Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma vedė šeštą kartą ir dabar turės keturias žmonas

Jacobas Zuma ir jo naujoji žmona Bongi Ngema / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Jacobas Zuma ir jo naujoji žmona Bongi Ngema / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: BNS
2012-04-21 15:07
AA

Pietų Afrikos prezidentas Jacobas Zuma penktadienį vedė šeštą kartą.

„Prezidentas Jacobas Zuma šiandien, 2012-ųjų balandžio 20 dieną, vedė panelę Bongi Ngemą per tradicinę ceremoniją „umgcagco“ savo namuose Nkandloje, Kvazulu Natalio provincijoje“, – penktadienį pranešė prezidentūra.

„Vestuvinis priėmimas vyks šį vakarą, o rytoj bus „umabo“, kur nuotaka apipils jaunikio šeimą dovanomis“, – nurodoma penktadienio pranešime.

Per vestuvių apeigas J.Zuma vilkėjo leopardo kailius, rankoje laikė ietį.

Poligamija yra zulusų kultūros dalis ir PAR yra legali. J.Zuma, zulusų tradicionalistas, turi 21 vaiką, skelbiama prezidento tinklalapyje.

Pastaruoju metu 70-metis J.Zuma turėjo tris žmonas. 1998-aisiais jis išsiskyrė su Nkosazana Dlamini-Zuma, PAR kandidate į aukščiausią Afrikos Sąjungos postą. Kita žmona, Kate, 2000 metais nusižudė.

B.Ngema su prezidentu jau turi trejų metų sūnų. Ji turi įvairių akademinių pasiekimų, tarp jų – verslo laipsnį. Pernai ji lydėjo J.Zumą per valstybinį vizitą į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Pietų Korėjoje.

J.Zumos nuotykiai su moterimis dažnai būdavo vertinami prieštaringai. 2006 metais jis buvo išteisintas dėl kaltinimų išžaginus, kurie buvo pateikti dėl lytinio akto – abiejų šalių sutikimu – su ŽIV nešiotoja aktyviste ir šeimos drauge. Prezidentas garsėja ir tuo, kad teisme tada pareiškė, jog saugodamasis ŽIV nusiprausė po dušu.

2009 metais jo vaiką pagimdė 2010-ųjų futbolo pasaulio čempionato PAR organizacinio komiteto pirmininko Irvino Khozos duktė.

Į oficialius renginius J.Zuma savo žmonas vedasi paeiliui.