Persišką žiemos pasitikimo ritualą išbandė žymios moterys

„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-11-15 18:56
AA

Persai žiemą pasitinka ypatingu būdu – švęsdami YALDA festivalį, kurio metu šventinamas žiemos atėjimas, saulės atnaujinimas ir šviesos pergalė prieš tamsą. Senovės Persijos festivalio metu atliekami ritualai įkvėpė naująją, limituotą „The Ritual of Yalda“ žiemos kolekciją, kurią išbandyti susirinko žymios moterys.

Tradicinės ceremonijos metu žmonės susitikdavo su savo mylimaisiais, galvodavo norus ir valgydavo vasaros vaisius, pavyzdžiui, granatus, arbūzus, taip pat skaitydavo klasikinę poeziją ir tokiu būdu švęsdavo žiemos atėjimą. Iraniečiai tiki, kad tie, kurie žiemą pradeda valgyti vasaros vaisius, šaltojo sezono metu nesirgs, todėl valgyti arbūzus yra viena iš svarbiausių šios nakties tradicijų.

Visuose limituoto leidimo žiemos kolekcijos The Ritual of Yalda“ produktuose galima rasti pagrindines šiltas ir raminančias granato ir gaivaus arbūzo natas. Abu vaisiai pasižymi antioksidacinėmis ir odą raminančiomis savybėmis, užtikrinant, kad žiemą oda spindėtų.

„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Jaukiame kolekcijos pristatymo vakare Agnė Gilytė, Elena Puidokaitė, Reda Mickevičiūtė, Erika Paulė, Greta Akcijonaitė skanavo vasaros vaisius, galvojo norus ir išbandė limituoto leidimo žiemos kolekcijos produktus.

Paklausta kokius ritualus kūnui ir sielai atlieka, stilistė Agnė Gilytė sakė, kad visi tie tokie pat kaip ir kitais metų laikais, tik gal daugiau laiko skiria kūnui ir dažniau pasilepina vonia.

Eglė Kauneckienė SPA SHANTI įkūrėja primena, kad reikalingai tiek kūno, tiek proto švara. Labai svarbu ne tik su švariu kūnu, bet ir švariomis mintimis pereiti į kitus metus. Kūnui – nusiprausti, nušveisti odą, pamaitinti ją, o sielai gali padėti atleidimo praktika, meditacija. Pagalvoti ką per praėjusius metus įžeidei, atsiprašyti, atleisti“, sako Eglė Kauneckienė.

„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Prie šventinio stalo turime tradiciją kiekvienas pasakyti garsiai kam ir už ką esame dėkingi bei už ką dėkingas pats sau. Tai leidžia prisiminti kas gero įvyko per metus ir įkvepia pozityvumo“, apie tradicinius ritualus šventiniu laikotarpiu pasakojo dizainerė Erika Paulė.

YALDA aromaterapijos ir masažo dvasią perteikė ajurvedos centro SPA SHANTI įkūrėjas, masažų meistras Darius Kauneckas. Meistras pabrėžia, kad YALDA dvasia yra labai artima ajurvedos SPA ritualams. „Ypatingai žiemą, kada taip norisi jaukumo, kūną, protą ir sielą visada sušildo rytų kvapai. Net ir masažinės bei kvapiosios žvakės yra ypatinga nauda mūsų psichinei, emocinei sveikatai, kada norisi pailsėti nuo chaotiškos aplinkos. Tai subtiliai šioje linijoje atskleidžia granato, saldžiojo arbūzo kvapai“, – pažymi D.Kauneckas, renginio viešnioms atlikęs specialų rankų masažą.

Susikurkite savo ritualą su The Ritual of Yalda“:

Nuotaika ir kvapas

Pirmiausiai pasikelkite nuotaiką ir apšvieskite ilgiausias naktis aromatine žvake „Hafez“ su kerinčiu žiemos aromatu, žadinančiu vaisines natas. Kitas būdas susikurti puikią žiemos atmosferą – namus pakvėpinti kvapiosiomis lazdelėmis.

Vonios procedūra

Ritualą pradėkite nuo dušo žėlės „Wishful Foaming Shower Gel“. Naudodami šias vonios pūtas pasinersite į granatų ir arbūzų aromatą. Arba galite sukurti raminančią aplinką ir ilgai mėgautis karšta vonia su kamuoliukais „Fizzing Bath Bombs“. Trys prašmatnūs rankų darbo vonios kamuoliukai suteiks suteiks odai glotnumo. Leiskite sau sulėtinti gyvenimo tempą ir pasimėgaukite vonia.

„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Po dušo ar vonios siūlome įsitrinti odą intensyviu kūno kremu, kurio sudėtyje nėra silikono, parabenų ir mineralinių aliejų. Kremas suteiks odai glotnumo ir pūko švelnumo. O rankos taps ypač minkštos, jei naudosite maitinamąjį virtuvės rinkinį iš rankų muilo ir balzamo, kuris jungia raminančio granato ir gaivinančio arbūzo natas ir skleidžia kerintį aromatą.

Bendraukite ir sugalvokite norą

Tęsdami šį atpalaiduojantį ritualą šaltas žiemos naktis galite sušildyti žvakės Massage Candle šviesa, o nepasiduoti žiemos nuovargiui padės puodelis „Organic Herbal Infusion Tea“ arbatos, kurios sudėtyje yra granatų, žiemos prieskonių ir migdolų.

Svarbi ir unikali YALDA dalis yra, kai žmonės susėda aplink korsi – žemą staliuką ir skaito 14-o amžiaus mistiko Hafez poeziją. Maža to, kiekvieno sėdinčio aplink stalą prašoma susigalvoti norą. Tam buvo sukurta speciali norų išsipildymo dėžutė „Fulfill Your Wish Box“. Norų ritualas labai paprastas: į keramikinį indą dedamas kvapnusis popierius ir degtukų dėžutė. Ant popieriaus užrašomas noras, tada jis padegamas, sudegus – švelniai pelenai nupučiami. Degdamas popierius skleidžia ypatingą aliejų kvapą.

Senovės Persijos festivalio įkvėpta „The Ritual of Yalda kolekcija“ ilgiausiomis metų naktimis suteiks Jums šilumos, šviesos ir padės geriau jaustis. Tegul žiema būna trumpa, širdyje – šilta ir tegul visi Jūsų norai išsipildo.

„Rituals“ žiemos kolekcijos pristatymas (21 nuotr.)
+15
Temos: