Per penktąsias Michaelo Jacksono mirties metines jo kapas apipiltas gerbėjų dovanomis

Michaelo Jacksono antrininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Michaelo Jacksono antrininkai / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2014-06-26 11:45
AA

Trečiadienį suėjo lygiai penkeri metai, kai pasaulis neteko popkaraliaus Michaelo Jacksono. Tūkstančiai atlikėjo gerbėjų traukė į „Forest Lawn“ memorialinį parką Glendeile, kur jo kapą apipylė gėlėmis, žvakėmis ir dovanomis.

Popkaraliaus gerbėjai ant Michaelo Jacksono kapo paliko tūkstančius gėlių, laiškų, žvakių, atvirukų ir kitokių smulkmenų.

Žvakėmis ir gėlėmis taip pat buvo apipilta ir Michaelo Jacksono vardo žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje, kuri trečiadienį tapo pačiu svarbiausiu turistų traukos centru Los Andžele.

„Mes mylime tave, Michaelai“, – skelbė plakatas ant didžiulės raudonos širdies prie nedidelio mauzoliejaus Glendeile, į šiaurę nuo Los Andželo centro.

„Penkeri metai be tavęs – mylime tave dar labiau“, – skelbė vienas raštelis. Kiti buvo parašyti paprasčiau: „Mes ilgimės tavęs“ ar „Ačiū už tai, kad nuolat suteiki mums priežastį nusišypsoti“.

Per penktąsias Michaelo Jacksono mirties metines į kapines sugužėjo šimtai jo gerbėjų (18 nuotr.)
+12

Trečiadienį gerbėjai į „Forest Lawn“, kur ilsisi daug Holivudo įžymybių, atvyko iš Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Italijos, Meksikos, Jungtinių Valstijų ir daugelio kitų šalių.

Mikie, kuri su keliomis draugėmis atvyko iš Japonijos, sakė, kad jau antrą kartą lankosi šiose kruopščiai prižiūrimose kapinėse. „Užplūsta jausmai“, – sakė mergina, kuri, kaip ir visos jos draugės, vilkėjo marškinėlius su Michaelo Jacksono atvaizdu.

Carine Temmerman iš Belgijos Michaleo Jacksono gerbėjų klubo skaitinėjo raštelius, kuriais buvo nuklota žemė priešais mauzoliejų. „Daug verkiau matydama, ką parašė žmonės“, – sakė ji.

Michaelo Jacksono gerbėjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Daugumai mūsų tai liūdna diena, bet mes nusprendėme pagerbti tai, kas buvo šis žmogus, ir jo palikimą, – sakė Melanie Freeman iš Niujorko. – Po penkerių metų tai tik auga, tai nė kiek nemąžta. Visa, ką darydavo MJ, dabar dėl jo darome mes.“

Popkaralius Michaelas Jacksonas netikėtai mirė 2009-ųjų birželio 25-ąją, jam tada buvo 50 metų. Teismas pripažino, kad atsakomybę už popkaraliaus mirtį turi prisiimti jo gydytojas Conradas Murray, kuris už netyčinę žmogžudystę keletą metų praleido už grotų.

Conradas Murray: „Jis gyveno kankinamas skausmo“

Tą pačią dieną CNN kalbintas Conradas Murray išreiškė apgailestavimą dėl atlikėjo mirties, bet tvirtino, kad yra nekaltas. „Aš labai kenčiu dėl to, kad Michaelas mirė, – sakė jis. – Michaelas buvo draugas. Jaučiausi tarsi tėvo paveikslas Michaelui.“

Jis pridūrė, kad gydė Michaelą Jacksoną ne dėl 150 tūkst. dolerių per mėnesį, kurie jam turėjo būti sumokėti: „Tai buvo ne dėl pinigų, o iš meilės Michaelui“.

Trečiadienį gydytojas prisiminė paskutines dainininko gyvenimo valandas, kaip jis davė jam įvairių vaistų, kad jis galėtų užmigti. Tačiau Conradas Murray tvirtina nežinojęs, kad kitas gydytojas daug metų skirdavo dainininkui kitų vaistų – skausmą malšinančių „Demerol“.

Michaelo Jacksono gerbėjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Michaelas Jacksonas gyveno kankinamas skausmo, tiek daug metų, dešimtmečius... Negaliu neužjausti šio žmogaus“, – sakė Conradas Murray ir pridūrė, kad planuoja apskųsti jam paskelbtą nuosprendį Aukščiausiajame Teisme, jei to prireiks.

„Daug iškenčiau. Mano gyvenimas tikrai yra kova. Kaip įmanydamas stengiuosi grąžinti jį į vėžes, – sakė jis. – Gedžiu Michaelo kiekvieną dieną“.

Michaelo Jacksono gerbėjai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prieš mirtį planavo pasaulines gastroles

Michaelas Jacksonas planavo pasaulines sugrįžimo gastroles, kad atitolintų bankrotą penkeri metai po to, kai buvo išteisintas dėl vaikų seksualinio išnaudojimo. Tie kaltinimai buvo sužlugdę jo karjerą.

Jo skolos prieš mirtį siekė 500 mln. dolerių, bet per vėlesnius penkerius metus jo testamento vykdytojai uždirbo daugiau kaip 700 mln. dolerių, rašoma neseniai išleistoje knygoje „Michael Jackson Inc.“.

Tarp pelningų projektų buvo filmas „This is It“ apie pasirengimą toms taip ir neįvykusioms gastrolėms, „Cirque du Soleil“ šou ir du po mirties išleisti albumai. Dainininko albumų planuojama išleisti ir daugiau.