Per 120 metų pirmą kartą „Vogue“ viršelyje – trečioji lytis

Estrella Vazguez/ VOGUE cover
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Meksikos „Muxe“ arba trečioji lytis – svarbi Pietų Meksikos kultūros dalis. Pagaliau ypatingos bei tvirtos jų asmenybės pagerbtos mados giganto „Vogue“. Gruodžio mėnesio meksikietišką ir britišką leidinio viršelį puošia Estrella Vazguez (37).

Per 120 metų „Vogue“ istoriją dar nebuvo nė vieno karto, kad viršelyje atsidurtų „muxe“ kultūrą atstovaujanti asmenybė. Šiuo žodžiu apibūdinamos personos, kurioms gimus dažniausiai yra priskiriama vyriškoji lytis, tačiau vėliau jos gyvena ir elgiasi skirtingai, joms būdingas gėjaus bei moteriškasis identitetas.

Gruodžio viršelyje atsidūrusi Estrella Vazguez – meksikietiškosios „muxe“ kultūros simbolis. Ji pozuoja su tradiciniu vietinių moterų drabužiu, puoštu gėlėmis, o rankose laiko rožinę vėduoklę.

„Manau, kad didžiulis žingsnis istorijoje jau žengtas. Nors vis dar klesti diskriminacija, bet ji nebe tokia akivaizdi, kaip visi žinote, jog buvo“, – savo bendruomenei neseniai viešai tarė Estrella.

Svarbu paminėti, kad iki šiol apie „muxe“ asmenybes buvo mažai kalbama. Meksikas net neturi informacijos, kiek žmonių priklauso šiai bendruomenei. „Muxe“ dažniausiai nedalyvauja gėjų eitynėse, kultūriniuose LGBTQ renginiuose.

Skaitykite daugiau