Lietuvos ekstremalių distancijų bėgikas Audrius Klimašauskas (26) po trejus metus trukusios kojos reabilitacijos pasiryžo per tris dienas perbėgti Lietuvą. Vasario 4 dieną Turmanto miestelyje startavęs bėgikas vasario 6 dieną finišavo Palangoje ir bendroje sumoje nubėgo 392 km.
Po trejus metus turkusios lūžusios kojos reabilitacijos, Audrius nusprendė perbėgti Lietuvą nuo Ignalinos iki Palangos: „Idėja perbėgti Lietuvą kilo skrendant lėktuve į gimtąją šalį. Pajaučiau, kad atėjo laikas išmėginti savo sugijusią koją ir tiesiog smagiai bei prasmingai praleisti laiką“.
„Meilę bėgimui atradau dar būdamas 10-ties metų. Pradėjau nuo kelių šimtų metrų bėgimo treniruočių mokykloje, kol galiausiai distancijos peraugo iki nubėgtų tūkstančių kilometrų atokiausiuose pasaulio kampeliuose. Man tai nėra tik sportas, tai labiau dvasinė kelionė į save“ – pasakoja Audrius.
Bėgikas teigia, kad bėgimui per Lietuvą, kaip ir visiems kitiems ekstremaliems bėgimams jis nesiruošė: „Per daugiau nei 16-ka metų sukauptos patirties bėgime, supratau, kad ekstremaliam bėgimui nepasiruoši. Kuo ilgesnė distancija, tuo fizinis pasirengimas mažiau reikalingas. Žmogus, kuris yra „išsitreniravęs“ savo pasąmonę bei geležinę kantrybę gali nubėgti rekordines distancijas. Manau, fizinis kūnas sukuria ribotus rezultatus, tuo tarpu žmogaus siela ir protas ribų neturi. Taigi, ekstremalias distancijas bėgu ne kojomis, bet širdimi, todėl bėgimui per Lietuvą taip pat nesiruošiau, tiesiog apsiaviau bėgimo batelius ir išėjau per duris“.
„Kartais teko bėgti naktį, kai buvo pakankamai šalta, todėl kojų sąnariai šiek tiek negalavo. Kairėje kojoje turiu metalinį strypą, kuris reaguoja į šaltį, todėl teko kas du kilometrus trumpam sustoti, pramankštinti sąnarius ir tęsti bėgimą“, - apie sunkumus bėgant nuo Turmanto miestelio iki Palangos pasakoja Audrius.
Nors bėgimo metu Audrius koja „primindavo“ apie save, visas procesas, pasak bėgiko, buvo tarsi viena ilga meditacija. Labiausiai jam įsiminė nuolat besikeičiantis vaizdai, skirtingų žmonių šypsenos ir netgi kintantys žmonių akcentai.
A.Klimašauskas neslepia, kad ateityje yra išsikėlęs dar aukštesnius tikslus.
„Svajoju sudalyvauti „Pasaulio Maratono Iššūkyje“ („World Marathon Challenge“). Tai kasmetinės bėgimo varžybos, kurių metu susiburia nedidelė grupė žmonių iš viso pasaulio. Šį bėgimą sudaro septyni maratonai, kuriuos reikia bėgti per septynias dienas, septyniuose skirtinguose pasaulio kontinentuose“, - gražia svajone dalijasi Audrius.