Pergales skinantis „LAIMĖS“ tinklinio klubas kviečia su šiuo sportu judėti ištisus metus

„LAIMĖ CUP“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
„LAIMĖ CUP“ / Gretos Skaraitienės nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2020-08-24 15:54
AA

Kokių tik epitetų galima išgirsti apie tinklinį iš sporto klubo „LAIMĖ“ moterų: gyvenimo aistra, aukščiausios klasės vitaminas sielai, atgaiva kūnui. Vienai tinklinis leidžia pajausti geras emocijas, komandinę dvasią ir pergalių skonį, kitai – tai judėjimas, sveikata, gražios figūros palaikymas bei aktyvus laisvalaikis su bendraminčiais.

„Jaunystėje tinklinį žaidėme tik salėje, paplūdimio tinklinio dar nebuvo, todėl vasarą tekdavo bėgioti krosus ir laukti sporto stovyklų, kuriose treniruodavomės lauko aikštelėse ant dirbtinos dangos arba tiesiog ant žolės, – prisimena tinklinio klubo vadovė Rūta Maslauskienė. – Dabar situacija visiškai pasikeitusi, tinklinį galime žaisti visus metus. Išpopuliarėjus paplūdimio tinkliniui, jį galime žaisti ir vasarą, ir žiemą. Beje, šaltuoju sezonu kai kurios mūsų klubo narės sėkmingai dalyvauja sniego tinklinio varžybose, kuris įgauna pagreitį ir siekia tapti olimpine sporto šaka.“

Rūta Maslauskienė / Gretos Skaraitienės nuotr.

Žaidimas be amžiaus ribų

Tinklinis, kaip sporto šaka, turi daug gerų savybių: pasižymi kultūros, intelekto bei loginio mąstymo lavinimu, padeda siekti užsibrėžtų tikslų, formuoja charakterį, moko dirbti komandoje. Merginoms jis formuoja dailiai atletišką kūną, o vaikinai išvysto stiprią pečių juostą. Tinklinis – „užkrečiamas“: užtenka, kad gerai žaistų vienas šeimos narys ir nepastebėsite, kaip žais jau visa šeima. Tai smagus laisvalaikio praleidimas prie jūros ar sodyboje, žaidimas, kurį gali išmokti visi.

Jau dešimt metų klubas „LAIMĖ“ buria įvairaus amžiaus moteris tinklininkes (25- 55 m), žaidžiančias salės bei paplūdimio tinklinį savo malonumui.

„Mūsų klube treniruojasi moterys, kurios dauguma yra baigusios tinklinio sporto mokyklas įvairiuose Lietuvos miestuose. Tarp jų yra ir mėgėjiškai žaidžiančių ir profesionalių trenerių, kurios  treniruoja moksleives sporto mokyklose, studentes universitetuose. Džiaugiamės, kai į mūsų klubo treniruotes susirenka jų auklėtinės ir, nežiūrint į didelį amžiaus skirtumą, noriai treniruojasi bei dalyvauja draugiškose varžybose.

Vien treniruotėmis neapsiribojame, aktyviai dalyvaujame tiek Lietuvos, tiek ir tarptautiniuose sporto meistrų turnyruose, prisidedame prie įvairių tinklinio varžybų organizavimo Vilniuje“, – sako R.Maslauskienė.

„LAIMĖ‘s kartos“ / Organizatorių nuotr.

Skina pergales

Per paskutinius penkerius metus klubo narės dukart tapo Europos sporto meistrų salės tinklinio čempionėmis moterų kategorijose 40+ ir 45+ bei Pasaulio sporto meistrų žaidynėse Naujojoje Zelandijoje laimėjo aukso medalį (amžiaus kategorijoje 40+ metų).

„Tokio masto žaidynėse įgavome patirties, praplėtėme akiratį bei  ankstyvą pavasarį išdrįsome pačios suorganizuoti masinį turnyrą „LAIMĖ CUP“, į kurį suvažiavo tiek užsienio, tiek Lietuvos vyrų ir moterų tinklinio komandos. Sėkmingai suorganizavus dar kelis sporto renginius, kilo idėja pateikti paraišką „Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos“ sporto rėmimo fondo projektų atrankos konkursui.

Su didžiausiu jauduliu ir atsakomybe priėmėme žinią, kad mūsų projektas „Su tinkliniu judam ištisus metus“ praėjo milžinišką  konkursą ir  gavo finansavimą sporto renginių organizavimui net trejiems metams!“ – džiaugiasi klubo „LAIMĖ“ tinklininkės.

„LAIMĖS“ tinklinio klubas ESM žaidynėse Turine 2019-aisiais / Renato Mizero nuotr.

Kviečia žaisti ir kitus

Moterys pasakoja, kad šiuo projektu sieks populiarinti tinklinio sporto šaką ir tam tikrų socialinių grupių (vaikų, jaunimo, suaugusių) didesnį įsitraukimą į aktyvią sportinę veiklą Vilniaus mieste, organizuos kokybiškus tinklinio sporto renginius.

O kai kurie iš jų – jau ir visai netrukus:

  • Rugpjūčio 30-ąją moterų paplūdimio turnyras „LAIMĖ‘s kartos“, kurio metu į aikštelę stos kelios moterų kartos: mama, dukra ir močiutė. Turnyras skirtas įvairaus amžiaus moterims – jau žaidžiančioms ar dar tik besimokančioms žaisti paplūdimio tinklinį. Idėją vienija ir gražūs tikslai: siekiama parodyti, kad sportui amžius ne riba, sujungti kelias moterų kartas bei populiarinti tinklinio sporto šaką tarp jaunimo. https://www.facebook.com/events/304761437307649/ 
  • Ateityje laukia mišrių komandų salės tinklinio turnyrai „LAIMĖ MIX“, kur vienoje komandoje žais ir vyrai ir moterys bei tarptautinis sporto meistrų salės tinkinio turnyras „LAIMĖ CUP“, į kurį kviesime suvažiuoti apie 300 šios sporto šakos žaidėjų. Rengsime edukacinius seminarus ir webinarus moksleiviams.
„LAIMĖS“ tinklinio klubas / Gretos Skaraitienės nuotr.

PROJEKTO (Nr. SRF-SRO-2020-1-0003) ĮGYVENDINIMO LAIKOTARPIS – 2020-01-08 – 2023-07-31

„Projektas „Su tinkliniu judam ištisus metus“  bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

ŠMSM logotipas
„LAIMĖS“ tinklinio klubas (10 nuotr.)
+4