Pirmąkart surengtas festivalis jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“: pritraukė 2000 moksleivių

„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Mindaugo Mikulėno nuotr.
„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Mindaugo Mikulėno nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-06-09 15:23
AA

Įvyko pirmasis toks kino po atviru dangumi festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“. Daugiau nei 2000 moksleivių mėgavosi kino klasika ir išskirtine filmų žiūrėjimo patirtimi, rašoma „Kino po žvaigždėmis“ pranešime spaudai.

Festivalio idėja gimė „Kinas po žvaigždėmis“ organizatoriams vis dažniau sulaukiant klausimų dėl seansų pritaikomumo jauniesiems žiūrovams. Nors tradicinio festivalio seansai vykdavo vėlai, o filmai iš esmės buvo skirti suaugusiems, tėvai vis dėlto atsivesdavo paauglius, nes norėdavo juos supažindinti su ikoniškais filmais ir išskirtine filmų žiūrėjimo patirtimi.

„Jaunimas filmus įpratę žiūrėti visaip ir visur: telefone, televizoriuje, važiuojant automobiliu ar turint laisvą minutę tarp pamokų. Festivalis kvietė juos išbandyti dar vieną būdą – kartu su draugais pamatyti filmą po atviru dangumi“, – sako festivalio vadovė Andrė Balžekienė.

Kino po atviru dangumi seansais džiaugėsi ir mokytojai: „Visada stengiamės vaikus supažindinti su įvairiomis patirtimis, nusivesti į neįprastas, nekasdieniškas vietas. „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ būtent tą ir suteikė – neįprastą kinui erdvę ir išskirtinę filmų programą.“

Kalnų parke atidarytas festivalis jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Mindaugo Mikulėno nuotr.

Siekiant suteikti daugiau konteksto ir erdvės refleksijai, visus festivalio seansus lydėjo „Youngblood“ kino mokyklos mokytojų Klemento Davidavičiaus, Gabrielės Urbonaitės, Arno Balčiūno, Eglės Poškevičiūtės ir Dominyko Digimo vedamos interaktyvios edukacinės programos. Seansų metu vaikai ir paaugliai diskutavo apie laikmečių skirtumus kine ir gyvenime, susipažino su personažų archetipais ir stengėsi juos atpažinti, buvo kviečiami atkreipti dėmesį į herojų drabužius, filmo dailės darbą bei suprasti, ką tai reiškia, aiškinosi, kodėl kine svarbu spalvos ir ką jos simbolizuoja, kalbėjosi apie stereotipus, gilinosi į personažo vystymą.

„Projekto „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ dėka turėjau galimybę pasikalbėti su daugybe smalsių, jautrių, besimokančių įdėmiai kiną žiūrėti vaikų ir paauglių“, – po festivalio sakė „Youngblood“ kino mokyklos mokytoja Eglė Poškevičiūtė.

„Kinas po žvaigždėmis. Junior“ / Mindaugo Mikulėno nuotr.

Kalnų parko estradoje susirinkę jaunieji žiūrovai mėgavosi klasika tapusiais kino kūriniais: ,,Ozo šalies burtininkas“ (rež. Viktoras Flemingas, 1939 m.), ,,Vilis Vonka ir šokolado fabrikas“ (rež. Melas Stuartas, 1971 m.), ,,Pusryčių klubas“ (rež. Johnas Hughesas, 1985 m.), ,,Absolventas“ (rež. Mike'as Nicholsas, 1967 m.), ,,Bilis Eliotas“ (rež. Stephenas Daldry'as, 2000 m.). „Klasikinė festivalio filmų programa plečia vaikų kultūrinį išsilavininimą ir meninį skonį, o šalia vykstanti edukacija leidžia į filmus pažvelgti giliau“, – sakė vienas iš festivalio edukatorių, režisierius Klementas Davidavičius.

Kino po atviru dangumi festivalis vaikams ir jaunimui „Kinas po žvaigždėmis. Junior“ vyko birželio 1–7 d. Kalnų parke.