Paaiškėjo pirmieji 5 „Eurovizijos“ atrankos finalistai: lyderės – Rūta MUR ir Petunija, iškrito Baiba

„Eurovizijos“ atrankos pusfinalio dalyviai / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vasario 4-ąją televizijos ekranuose – „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ pirmasis pusfinalis. Jame savo vietą į finalą bandė gauti 10 dalyvių, tačiau tik 5 iš jų nusišypsojo sėkmė.

Pirmajame pusfinalyje dėl kelialapio į finalą susirungė dešimt atlikėjų: „Il Senso“, Alen Chicco, Baiba, Joseph June, NOY, Petunija, Justė Kraujelytė, Gabrielius Vagelis, Rūta Mur ir Donata.

Kurie penki dalyviai pateko į atrankos finalą, paaiškėjo šeštadienį, vasario 4-ąją, susumavus komisijos balus ir tiesioginio žiūrovų balsavimo rezultatus.

Ką šioje laidoje labiausiai palaikote jūs? Išreikškite nuomonę apklausoje:

Kuri pirmojo „Eurovizijos“ atrankos pusfinalio daina verčiausia patekti į finalą?

Atrankos dalyvių pasirodymus komentavo ir vertino LRT populiariosios muzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys, kompozitorius Vytautas Bikus, dainų autorius ir atlikėjas Stanislavas Stavickis-Stano, dainininkė Ieva Narkutė ir muzikos prodiuseris Leonas Somovas.

Susumavus teisėjų ir žiūrovų balus, paaiškėjo, kurie penki iš minėtų dešimties atlikėjų pasirodys finale. Tai – Rūta MUR, Petunija, „Il Senso“, Gabrielius Vagelis ir Justė Kraujelytė.

Alen Chicco, Joseph June, Donatai, Noy ir Baibai į kitą etapą patekti nepavyko.

Komisijos balų lentelė:

Petunija – 12

Rūta Mur – 10

Justė Kraujelytė – 8

Gabrielius Vagelis – 7

Alen Chicco – 6

„Il Senso“ – 5

Baiba – 4

Joseph June – 4

Donata – 2

Noy – 1

Žiūrovų balų lentelė:

„Il Senso“ – 12

Rūta MUR – 10

Gabrielius Vagelis – 8

Petunija – 7

Noy – 6

Donata – 5

Joseph June – 4

Justė Kraujelytė – 3

Alen Chicco – 2

Baiba – 1

Bendri balai:

Rūta MUR – 12

Petunija – 10

„Il Senso“ – 8

Gabrielius Vagelis – 7

Justė Kraujelytė – 6

Alen Chicco – 5

Joseph June – 4

Donata – 3

Noy – 2

Baiba – 1

„Eurovizijos“ nacionalinės atrankos antrosios laidos akimirkos – galerijoje:

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ pirmojo pusfinalio filmavimas (105 nuotr.)
+99

Pirmasis nacionalinės „Eurovizijos“ pusfinalis prasidėjo su grupės „Il Senso“ daina „Sparnai“.

Visi keturi „Il Senso“ atlikėjai yra ne tik ilgamečiai scenos partneriai, bet ir draugai gyvenime: Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė, Laimonas Bendaravičius bei Kasparas Damulis.

Operos solistų kvartetas įsitikinęs, jog „Eurovizija“ – nemenkas iššūkis: „Tai – mums visiems pirmasis kartas. Kokia atsakomybė dainuoti specialiai mūsų grupei parašytą M.Vitulskio dainą. Tuo pačiu – ir didelė garbė. O kaip nuostabu yra dainuoti lietuviškai, visiems mums pačia brangiausia kalba.“

„Il Senso“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Antrasis į sceną žengė charizmatiškasis atlikėjas Alen Chicco, iš naujo pristatydamas save kaip artistą ir atlikėją atviru kūriniu „Do you?“, gimusiu iš dvilypio, svaigaus jausmo.

„Tai sukurta svajonė apie kitą žmogų, kurioje pasimeti tarp realybės ir fantazijos. Iliuzija ima nugalėti tikrovę ir tu įtiki savo galvoje sukurtu kito žmogaus paveikslu, kuris nebūtinai atspindi tiesą. Tas žmogus, tavo svajonių objektas, peržengia dvasines ribas, tapdamas net ne žmogumi, o tavo fantazijos padariniu“, – dalinasi kūrėjas.

Alen Chicco / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Trečioji pasirodė atlikėja Baiba, kuri atliko dainą „When the lights go out“.

Šiemet su savo kūriniu Baiba nori nešti meilę, šviesą ir tikėjimą. Anot jos, šiuo metu to reikia visiems.

„Nenustebinsiu muzikos naujovėmis ar kažkuo iš techninės pusės. Eisiu su tradicine gospelo stiliaus balade. Noriu sušildyti visų širdis ir parodyti, kad Baiba gali būti ir švelni, ir jautri. Visi mane įpratę matyti kitokiame amplua, dažniausiai tai būna greitos ir užvedančios dainos. Šita daina yra labai artima šiuo momentu ir aš ją labai stipriai išgyvenu.“

Baiba / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Ketvirtasis savo dainą „Vacuum“ atliko Joseph June. Dainoje atlikėjas kalba apie siekimą atsiriboti nuo visuomenės brėžiamų rėmų, negatyvumo ir leisti sau atsiskleisti visomis spalvomis.

„Kartais atrodo, kad būtų geriau gyventi vakuume, kur tavęs niekas neliečia, niekas tau netrukdo, o tik leidžia siekti savų tikslų“, – apie pagrindinę dainos mintį pasakoja Joseph June.

Joseph June / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Penktasis savo pasirodymu nustebino jaunausias šių metų dalyvis Nojus Žebrauskas (Noy) su daina „Destiny‘s Child“.

Atlikėjas siekia įkvėpti jaunus žmones būti savimi, tikėti savo sumanymais ir vidine ugnimi, pasiduoti savo likimui.

„Noriu padrąsinti kitus imtis to, ko iš tikrųjų trokšta, tikėti ir pasitikėti savimi, net jei tėvai ar visuomenė perša kitą nuomonę ir stato jaunuolius į tam tikrus rėmus. Kiekvienas iš mūsų galime pasiekti aukštumų tik tada, kai darome tai, kuo tikime ir kas mus „veža“. Kaip tai pasiekti? Būti drąsiems ir tikėti savimi“, – akcentuoja Nojus.

NOY / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Šeštuoju numeriu žengė atlikėja Petunija. Jos daina „Love Of My Life“ – tai jautri baladė sužeistoms širdims. „Praėję metai buvo sunkūs daug kam, norėjosi sukurti dainą tiems, kuriems dabar to labai reikia“.

Petunija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Septintoji pasirodė Justė Kraujelytė. Kalbėdama apie kūrinio „Need more fun“ žinutę dainininkė atvirauja, kad kūrinys stipriai atspindi jos šiuo metu ir gyvenimo epizodu patiriamus iššūkius ir pasvarstymus.

„Mes keliame daugybę reikalavimų sau. Mūsų dienos susideda iš nesibaigiančių „to do list’ų’’, siekių, užduočių, daug dirbame, po to privalome gyventi socialiai aktyvų gyvenimą, sportuoti, savanoriauti, rūpintis krūva reikalų ir mažų bei didelių problemų, niekada nepavargti, tarsi energijos resursai gamintųsi iš nieko. Daugelis mūsų kartoja sau frazę miegas tik silpniems, kol neištinka perdegimo sindromas, liga ar skaudžios netektys santykiuose ar neišeiname priverstinių atostogų. Neretai atrodo, kad lūkesčiai ir tempas kasdien vis auga, kasmet reikia įlipti į aukščiausias viršūnes, būti laimingais ir kasdien super produktyviais.“

Justė Kraujelytė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Aštuntasis į sceną lipo Gabrielius Vagelis. Jis atliko dainą „Šauksmas“.

„Šauksmas“ yra apie dviveidiškumą. Apie žmones, kuriuos prisileidi arti ir kurie tau tampa labai brangūs, bet supranti, kad jie prie tavęs elgiasi vienaip, o prie kitų sako visai kitus dalykus“, – pasakoja Gabrielius.

Gabrielius Vagelis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Devintoji scenoje – Rūta MUR ir jos daina „So low“.

Pasakodama apie kūrinio prasmę, atlikėja – atvira, tai daina apie nepasiekiamą meilę.

„Daina „So Low“ yra apie nepasiekiamą meilę. Žmogų, kurio negali turėti ir negalėjimą susitaikyti su tuo. Emocijos tokios tirštos, jog yra krentama į vienatvę ir apatiją. Galima tai vadinti net obsesyvia meile, kuri net jei per stebuklą ir įsigyvendintų, būtų toksiškas, destruktyvus santykis. Tokie žmonės traukia tada, kai subjektas pats nemyli savęs ir nemano, kad yra vertas geresnio. Negavus trokštamo žmogaus yra gręžiamasi į klausytojus. Galbūt jie galės suprasti mano kančią ir išklausyti mane“, – pasakoja talentingoji Rūta Mur.

Rūta MUR / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vakarą užbaigė atlikėja Donata, kuri atliko dainą „Dreamer“.

„Išgirsti ir žinai, kad turi sudainuoti tą dainą, – sako D.Virbilaitė, – Ji – apie ramybę, begalines svajones, kurios iš tiesų yra tokios paprastos ir žemiškos. Apie svajotoją. Tą, kuris niekada nepasiduoda ir nusipiešia pasaulį savo sukurtomis spalvomis“.

Donata / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką „Pabandom iš naujo!“ šiais metais veda atnaujinta vedėjų komanda – prie Giedraus Masalskio prisijungė Nombeko Augustė, o komisijos narius kalbina Richardas Jonaitis.

Kaip buvo skelbta anksčiau, šiemet iš viso bus parodytos penkios „Pabandom iš naujo!“ laidos: dvi atrankinės, du pusfinaliai ir finalas, kurį LRT televizija transliuos tiesiogiai.

Dėl galimybės užlipti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos šiemet išvis varžėsi 30 grupių ir atlikėjų. Savo jėgas bando tiek scenos senbuviai, tiek debiutantai.

Dalyvių pasirodymus kaip ir kasmet vertina žiūrovai ir komisija. Televizijos žiūrovų ir komisijos balsai skiriami lygiomis proporcijomis.

Tiesa, siekiant, kad komisijos vertinimai nedarytų įtakos žiūrovų balsavimui, žiūrovai komisijos balsus pamatys tik laidos pabaigoje. Komisijos dalyvių pasirodymus stebės ir juos vertins atskiroje patalpoje, o apibendrintus pastebėjimus pateiks tik keliuose intarpuose per laidą.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos finalas nuskambės vasario 18 dieną. Jo metu paaiškės Lietuvos atstovas didžiojoje „Eurovizijoje“.

Nors 2022 metų didžiojoje „Eurovizijoje“ nugalėjo Ukrainos atstovai, dėl šalyje vykstančio karo gegužę per atrankas išrinktas Lietuvos atstovas vyks į Jungtinę Karalystę, Liverpulį.

Nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos „Pabandom iš naujo“ antros laidos filmavimas (99 nuotr.)
+93
Skaitykite daugiau