Domantas Sabonis keičia tikėjimą: sekdamas žmonos Shashanos pavyzdžiu jungiasi prie judaizmo

Rabinas Mendy Cohenas ir Domantas Sabonis / jweekly.com nuotr.
Rabinas Mendy Cohenas ir Domantas Sabonis / jweekly.com nuotr.
Šaltinis: 15min
2023-04-14 13:29
AA

Geriausią krepšinį gyvenime žaidžiantis Domantas Sabonis, fiksuojantis karjeros skaičius NBA lygoje, imasi permainų už aikštės ribų.

Žurnalistas Andrew Esenstenas iš jweekly.com praneša, kad 26-erių lietuvis šiuo metu atlieka reikiamus procesus, kad netrukus prisijungtų prie judaizmo.

Šią žinią patvirtino D.Sabonio žmona Shashana, kuri išpažįsta judaizmą.

Įdomu, kad A.Esenstenas iš pradžių skelbė, kad D.Sabonis jau prisijungė prie judaizmo, tiesa, vėliau pakoregavo savo straipsnį, patikslindamas, kad lietuvis pradėjo reikiamus procesus.

Domantas Sabonis / Scanpix/Getty Images via AFP nuotr.

Rašoma, kad „Sacramento Kings“ ir Lietuvos krepšinio rinktinės žvaigždė reguliariai mokosi iš Los Andžele gyvenančio garsaus rabino Erezo Shermano. Krepšininkas naudojasi „Zoom“ programėlę.

„Apie tai viešai kol kas dar nekalbėjome, bet jis myli judaizmą ir tikrai nori būti to dalimi“, – jweekly.com cituoja Shashaną Sabonis.

„Jis turės nuskristi ir atlikti tam tikras procedūras, tačiau jis tęsia mokymąsi. Mes laikomės Pesacho (svarbiausios žydų šventės, – past.), taip pat ir Šabo“, – tęsė Shashana.

2021-aisiais Saboniai susituokė pagal reformistinio judaizmo tradicijas. Vienerių metų sūnus taip pat yra auklėjamas pagal judaizmo tradicijas, o šeima šiuo metu laukia pagausėjimo.

„Jis surinko trigubą dublį rungtynėse su „Houston Rockets“, o po jų gaunu žinutę: „Ar rastume laiko mokslams?“ Pagalvojau – negi tu rimtai?“ – apie D.Sabonio užsidegimą pasakojo rabinas E.Shermanas.

„Jis nuolat klausinėja, valgo košerinį maistą, laikosi tradicijų. Kuomet būna Vilniuje, jis keliauja pas košerinius mėsininkus pirkti vištienos“, – pridūrė rabinas.

Jau šį savaitgalį „Kings“ pradės atkrintamąsias varžybas, kuriose nežaidė net 17 metų. Jau pirmajame rate D.Sabonio ir Sakramento ekipos lauks NBA čempionė „Golden State Warriors“ ekipa, bet Shashana prognozuoja vyro sėkmę.

„Kings“ laimės per šešerias rungtynes (serijoje žaidžiama iki 4 pergalių, – past.). Esame tikrai puiki komanda ir kiekvienas yra pasiryžęs pergalei“, – tikėjimu spinduliavo Shashana Sabonis.