„Pink Floyd“ įkūrėjas R.Watersas teisina Rusijos agresiją: karo nusikaltėliu vadina J.Bideną

Rogeris Watersas ir Joe Bidenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Rogeris Watersas ir Joe Bidenas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-08-09 14:28
AA

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, legendinė britų roko grupė „Pink Floyd“ išreiškė palaikymą kenčiančiai tautai – po 28 metų pertraukos išleido naują singlą „Hey Hey Rise Up“ ir visas už jį gautas pajamas skyrė humanitarinei pagalbai Ukrainoje. Tuo tarpu grupės įkūrėjas Rogeris Watersas laikosi kitokios pozicijos – savo koncerto metu karo nusikaltėliu pavadino ne Vladimirą Putiną, bet JAV prezidentą Joe Bideną ir pateisino agresorės veiksmus.

Grupės „Pink Floyd“ įkūrėjas Rogeris Watersas savo poziciją išreiškė naujausių gastrolių po JAV metu. Vieno koncerto metu jis Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną išvadino „karo nusikaltėliu“ ir apkaltino jį „kurstant ugnį“ Rusijos kare prieš Ukrainą.

78 metų rokerio šou stadione metu milžiniškame ekrane už scenos buvo parodytas J.Bideno portretas, o šalia jo sekė žodžiai: „Karo nusikaltėlis – tik prasideda“.

Po šių veiksmų R.Watersas buvo pakviestas dalyvauti CNN laidoje ir duoti interviu žurnalistui Michaelui Smerconishui. Paklaustas apie jo koncertų pradžioje pasirodančius užrašus, Watersas atsakė: „Prezidentas Bidenas? Na, pradžiai, jis kursto gaisrą Ukrainoje – tai didžiulis nusikaltimas“.

Rogerio Waterso koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Tada jis paklausė, kodėl JAV „neskatina“ Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio „derėtis, išvengiant šio siaubingo, siaubingo karo, kuriame žūsta nežinia kiek rusų“.

Per aštrų ir politiškai įtemptą pokalbį CNN laidos vedėjas Michaelas Smerconishas primygtinai tvirtino, kad roko legenda „viską suprato atvirkščiai“, „kaltindamas šalį, kuri buvo užpulta“.

„Na, bet koks karas, kada jis prasidėjo?“, – klausė R.Watersas, remdamasis versija, kurią Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naudojo savo invazijai pateisinti.

Rogeris Watersas / Organizatorių nuotr.

„Galima sakyti, kad jis prasidėjo 2008 m. – šis karas iš esmės yra susijęs su NATO veiksmais ir reakcija, kai NATO veržiasi prie pat Rusijos sienos, ko jie pažadėjo nedaryti, kai M.Gorbačiovas derėjosi dėl SSRS pasitraukimo iš visos Rytų Europos“, – sakė jis.

Watersas pasidalijo panašia alternatyvia nuomone, kai Smerconishas užsiminė, kad Kinija „užsiėmusi Taivano apsupimu“, vykdydama karines pratybas.

„Jie neapjuosia Taivano – Taivanas yra Kinijos dalis!, – ryžtingai pareiškė politiniais pasisakymais garsėjantis R.Watersas. – Tai absoliučiai pripažįsta visa tarptautinė bendruomenė nuo 1948 m. ir jei to nežinote, vadinasi, nepakankamai skaitote. Eikite ir paskaitykite apie tai!“