Pirmajai poniai Almai Adamkienei stilių kūrusi Julija Janus: „Ji turėjo įgimtą elegancijos jausmą“

Julija Janus ir jos kurti įvaizdžiai Almai Adamkienei / D.Gumbrevičiaus, asmeninio albumo ir BNS nuotr.
Julija Janus ir jos kurti įvaizdžiai Almai Adamkienei / D.Gumbrevičiaus, asmeninio albumo ir BNS nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2023-05-22 13:51
AA

Tarpdisciplininė menininkė, mados dizainerė Julija Janus (53) turėjo neeilinę galimybę dirbti su sekmadienį anapilin iškeliavusia pirmąja ponia Alma Adamkiene. Anot J.Janus, nepaprasta elegancija ir išpuoselėtu skoniu pasižymėjusi prezidentienė turėjo gilų stiliaus ir estetikos pajautimą.

Patirtimi dirbant su ponia Alma Adamkiene sutikusi pasidalinti dizainerė Julija Janus portalui Žmonės.lt atskleidė, kad iki šiol puikiai atsimena dieną, kada jai buvo pasiūlyta sukurti įvaizdį prezidentienei.

„Su manimi susisiekė jų padėjėja ir užklausė, ar aš sutikčiau priimti ponią Almą. Tai buvo priešpaskutinė Valdo Adamkaus kadencija. Iš karto su didžiuliu malonumu sutikau, kaip galėjau atsisakyti tokios progos. Nuo to laiko bendradarbiavome kelerius metus. Po jo paskutinės kadencijos, ponia dar kažkiek siuvosi pas mane drabužius“, – portalui Žmonės.lt pasakojo J.Janus.

Kalbėdama apie ponios Almos stiliaus pojūtį Julija Janus užtikrintai tarė – nepriekaištingas. „Ji puikiai jautė, kaip jai reikia atrodyti, koks jos statusas. Turėjo jau susiformavusį ir įgimtą elegancijos jausmą, o tai labai palengvino darbą, iš karto buvo aišku. Ji žinojo, pas ką eina, o aš žinojau, kokia ji.“

Julija Janus / Olgos Posaškovos nuotr.

Dirbti su ponia Alma, anot Julijos, buvo lengva, reikėjo tik prisitaikyti prie progų.

„Jeigu yra karališkasis vizitas, iš anksto siunčiamas protokolas, nurodoma, kaip rengsis monarchas ar monarchai, todėl galima lengvai prisiderinti“, – portalui Žmonės.lt sakė Julija.

Paklausta, ar ponia A.Adamkienė pasitikėjo kūrėju, o gal pakoreguodavo tam tikras detales, J.Janus tikino, jog pasitikėjimą išties jautė.

„Išskyrus tokias pastabas, kad gal truputėlį per drąsu, ar dėl ilgio, koks jis turėtų būti, daugiau nieko nesakydavo“, – portalui Žmonės.lt dėstė pašnekovė ir pridūrė, kad paskutiniu metu ponios Almos nešiotas garderobas buvo kurtas Julijos Janus mados namuose.

Dirbant su A.Adamkiene, Julija galėjo susipažinti ir su ponios asmeninėmis savybėmis. „Man atrodo, kad tai buvo epochos žmogus. Iš inteligentiškų, labai elegantiškų, orių, bet kartu ir bendraujančių paprastai, šiltai, nesvarbu, kokio rango būtų pašnekovas“, – portalui Žmonės.lt apibūdino J.Janus.

Nors ir poniai Almai kurti įvaizdžiai yra sunkiai suskaičiuojami, Julija Janus savo įraše, kuriuo pasidalijo socialiniuose tinkluose, išskyrė būtent tris – ir neveltui – jie yra vieni mėgstamiausių.

„Kiekvienas kurtas įvaizdis yra savaip mielas. Ryškiausiai atsimenu raudoną suknelę, kurią vilkėjo susitinkant su karaliene Elžbieta II. Įdomus įvaizdis buvo ir susitinkant su Japonijos imperatoriene, nes ji paprašė sukurti kostiumą iš imperatorienės kadaise jai padovanoto šilko. Rūbas – istorija“, – portalui Žmonės.lt kalbėjo dizainerė Julija Janus.