia ir ten, kur ir prasidėjo Palanga“, – apie pasitikimą Žmonės.lt kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Nuo birželio 16 dienos, kuomet iškilmingai išvyko iš Vilniaus, prof. Alfredo Bumblausko vadovaujama ekspedicija plaukė Dauguvos upe per Baltarusiją ir Latviją, Baltijos jūra pasiekė Saremos salą Estijoje, o vėliau plaukė link Žemaitijos. 

Liepos 6 dieną komanda iškilmingai pasieks Kauną. 

Nuo 2015-ųjų kasmet vykstanti „Nacionalinė ekspedicija“ istoriniais laivais jau plaukė Nemunu, Narevu, Vysla, Dniepru, aplankė Baltarusiją, Lenkiją ir Ukrainą.

Nuo rudens rodomose laidose LRT žiūrovai išvys jau pasiilgtus ir naujus ekspedicijos dalyvius. Prof. Alfredo Bumblausko komandoje dalyvauja muzikologė Zita Kelmickaitė, gamtininkas Selemonas Paltanavičius, muzikantas Gabrielius Liaudanskas-Svaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, istorikai Simonas Teškevičius, Barbara Stankevič, Robertas Petrauskas, verslininkas Arminas Darasevičius. Šiais metais prie ekspedicijos prisijungė žurnalistė, LRT radijo ir televizijos laidų vedėja Aistė Plaipaitė ir istorikė Madara Žgutė.

Keliaudami ekspedicijos dalyviai siekia atskleisti įdomius istorijos momentus, ryšius su kaimyninėmis valstybėmis, laivybos, jūreivystės bei gamtos įdomybes. Lietuvoje aplankomų vietų bendruomenės bus kviečiamos susitikti su „Nacionalinės ekspedicijos“ keliautojais ir pasidalyti savo istorijomis. 

Ekspedicijos dalyviai Lietuvoje taip pat aplankys:

liepos 1 d. – Plungę, Platelius;

liepos 2 d. – Telšius, Varnius;

liepos 3 d. – Kurtuvėnus;

liepos 4 d. – Šiaulius, Tytuvėnus;

liepos 5 d. – Ariogalą, Kėdainius;

liepos 6 d. – Kauną (finišas).

Penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ pasiekė Palangos krantus (44 nuotr.)
+38
Prasidėjo jau penktoji „Nacionalinė ekspedicija“ (42 nuotr.)
+36
Temos:
Skaitykite daugiau