Per plauką nuo medalių: jaunieji šokėjai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė – pasaulio čempionato finalininkai

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė / LSŠF nuotr.
LSŠF
Šaltinis: Žmonės
AA

Šeštadienio vakarą Lietuvos jaunieji čempionai Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė džiaugėsi savo debiutiniu pasirodymu. Rumunijoje vykusiame Pasaulio jaunių II Lotynų Amerikos šokių čempionate lietuvių šokėjai liko per plauką nuo medalių ir užėmė 4 vietą.

„Mes abu pirmą kartą dalyvavome pasaulio čempionate – praėjusiais metais jis neįvyko dėl pandemijos, o anksčiau dar buvome per jauni. Keliose tarptautinėse varžybose jau buvome sudalyvavę, ruošdamiesi šiam čempionatui, keletą varžovų ten buvome sutikę, tačiau vis tiek nelabai žinojome, ko tikėtis... Esame laimingi“, – po apdovanojimų ceremonijos kalbėjo K.Kūra.

Čempionate Lietuvos šokėjai nusileido tik auksą iškovojusiems Rumunijos sportininkams Razvanui Zaharijai ir Anai Marijai Tarzianu, sidabrą laimėjusiems rusams Nikitai Kulpinui ir Sofijai Surnakovai bei bronzą laimėjusiems rusams Vladislavui Sokolovui ir Olgai Borzovai. Finale taip pat šoko Vengrijos ir Vokietijos šokėjai, kurie rimčiau lietuviams nepasipriešino.

Labai stabiliai pasirodę visuose penkiuose čempionato turuose, finale Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė surinko 22 balus (čia čia čia, rumba, pasodoblis ir džaivas buvo įvertinti ketvirtomis vietomis, o samba – šeštąja).

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė / LSŠF nuotr.

Čempionatą surengusios Pasaulio sportinių šokių federacijos grafike jauniams numatoma intensyvi metų pabaiga.

„Visos varžybos buvo nukeltos į metų pabaigą, tad lapkričio 27 d. mūsų laukia standartinių šokių pasaulio čempionatas Izraelyje, o gruodžio 4 d. – dešimties šokių disciplinos pasaulio čempionatas Lietuvoje. Turime būti labai susikaupę, švęsti ar atostogauti dabar negalime sau leisti“, – netolimos ateities planais dalijosi Elzė Gintvilė Valiūnaitė.

Jos ir K.Kūros duetas, atstovaujantis Klaipėdos „Žingsnio“ ir Vilniaus „Ratuto“ klubams, teisę atstovauti Lietuvai visuose trijuose pasaulio čempionatuose užsitikrino, kuomet tapo visų trijų disciplinų 2021 m. Lietuvos čempionais.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė / LSŠF nuotr.

Pasaulio sportinių šokių federacija į planetos pirmenybės paprastai kviečia dvi geriausias valstybės poras. Lotynų Amerikos šokių programoje antroji mūsų šalies vieta buvo skirta šių metų šalies vicečempionams iš Vilniaus „Spindulio“ klubo Nojui Mažūnavičiui ir Agitai Banytei. Kelionės į Rumuniją metu sportininkai patyrė daug streso, nes buvo atšaukti lėktuvų skrydžiai ir jiems laiku nepavyko nukakti į varžybas. „Labai išgyvename“, – apmaudo neslėpė N.Mažūnavičius ir A.Banytė.

Didelis viltis su varžybomis Rumunijoje siejo ir kiek vyresni šokėjai – jaunimo (16 – 18 m. amžiaus) Lietuvos dešimties šokių čempionai Justas Gedgaudas ir Viktorija Petrenko iš Kauno „Sūkurio“. Šis duetas turėjo atstovauti Lietuvai Pasaulio jaunimo dešimties šokių čempionate, kuris taip pat vyko Rumunijoje. Deja, dėl tų pačių problemų su skrydžiais J.Gedgaudas ir V.Petrenko taip pat laiko nepasiekė Sibiu mieste vykusio turnyro. Tačiau duetas greitai stengiasi pamiršti šį nemalonumą – po savaitės jų laukia svarbus startas Vokietijoje.

Kipras Kūra ir Elzė Gintvilė Valiūnaitė / LSŠF nuotr.

Tačiau visos poros dar turės progų parodyti savo pasiruošimą, nes metų pabaiga bus intensyvi ir kupina didelių, svarbių sportinių šokių renginių.

Vienas jų – Pasaulio jaunių 10 šokių čempionatas – vyks Vilniuje, „Avia Solutions Group“ arenoje, jau gruodžio 4 d. Sportinių šokių specialistai po šeštadienio vakaro K.Kūros ir E.G.Valiūnaitės pasirodymo pradeda drąsiau prognozuoti, kad dešimties šokių programoje duetas galėtų tikėtis ir pasaulio čempionato medalių, nes mūsų šokėjai yra universalūs – gerai šoka ir Lotynų Amerikos, ir standartinius šokius, o to ir prireiks Vilniuje.

Į tokias prognozes K.Kūra ir E.G.Valiūnaitė atsakė šypsodamiesi: „Žinoma, norėtųsi; bet mūsų grupėje lyderiai keičiasi – vieni pereina į vyresnę grupę, kiti ateina iš jaunesnės, o ir porų šokio kokybė labai keičiasi, tad sunku pasakyti, kaip bus, bet mes labai pasistengsime...“

Skaitykite daugiau