Pirmąjį šunį vedlį šalyje turinti Ieva Krivickaitė: „Fėja man teikia daugiau pasitikėjimo savimi“

Ieva Krivickaitė / Asmeninio albumo nuotrauka
Ieva Krivickaitė / Asmeninio albumo nuotrauka
Remigija Paulikaitė
Šaltinis: Žmonės
2023-09-09 17:59
AA

„Žiūrėti ir nematyti tiesos, negebėti pastebėti plačiau yra daug blogiau, nei būti aklam“, – sako gerumo fondo „ne apie mane“ įkūrėja ir vadovė Ieva KRIVICKAITĖ (25). Dėl cukrinio diabeto komplikacijų ir silpno regėjimo kenčianti mergina dabar jaučiasi drąsiau, nes jai kelią rodo keturkojė vedlė Fėja.

Jau du mėnesius turi ypatingą augintinę. Fėja – vienintelis Lietuvoje šuo vedlys?

Taip, ji yra pirmoji vedlė Lietuvoje, bet dar neturi europinio šuns vedlio statuso – testus abi laikysime žiemos pradžioje. Juos išlaikiusi, galės visur eiti kartu su manimi. Tuo ir skirsis nuo kitų dresuotų šunų.

Fėja yra mišrūnė: tėvai – karališkasis pudelis ir ispanų vandens šuo. Todėl ji tokia išskirtinai graži: neilgos kojos, platus snukis, garbanota, bet nesišeria, neturi nemalonaus kvapo, nekelia alergijos. Mes kartu nuo pirmų liepos dienų – dar mokomės gyventi drauge, bet kai kada jau pagalvoju, kaip galėjau tiek metų būti be jos.

Ji gimė ir pusantrų metų buvo intensyviai dresuojama Latvijoje pagal suomių sudarytą programą. Ten šiame moksle labiau pažengta: vien Latvijoje yra septyni šunys vedliai, o mes neturime nei šuns vedlio įstatymo, nei taip gyvūnus paruošti gebančių žmonių...