Per „Auksinius gaublius“ – filmo „Džokeris“ žvaigždės Joaquino Phoenixo kritika kolegoms

Joaquinas Phoenixas/„Scanpix“ nuotr.
Joaquinas Phoenixas/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-01-07 11:20
AA

Geriausio aktoriaus apdovanojimą per Beverli Hilse vykusią „Auksinių gaublių“ ceremoniją už filmą „Džokeris“ gavęs aktorius Joaquinas Phoenixas jį atsiimdamas sukritikavo savo kolegas ir priminė jiems apie pasaulį ištikusią klimato kaitos krizę.

Piktadarį Džokerį neeilinėje juostoje tokiu pačiu pavadinimu įkūnijęs J. Phoenixas sekmadienio vakarą ant scenos nevengė keiktis. Garsus vyras viešai prakalbo ne tik apie visus kamuojančius neatsakingo vartojimo pavyzdžius, bet ir priminė savo kolegoms apie turtuolių daromą žalą planetai. J. Phoenixo teigimu, ne vienas aktorius į „Auksinių gaublių“ ceremoniją atvyko privačiu lėktuvu.

Savo kalba  Joaquinas Phoenixas priminė, jog dėl lėktuvų išskiriamo anglies dioksido mūsų planetoje sukeliama per 60 procentų sustiprinto šiltnamio efekto. 

Apdovanojimų „Auksiniai gaubliai 2020“ svečiai/„Vida Press“ nuotr.

„Ne visuomet buvau doras žmogus, tačiau iš jūsų visų aš mokausi, ir dauguma šitame kambaryje man leido pasiruošti teisingai kalbai. Esu labai dėkingas. Manau, kad kartu galime susivienyti ir vykdyti didžiulius pokyčius. Tiesa, atsakomybę už savo veiksmus taip pat privalome prisiimti. Reikia aukotis. Noriu priminti, jog mums nederėtų privačiais lėktuvais skristi į apdovanojimus.“

Aktorius padėkojo Holivudo užsienio spaudos asociacijai, jog, reaguodami į pasaulį ištikusią klimato kaitos krizę, jie paskutinę minutę pakeitė svečių valgiaraštį, nusprendė, kad netieks mėsos ir žuvies patiekalų.

Per visą apdovanojimų istoriją tai – pirmasis kartas, kada svečiams buvo siūlomi vien veganiški valgiai.

„Tikrai siunčiate galingą žinutę visam pasauliui“, – džiaugėsi filmo „Džokeris“ žvaigždė.

Joaquinas Phoenixas nepraleido progos padėkoti ir kartu su juo nominuotiems aktoriams:

„Man didžiulė garbė šiandien būti greta jūsų“, – sakė jis.

Apdovanojimų „Auksiniai gaubliai“ svečiai (78 nuotr.)
+72