Petro Dimšos nebebaugina skirta 6 metų kalėjimo bausmė: „Aprūpinta senatvė!“

Aktoriaus Petro Dimšos teismas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Aktoriaus Petro Dimšos teismas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Rezonansinę aktoriaus Petro Dimšos (76) baudžiamąją bylą dėl tragiškos avarijos apeliacine tvarka išnagrinėjęs aukštesnės instancijos Vilniaus apygardos teismas pirmadienį paskelbė galutinį sprendimą. Žemesnis teismas skyrė P.Dimšai 6 metų nelaisvę, nes jis neblaivus vairavo „VW Polo“ ir nubloškė į stulpą dviračiu sostinės Oslo gatve važiavusį 24 metų dailininką Šarūną Surblį. Jis ligoninėje mirė.

Šį mėnesį garbaus 77-erių metų amžiaus sulauksiančiam Petrui Dimšai reikės kalėti 6 metus.

Teisėjas Algimantas Valantinas
Teisėjas Algimantas Valantinas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Tokį senatvės scenarijų garsiajam „Giminių“ serialo aktoriui pirmadienį po pietų paskelbė Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija.

Vienintelė paguoda nuteistajam: iš P.Dimšos priteista žalos atlyginimo suma sumažinta iki 50 tūkst. eurų.

Spalio 12-osios Apygardos teismo verdiktas įsiteisėjo ir galės būti skundžiamas nebent kasacine tvarka.

Apie tai, kad jam paskelbto nuosprendžio esmė, išnagrinėjus apeliaciją, nepakito, nuteistasis klausėsi susimąstęs. Po teisėjo Algimanto Valantino nutarties paskelbimo P.Dimša jokių išskirtinių emocijų nerodė, tik skubėjo pasišalinti nuo teismo rūmų. Visgi pakeliui bendravo su žurnalistais.

„Galvojau, ramiai eisiu namo, o čia...“, – atsidusęs nuteistasis prisipažino, kad tikėjosi šioje byloje perversmo ir liko nusivylęs.

Teisėjas Algimantas Valantinas
Teisėjas Algimantas Valantinas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

Pareigūnai jau ieškos P.Dimšos dėl jam paskelbto nuosprendžio vykdymo. Tačiau pats aktorius apie tai, kaip jam teks atlikti laisvės atėmimo bausmę, teigė dar negalvojęs ir negalvosiąs.

Teisėjas Algimantas Valantinas
Teisėjas Algimantas Valantinas / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.

„Aprūpinta senatvė!“ – netikėtai nusijuokė P.Dimša, paklaustas apie jam paskirtą šešerių metų laisvės atėmimą. Tačiau jau po akimirkos aktorius vėl susirūpino. „Man liko tik keli metai“, – su sunkia liga kovojantis vyriškis ir anksčiau ne sykį guodėsi, kad bet kokia laisvės atėmimo bausmė jam prilygsta mirties nuosprendžiui.

To, kad teismas dvigubai sumažino iš jo priteistą sumą žalai atlyginti, nuteistasis nesureikšmino. Panašiai apie pakeistą kompensacijos sumą po posėdžio sakė ir žuvusio dviratininko motina: „Koks skirtumas? Net neišgirdau apie tai...“

Priteisė per 100 tūkst. eurų

Iki apeliacijos aukštesnei instancijai, P.Dimšos bylą yra nagrinėjęs Vilniaus miesto apylinkės teismas, kurio nuosprendžiu aktoriui buvo skirta 6 metų laisvės atėmimo bausmė, atliekant ją atvirojoje kolonijoje. Be to, jam uždrausta 3 metus vairuoti transporto priemones, teisiamajam taip pat nurodyta atlyginti šeimai dėl dviratininko žūties patirtą turtinę ir moralinę žalą (iš viso – per 100 tūkst. eurų).

Pagal pirminį nuosprendį, sūnaus netekusiems tėvams P.Dimša buvo įpareigotas sumokėti 80 tūkstančių eurų, o žuvusio dviratininko sužadėtinei Gabijai Špokaitei – 25 tūkst. eurų.

Teisiamas aktoriui viso proceso metu uoliai laikėsi gynybinės taktikos, kurios metu viską neigė. Esą girtas jis nevairavo, dviratininko nepartrenkė. Girtumas jo organizme atsirado nuo gudobelės tinktūros, kurios jis atsigėrė susijaudinęs po to, kai Oslo gatvėje paprasčiausiai sustojo padėti kažkokio kito automobilio partrenktam dviračio vairuotojui.

„Aš tikrai šito nusikaltimo nepadariau“, – teisme sakydamas paskutinį žodį P.Dimša pareiškė, kad gali suprasti nukentėjusią šeimą ir ją užjausti, tačiau manantis, kad sūnaus ir sužadėtinio netekę žmonės kalba vadovaudamiesi vien emocijomis.

Jis ne sykį piktinosi, jog kas kaip norėjo, tas taip tyrė šį įvykį, vadovaudamasis fantazijomis ir išgalvotais faktais.

„Aš labai vertinu laisvę. Bet garbę dar labiau. Ją ginsiu iki mirties“, – tokie buvo paskutiniai P.Dimšos žodžiai rugsėjo 1-ąją vykusio teismo posėdžio metu.

Šio pirmadienio Apygardos teismo verdiktas dabar gali būti skundžiamas nebent Lietuvos Aukščiausiajam Teismui. Tačiau kasacine tvarka dirbantys teisėjai nebenarplioja faktinių bylos aplinkybių, o tik iš naujo įvertina pasibaigusius procesus teisės taikymo aspektu.