Piratams pasikėsinus į filmą apie Saulių ir Paulių – įspėjimas apie baudas

Marius Repšys ir Giedrius Savickas komedijoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ / Filmo kūrėjų nuotr.
Marius Repšys ir Giedrius Savickas komedijoje „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ / Filmo kūrėjų nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-05-29 16:26
AA

Vos pasirodė režisierių Ričardo Marcinkaus ir Simono Aškelavičiaus filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ DVD, filmas atsidūrė ir piratiniuose tinklapiuose. Kūrėjus atstovaujanti asociacija AVAKA ėmėsi griežtų priemonių. Asociacija įspėja, kad nelegalus filmo platinimas ir parsisiuntimas numato ne tik administracinę, bet ir civilinę atsakomybę.

„Nelegalus lietuvių autorių filmų demonstravimas internete ir parsisiuntimas iš jo yra šių dienų piktžaizdė, su kuria kovosime teisinėmis priemonėmis, – sako audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas. – Filmo „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ kūrėjai – kompanija „Full Screen“ kreipėsi į mus, kai tik pastebėjo, kad filmas neteisėtai platinamas internete. Juos atstovaudami, visiems piratiniams puslapiams išsiuntėme reikalavimą pašalinti turinį. Šiuo metu atliekamas aktyvus šios veiklos interneto monitoringas. Jei nepavyks taikiai išspręsti problemos, bus surašyti ieškiniai, kreipsimės į teismą.“

Darius Vaitiekūnas / „Avaka“ nuotr.


Pasak D.Vaitiekūno, AVAKA koncentruojasi į visų atstovaujamų lietuviškų filmų – ne tik minėtos juostos neteisėtą platinimą internete. Asociacijos vadovas pabrėžia, kad piratiniai tinklapiai neinformuoja savo vartotojų apie tai, kad filmų teisės yra aktyviai ginamos. O tai reiškia, kad gali nukentėti ne tik filmo nelegalus platintojas, bet ir jį atsisiuntęs žmogus.


„Atsakomybė tenka tam žmogui, kuris yra sudaręs interneto prieigos sutartį. Todėl jaunimas gali pridaryti rūpesčių savo tėvams ar seneliams, kurių vardu registruotas internetas. Savo prieigą prie interneto reikia saugoti, nes gavus civilinį ieškinį nepakaks atsiprašyti, kad vaikaičiai žaidė internete. O pateikiami ieškiniai gali siekti iki 1000 MGL  – 130 tūkstančių litų, apie 37 tūkstančius eurų“, – teigia D.Vaitiekūnas.

Kadrai iš komedijos „Traukinio apiplėšimas, kurį įvykdė Saulius ir Paulius“ (14 nuotr.)
+8