Pirmą kartą scenoje – pamiltos aktorės ir dainininkės Linos Rastokaitės solinis koncertas

Lina Rastokaitė / Bartosz Frątczak nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
AA

Aktorė Lina Rastokaitė neslėpia jaudulio ruošdamasi savo pirmajam soliniam koncertui koncertui „Muzika, pakeitusi Lietuvą“, kurio bilietai Vilniuje buvo išparduoti vos per kelias dienas.

Jausmingame renginyje žiūrovai išgirs visiems gerai žinomą, savo laiku Lietuvą pakeitusią muziką.

Skambės Vytauto Kernagio, „Hiperbolės“ kūriniai, dainos iš „Velnio nuotakos“ ir kitų lietuviškų miuziklų, taip pat dainos pagal Algimanto Baltakio, Antano Miškinio, Pauliaus Širvio eilėraščius bei šiuolaikinių kompozitorių kūriniai. Muziką lydės nuotaikingi pasakojimai apie Lietuvos kūrėjų gyvenimą.

Lina Rastokaitė / Bartosz Frątczak nuotr.

„Su šiais kūriniais visi augome, juos išgyvenome, be galo daug kartų dainavome. Jie pakeitė ne tik mus, bet ir Lietuvą. Aš žiūrovams papasakosiu, kaip tai vyko. O taip pat pažersiu smagių, pikantiškų istorijų iš muzikantų, poetų gyvenimo. Sužinosite, apie ką Širvys kalbėjosi su nepažįstama traukinio keleive, kokias kūrybines kančias patyrė Vytautas Kernagis, kokie mistiški ir nepaaiškinami dalykai dėjosi statant Velnio nuotaką ir kurioje Žemės vietoje buvo nufilmuotas miuzikle matytas rojus bei daug kitų įdomybių“, – pasakoja atlikėja.

Scenoje L.Rastokaitei akomponuos pianistas Feliksas Zakrevskis. Kaip sako Lina Rastokaitė, renginys bus dinamiškas ir jaudinantis.

„Muzika iš visų meno formų greičiausiai pasiekia žmogaus širdį. Skambėsiantys kūriniai turi didžiulę galią, jie yra tarsi įaugę mums po oda. Tokios dainos kaip V.Kernagio „Naktelė“, „Baladė apie Severiutę“, L.Vilkončiaus „Prie pasakų miesto“ nukelia laiku atgal. Atliekant šias dainas žmonių akyse galima išvysti ašaras“, – sako L.Rastokaitė.

Tačiau žiūrovai pasiners ne tik į lyrišką, ramią nostalgiją. Bus ir tikrų muzikinių šėlionių bei pokštų. Laukia didelė žanrų ir emocijų įvairovė bei daugybė spalvų.

Jausmingas muzikinis pokalbis vyks Lapkričio 26 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniuje ir Gruodžio 19 d. Kaune, valstybinėje filharmonijoje. Bilietus platina bilietai.lt

Skaitykite daugiau