Pirmieji „Lyderės“ apdovanojimai: įvertintos lyčių lygybės ir moterų lyderystės pokyčio kūrėjos

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras
Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-03-09 19:43
AA

Kovo 8 dienos vakarą pirmą kartą įvyko asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras. Renginio metu buvo įvertinti žmonės, kurie savo darbu ir visuomenine veikla prisideda prie lyčių stereotipų mažinimo ir moterų lyderystės įgalinimo visuomenėje.

Šventiniame apdovanojimų vakare susirinko asociacijos nariai ir kviestiniai svečiai, tarp kurių buvo Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, LR Seimo nariai, nevyriausybinių organizacijų, verslo, politikos, viešojo sektoriaus ir kultūros atstovai, rašoma pranešime spaudai.

LR Seimo pirmininkė sveikinimo kalboje prisiminė įkvepiančius moterų lyderystės pavyzdžius: Baltarusijos, Irano, Ukrainos moteris lyderes, gelbėjančias savo šeimas ir kovojančias karo fronte.

„Lietuvoje moterys lyderystę rodo savo žiniomis ir kompetencija, įkvepia kitas moteris ir veikia taip, kad kitoms moterims būtų lengviau realizuoti savo potencialą. Mano asmenine nuomone, lyčių lygybė tai, kai kiekvienas žmogus nepriklausomai nuo jo lyties, neribojamas įsivaizduojamų ar realių ribų arba barjerų gali realizuoti tai, ką gali, moka ir nori,“ – sveikindama renginio dalyvius ir apdovanojimų laureates sakė LR Seimo pirmininkė.

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ji taip pat palinkėjo asociacijai žengti dar vieną žingsnį ir pritraukti į organizaciją daugiau vyrų, taip pademonstruojant lyčių lygybės pavyzdį.

Asociacijos „Lyderė“ valdybos pirmininkė Laura Blaževičiūtė sveikindama vakaro dalyvius pabrėžė, kad, nepaisant istorinio palikimo, kovo 8 dieną simboliškai reiškiame tarptautinį moterų solidarumą, požiūrį į lyčių lygybę, aktualizuojame stereotipų ir smurto problemas visuomenėje.

„Asociacija vienija daugiau nei 130 moterų ir vyrų. Visi šie žmonės kuria pokytį visuomenėje. Turime du tikslus: kurti visuomenę be stereotipų ir įgalinti moteris lyderystei. Veiklą organizuojame keturiomis strateginėmis kryptimis: atlygio netolygumo mažinimas, geresnių sąlygų sudarymas užtikrinant lyčių lygybę vadovaujančiose pozicijose ir šeimos bei karjeros derinime, taip pat skatinti pokyčius švietimo sistemoje,“ – akcentavo asociacijos valdybos pirmininkė L.Blaževičiūtė.

Apdovanojimai už pokyčius viešajame valdyme

Atsižvelgiant į asociacijos „Lyderė“ strategines veiklos kryptis vakaro metu buvo apdovanotos 5 moterys už jų indėlį ir iniciatyvas siekiant pokyčio kiekvienoje kryptyje.

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimu už paskatas buvo įvertinta Sodros generalinė direktorė Julita Varanauskienė. Jos iniciatyvos dėka galime ne tik viešai matyti informaciją apie mokamų atlygių skirtumus, ji taip pat analizuoja ir viešina atlygio netolygumo problematiką ir priežastinius ryšius.

Už atvirą dialogą, šeimos ir karjeros derinimo reikšmės supratimą, sprendimų paiešką ir įstatymų pokyčių pradžią palaikant lygiavertiškesnį ir visapusiškai daugiau naudos valstybei teikiančias vaiko priežiūros įstatymo pataisas buvo įvertinta LR Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Simboliško atsitiktinumo dėka, apdovanojimų vakarą ministrė viešėjo Jungtinių Tautų renginyje moterų įgalinimo klausimais ir renginio dalyvius sveikino video įrašu.

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Įvertinimai už švietimą ir informacijos sklaidą

Metų švietimo „Lyderės“ nominacija buvo įteikta organizacijos „Junior Achievment Lietuva“ vadovei Andželikai Rusteikienėi. Jos iniciatyvos „Empowering Girls“ dėka mokyklose jau antrus metus sistemingai kvestionuojami profesiniai lyčių stereotipai, moterys dalinasi savo istorijomis tapdamos pavyzdžiu jaunoms dar tik savo brandos kelio ieškančioms mergaitėms.

Už aktyvų domėjimąsi, profesionalų temų viešinimą, aktualijų paiešką ir asmeninį indėlį griaunat stereotipus visuomenėje, stiprinant pilietinės visuomenės sąmonę ir buvo įvertinta žurnalistė, buvusi ilgametė ELTA redaktorė Eleonora Budzinauskienė.

Vakaro metu taip pat buvo apdovanota asociacijos narių išrinkta lyderė, kuri savo profesiniais pasiekimais ir visuomenine veikla įkvepia kitas asociacijos moteris. Metų įkvepiančios lyderystės apdovanojimu buvo įvertinta viena iš asociacijos steigėjų, valdybos narė, Walless advokatų vadovaujanti partnerė Dovilė Burgienė.

Vakaro metu taip pat buvo padėkomis įvertintos asociacijos narės, kurių iniciatyvos, projektai, visuomeninė veikla, organizacijos atstovavimas reikšmingai prisideda prie asociacijos veiklų įgyvendinimo ir idėjų skaidos.

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Apdovanojimų laureatėms buvo įteikti vienetiniai juvelyrės Deimantės Litvinaitės sukurti ženkliukai – tarptautiniai moters simboliai. Renginį vedė žurnalistas Edmundas Jakilaitis, muzikinius kūrinius atliko Gabrielė Vilkickytė.

Fotogalerija:

Asociacijos „Lyderė“ apdovanojimų vakaras (137 nuotr.)
+131