Pirmoji diena olimpiniame baseine Danui Rapšiui – nesėkminga: „Esu labai pavargęs“

Danas Rapšys / Kipro Štreimikio nuotr.
Danas Rapšys / Kipro Štreimikio nuotr.
LTOK, Marius Grinbergas
Šaltinis: Žmonės
A
A

Lietuvos plaukikų pasirodymą Tokijo olimpinio vandens sporto šakų centro baseine šeštadienį paženklino skaičius 13. Bet Danui Rapšiui jis buvo nelaimingas, o štai į pusfinalį patekęs Andrius Šidlauskas džiaugėsi šiuo velnio tuzinu.

Pusę 400 m laisvuoju stiliumi rungties distancijos D.Rapšys plaukė pasaulio rekordo grafiku, įtikinamai lenkdamas konkurentus, tačiau po to lietuvio tempas pastebimai krito ir ketvirtajame iš penkių atrankos plaukimų lietuvis finišavo septintas, aplenkęs tik vieną varžovą.

„Net ir nežinau, kaip pradėjau. Gal net ir per greitai. Todėl tikriausiai ir matėsi, kad pabaigoje buvo sunkiau. Pradžia buvo pakankamai lengva, o vėliau jaučiau, kad grybšnis darosi vis sunkesnis. Reikės išsiaiškinti, kaip pradėjau, kur baigiau ir kokios klaidos buvo“, – po finišo svarstė Lietuvos plaukimo rinktinės lyderis.

Danas Rapšys / Kipro Štreimikio nuotr.
Danas Rapšys / Kipro Štreimikio nuotr.

Galutinėje įskaitoje šios rungties 2021 m. Europos čempionato bronzinis prizininkas užėmė 13-ąją vietą – 3 min. 46,32 sek. Aštuntoje pozicijoje, garantavusioje paskutinį bilietą į finalą, finišavęs Tuniso atstovas Ahmedas Hafnaoui distanciją įveikė per 3 min. 45,68 sek. Greičiausiai plaukė vokietis Henningas Mühlleitneris – 3 min. 43,67 sek.

Varžybų išvakarėse D.Rapšio trenerė Ina Paipelienė sakė, kad jos auklėtiniui labai neparankus varžybų grafikas, kai vakarais vyksta atrankos varžybos, o rytais – pusfinaliai ir finalai, nes rytais D.Rapšys plaukia ne taip galingai. Pats sportininkas po finišo nesiryžo patvirtinti trenerės žodžių: „Sunku pasakyti, juk dabar vakaras, o vakarais man pakankamai gerai plaukiasi.“

Sekmadienį vakare Tokijo laiku D.Rapšio laukia pagrindinė jo rungtis – 200 m laisvuoju stiliumi. Paklaustos, kokios mintys prieš rytdienos startą, plaukikas atsiduso: „Sunku kažką pasakyti, nes esu labai pavargęs, tai dabar noriu tik eiti ir pailsėti.“

 Andrius Šidlauskas / Kipro Štreimikio nuotr.
Andrius Šidlauskas / Kipro Štreimikio nuotr.

13-ąją vietą 100 m nuotolio krūtine rungties atrankoje užėmusio olimpinių žaidynių debiutanto A.Šidlausko nuotaika buvo daug geresnė. „Super!”, – sužinojęs, kad pateko į pusfinalį, emocingai sureagavo panevėžietis. Ir pridūrė: „Turėsiu dar vieną galimybę pasimokyti, pakalbėti su trenere, kokias klaidas padariau ir jas rytoj ryte ištaisyti. Smagu dėl visų artimųjų, sirgalių. Plaukiau ne tik dėl savęs, bet ir dėl visos Lietuvos, šeimos, merginos ir visų žmonių, kurie mane palaiko.“

Nuotolį A.Šidlauskas įveikė per 59,46 sek. ir penktajame iš septynių atrankos plaukimų buvo ketvirtas. Bet šio rezultato pakako prasibrauti tarp 16 plaukikų, sekmadienį, kai Lietuvoje bus 5 val. 39 min. ryto, kovosiančių dėl aštuonių kelialapių į finalą.

„Aišku, norėjosi truputį geresnio rezultato, bet padariau kelias klaideles, kurių neapgalvojau prieš startą. Jei jas ištaisyčiau, galėčiau išnaudoti savo potencialą pusfinalyje. Labai lengvai jaučiausi, gal net per lengvai, nes vanduo labai lengvai kabinasi, net trūko kažkokio sunkumo. Bet baseinas tikrai geras, šviesus, bus daug rekordų“, – kalbėjo sportininkas.

Pirmoji diena olimpiniame baseine / Kipro Štreimikio nuotr.
Pirmoji diena olimpiniame baseine / Kipro Štreimikio nuotr.

36-ąją vietą tarp 49 šios rungties dalyvių užėmė jau ketvirtose olimpinėse žaidynėse dalyvaujantis Giedrius Titenis, vakar kartu su dziudo imtynininke Sandra Jablonskyte nešęs Lietuvos vėliavą žaidynių atidarymo iškilmėse.

„Nuovargio po atidarymo tikrai nesijaučia, nes vakar labai anksti grįžau į kaimelį, iškart p vėliavos nešimo. Tai nesukėlė kažkokių pasekmių. O nešti vėliavą buvo įspūdinga, tik geros emocijos. Žinoma, trūko žiūrovų, jų gaudimo, nes stadionas labai didelis, jei būtų plinas, būtų dar nuostabiau. Deja, bet yra pandemija“, – teigė G.Titenis, distanciją įveikęs per 1 min. 0,92 sek. Greičiausias buvo šios rungties pasaulio ir olimpinis rekordininkas britas Adamas Peaty – 57,56 sek.