Per keliones Simona Burbaitė neapsikrauna – daug judant tinka net „kroksai“
Pagal tai, kaip žmogus susipakuoja kelionei skirtą lagaminą, būtų galima daug apie jį pasakyti. Tačiau tuo pačiu neretai galime suklysti, apie lagamino turinį spręsdami vien iš keliautojo profesijos – tai patvirtina Simona Burbaitė. Modelis, mados ir sveikos gyvensenos tinklaraštininkė, o dabar – dar ir knygos „Tavo geriausia draugė“ autorė, neigia mitą, kad keliauja su krūva lagaminų, kupinų aukštakulnių ir blizgių suknelių.
„Kelionės mano gyvenime būna dvejopos – darbinės arba atostogų, tačiau abi visada iš anksto kruopščiai suplanuotos. Lagamino ar kuprinės turinio užpildymas taip pat įeina į kelionės planavimą – kadangi nesu buvusi poilsinėje kelionėje, kai apsigyveni viešbutyje su visomis įskaičiuotomis paslaugomis ir realiai vienintelis dalykas, ko reikia – maudymosi kostiumėlis, – iš anksto apgalvoju visas veiklas, lankytinas vietas ir drabužių derinius. Nemėgstu apsikrauti daiktais, tad planavimas gelbsti nuo lagaminų viršsvorio“, – juokiasi Simona.
Jos pagrindiniai pagalbininkai, planuojant kelionę, – sekėjai socialiniuose tinkluose ir draugai. „Net jei kelionė ir darbinė, kai visos detalės tiksliai žinomos iš anksto, o laisvo laiko pasižvalgyti svetimame mieste ne itin daug, pasinaudoju socialinių tinklų galia ir visada paklausiu rekomendacijų, ką verta aplankyti ir pamatyti, ypač – kur pavalgyti, nes dažniausiai rekomendacijos pasitvirtina ir puikiai praleidžiu laiką“, – sako S. Burbaitė.
Kuprinė ar lagaminas?
Turbūt, vienas įprastesnių įsitikinimų apie į kelionę susiruošusius mados pasaulio atstovus – kad jų bagažui vežti prireikia specialaus karavano, o lagaminuose ilsisi dailiai supakuotos blizgios ir prabangios suknelės, su kiekvienai pritaikyta aukštakulnių pora. Tačiau Simona sako, kad tai visiškas mitas.
„Keliaudama stengiuosi su savimi pasiimti tik būtiniausius daiktus. Ir apskritai, gyvenime stengiuosi neapsikrauti nereikalingais daiktais. Žinoma, viskas labai priklauso nuo kelionės tipo.
Į kelionę galiu vykti ir tik su kuprine – tikrai sugalvosiu, kaip sutalpinti būtiniausius daiktus, tačiau galiu imti rankinį lagaminą su registruotu bagažu, jei žinau, kad kelionėje užtruksiu ilgiau ar man prireiks daugiau daiktų. Pagrindiniai trys, be kurių niekur nekeliaučiau, – patogūs batai, telefonas ir įkroviklis“, – vardija Simona.
Įvaizdis kelionės metu: kas turi būti patogu, o kas – gražu?
Nesvarbu, ar kelionės tikslas – komandiruotė, ar atostogos, Simona sako, kad patogūs batai – garbingiausioje jos lagamino vietoje arba iškart ant kojų.
„Ne veltui sakoma „Duok moteriai tinkamus batelius ir ji užkariaus pasaulį“, – juokiasi Simona. – Be patogių batų kelionės nė neįsivaizduoju. Nėra nieko blogiau, nei trinantys, spaudžiantys ar didoki ir dar smukčiojantys batai. Tiesa, priklausomai nuo kelionės tikslo, pasitaiko atvejų, kai į lagaminą atgula ir pora labiau gražios nei patogios avalynės. Tačiau bet kokiu atveju, vos tik gavusi galimybę, nuspiriu juos į šalį ir aunuosi patogiuosius.“
Jos pastarųjų metų atradimas – guminė avalynė, kadangi tokios basutės ar balerinos ypač mažai vietos užima lagamine, o štai, aulinukai, anot Simonos, praverčia rudenėjant orui ar lyjant.
Jos teigimu, šiandieninė mada grubius ar net visai paprastus laisvalaikio batus drąsiai leidžia derinti prie bet kokios aprangos, o netikėtų sprendimų galima pamatyti ir ant aukštosios mados podiumo: „Peržvelkite „Vogue“ publikuotas nuotraukas iš šių metų pavasario mados pristatymų – Christopheris Kane‘as prie savo kurtų drabužių sugebėjo priderinti ir kristalais išpuoštus „Crocs“. Kodėl gi ne! Tai, kad daiktas praktiškas, dar nereiškia, kad rezultatas nedžiugins akies. Jei prie tokių batų bus kokia romantiška suknelė, klostuotas sijonas – tik dar geriau! Kontrastas dabar madingas kaip niekada anksčiau.“
Kelionės ir maistas – ar įmanoma suderinti?
Įdomu, kaip modelis, o dar ir rašantis sveikos gyvensenos temomis, kelionių metu susitvarko su mityba? Simona teigia, kad net ir nekeliaudama, būdama Vilniuje, pasirūpina, kad rankinėje visada turėtų sveikų užkandžių ir netektų badauti: „Užkandžiams visada renkuosi riešutus, džiovintus vaisius, kietąjį sūrį, vyšninius pomidorus ar morkytes. Kai ruošiuosi skrydžiui, nevengiu maisto pasigaminti – kad ir kokį kruopų patiekalą. Be to, prieš skrydį ir jo metu stengiuosi išgerti nemažai vandens, kadangi lėktuvuose oras labai sausas.“
Nusižengti subalansuotos mitybos taisyklėms kelionių metu Simona sau šiek tiek leidžia, mat maistas – reikšminga kitos kultūros pažinimo dalis. Atrastų įdomesnių valgomų dalykų ji mėgsta parvežti ir artimiesiems.
„Mano šeima jau žino, kad grįžusi iš kelionės dažniausiai juos palepinsiu būtent valgomomis lauktuvėmis. Man visada patinka parvežti kažką įdomaus ir neįprasto. Pamenu, grįždama iš Kinijos, šeimai parvežiau paragauti šikšnosparnių sparnų. Manau, tokie prisiminimai ir skoniai yra kur kas vertingesni nei ant lentynos dulkanti statulėlė. Na, nebent jas kolekcionuoji“, – sako Simona.
Praėjusį savaitgalį su mylimuoju leidusi Kopenhagoje, Simona už kelių savaičių su geriausia drauge šturmuos madų sostinę Milaną, iš kur planuoja grįžti pilnais lagaminais naujų drabužių – bus ką parodyti tinklaraščio skaitytojams.