Peršalote? Padės įprasti ir netikėti būdai
Užkirsti kelią ligai ar pradėti gydytis vos pajutus pirmuosius ligos simptomus yra kur kas lengviau nei ligai įsisenėjus. Rytų medicinos išmintis ir liaudiški metodai padės kovoti su rudeniniais negalavimais.
Pakilo temperatūra? Skauda gerklę? Užpuolė sloga ir kosulys? Neskubėkite į vaistinę, geriau pirma išbandykite laiko patikrintus, patikimus liaudiškus ir Rytų medicinos metodus.
Savimasažas nuo peršalimo
Taškinis masažas padės, jei jus vargina sloga. Veiksmingiausias jis tada, kai peršalimo simptomus tik pajutote, ir liga dar nespėjo paguldyti į lovą.
Savimasažas kaip ir gydymoji mankšta padeda lengviau išgyventi ligą, palengvina jos eigą. Taškinis masažas padės, jei jus vargina sloga. Veiksmingiausias jis tada, kai peršalimo simptomus tik pajutote ir liga dar nespėjo paguldyti į lovą. Pamažu iš eilės masažuokite toliau nurodytus aktyvius veido taškus. Pirmiausia tašką kaktos viduryje, kur baigiasi plaukuotoji galvos dalis. Yra trys poriniai ir keturi atskiri taškai. Pastaruosius taškus rodomuoju arba didžiuoju pirštu spaudykite po vieną, o porinius kartu. Kiekvienam taškui skirkite po 2 minutes rytą ir vakare.
Toliau masažuokite porinius taškus ties antakių vidiniais kraštais. Tada tašką tiesiai po pirmuoju tašku tarp antakių. Jis padeda pašalinti galvos sunkumą. Toliau – porinius taškus prie nosies kaulo kraštų. Tada tašką nosies vidury, kur baigiasi kaulas. Galiausiai porinius taškus prie šnervių kraštų ir tašką virš viršutinės lūpos, iškart po nosimi. Šis masažas padeda valytis kvėpavimo takams, todėl jį atlikus gerkite daugiau skysčių: šiltų vaistažolių arbatų.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 moterų sveikatai ir grožiui svarbūs prieskoniai
Liaudies medicinos patarimai
Nuo seno žmonės žinojo įvairių receptų nuo slogos ir kosulio. Pasinaudokite senolių išmintimi.
- Esant didelei slogai 3–4 kartus per dieną į nosį lašinkite po 4 lašus šviežių burokų sulčių.
- Į iki 37º C įkaitintą vonią įmerkite rankas aukščiau alkūnių. Kas dvi minutes po vieną laipsnį vandenį karštinkite iki 40º C. Taip vandenyje rankas laikykite 10 min. Padeda ir sergant angina.
- Peršalus ar sergant angina tinka varškės kompresai. 0,5 kg varškės pašildykite iki kambario temperatūros ir sumaišykite su 200 g svogūno. Jei peršalote, dviem valandoms užsidėkite kompresą ant kaktos ir viršutinės krūtinės dalies, o jei vargina angina ir aukšta temperatūra, ant kaklo. Tokius pat kompresus dėkite ir prie padų, ir inkstų srityje. Jei oda jautri, varškę dėkite ne tiesiai ant jos, bet ant marlės ar drobinės medžiagos atraižos.
- Seniai žinoma, kad druska gydo. Kuo „šviežesnė“ liga, tuo veiksmingesnis gydymas. Keptuvėje pakaitinkite druskos ir supylę į maišelius priglauskite prie padų. Laikykite, kol išprakaituosite.
- Senas receptas peršalimo profilaktikai – česnakas. Sutarkuokite skiltelę, sumaišykite su aliejumi. Mišinyje suvilgykite vatos tamponėlius ir prispauskite prie plaštakos taško tarp smiliaus ir nykščio (kaip pavaizduota nuotraukoje). Palaikykite apie 15 min. – ir vos prasidėjusios slogos kaip nebūta! Atsargiai, jei jaučiate stiprų deginimą, tokį kompresėlį nuimkite anksčiau, nes jautresnę odą česnakas gali nudeginti. Beje, šį tašką peršalę galite tiesiog pamasažuoti.
Temperatūros mušti neskubėkite
Organizmas visada pirmiausia pats pradeda kovoti su jį užpuolusia liga, o pirmas to požymis – pakilusi temperatūra. Tuo metu stipriau skiriasi antikūnai, pagreitėja medžiagų apykaita, intensyviau iš organizmo šalinasi kenksmingos medžiagos, todėl rekomenduojama gerti kuo daugiau skysčių. Ir pirmiausia, užuot mušus temperatūrą cheminiais vaistais, pasitelkti liaudiškus metodus.
TAIP PAT SKAITYKITE: 10 druskos panaudojimo galimybių grožiui ir sveikatai
Obuolių actas nuo temperatūros
Obuolių actą sumaišykite su vandeniu santykiu 1:3 ir sušlapinkite kelias popierines servetėles. Jomis apvyniokite blauzdas ir šiltai užsiklokite. Išdžiūvusias servetėles pakeiskite naujomis. Vaikus galima suvynioti į šiuo mišiniu sudrėkintą paklodę ir šiltai apkloti antklode.
Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!