Pirmoji „Eurovizijos“ atranka: ryškiausiai žibėjo trys senbuvės ir trys debiutantai

Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka / E.Blaževič / LRT nuotr.
Pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka / E.Blaževič / LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-01-08 20:45
AA

Šeštadienio vakarą įvyko pirmoji nacionalinės „Eurovizijos“ atranka, kurioje paaiškėjo šeši, tolimesnio kelio dainų konkurse nusipelnę atlikėjai. Šįsyk daugiausia komisijos ir žiūrovų palaikymo sulaukė trys senbuvės ir trys debiutantai.

Pirmojoje nacionalinės „Eurovizijos“ atrankoje paaiškėjo, kad į pusfinalį keliauja Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, Joseph June,  Mary Mo ir Elonas Pokanevič.

Šeštadienį laidoje iš viso pasirodė 11 dalyvių: Elonas, Voldemars Petersons, Joseph June, Erica Jennings, Augustė Vedrickaitė, Urtė Šilagalytė, „Sun Francisco“, Aldegunda, Gabrielė Goštautaitė, Mary Mo, Viktorija Faith.

Kartu su 11 dalyvių turėjo pasirodyti ir grupė „Basas Pegasas“, tačiau dėl nenumatytų aplinkybių šios grupės pasirodymas yra nukeltas į kitą atrankos laidą.

Pirmosios „Eurovizijos“ atrankos bendri balai:

 1. Erica Jennings 12 balų
 2. Augustė Vedrickaitė 10 balų
 3. Urtė Šilagalytė 8 balai
 4. Joseph June 7 balai
 5.  Mary Mo 6 balai
 6. Elonas Pokanevič 5 balai
 7. „Sun Francisco“ 4 balai
 8. Voldemars Petersons su grupe 3 balai
 9. Viktorija Faith 2 balai
 10. Aldegunda 1 balas
 11. Gabrielė Goštautaitė 0 balų

Žmonės.lt kvietė sudalyvauti apklausoje.

 

Pirmojoje nacionalinės atrankos laidoje savo kūrinius pristatė:

Elonas Pokanevič – „Someday“

Pirmą kartą „Eurovizijos“ scenoje pasirodęs Elonas Pokanevič yra IT specialistas, tačiau svajoja tapti žinomu atlikėju. 

„Čia dalyvauju dėl patirties“, – prieš pasirodymą prisipažino Elonas.

E.Pokanevič atliko savo ir Edvardo Roko kūrybos dainą „Someday“.

Vieni komisijos nariai debiutantą lygino su Justinu Jaručiu, juokavo, kad jis tarsi jo brolis. Kiti tikino, kad momentais Elonas primena legendinį rokerį Bon Jovi.

Elonas Pokanevič / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Joseph June – „Deadly“

Joseph June ant „Eurovizijos“ scenos žengė pirmą kartą. Tiesa, pirmas blynas visai nebuvo prisvilęs – atlikėjas keliauja į pusfinalį.

Komisijos nariai Joseph June gyrė už drąsą, kitoniškumą ir užsiminė, kad klausantis dainos „Deadly“ norėjosi judėti. 

Joseph June / Edvardo Blaževič / LRT nuotr.

Urtė Šilagalytė – „Running Chords“

Urtė Šilagalytė Lietuvos muzikos pasaulyje jau yra žinoma. Padariusi trumpą pertrauką, ji vėl sugrįžo į sceną su daina „Running Chords“.

„Jaučiuosi puikiai, nes vėl esu čia ir darau tai, kas patinka. Manau, kad „Eurovizija“ mus visus Lietuvoje labai suvienija“, – tikino Urtė.

Atlikėja pristatė dainą „Running Chords“, kurią lydėjo ir įspūdingi audrą imituojantys efektai.

Urtė Šilagalytė / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Gabrielė Goštautaitė – „Over“

Praėjusiais metais nacionalinėje „Eurovizijos“ scenoje  debiutavusi Gabrielė Goštautaitė šiemet sugrįžo su savo kūrybos daina „Over“.

Nuo mokyklos laikų muzikos lydima mergina džiaugėsi, kad ir vėl gali pasirodyti žiūrovams ir išbandyti save iš naujo.

Gabrielė Goštautaitė / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Mary Mo – „Get up“

Pirmąjį debiutinį kūrinį 2020-aisiais pristačiusi atlikėja Mary Mo tikisi užkariauti ir „Eurovizijos“ sceną, tad vos tik nulipusi nuo scenos, džiaugėsi atidavusi visas jėgas. 

„Jaučiuosi labai gerai – atidaviau viską, ką galėjau, daina mane užkūrė ir buvau labai tikra“, – sakė ji.

Komisijos narys Vaidotas Valiukevičius po Mary Mo pasirodymo atkreipė dėmesį ne tik į gerą dainą, bet ir gerai išpildytą scenos vizualą.

„Viskas aukštame lygyje. Vienas žodis – profesionalumas“, – sakė komisijos narys Vytautas Bikus.

 

Mary Mo / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Augustė Vedrickaitė – „Before You`re 6 ft Under“

Augustei Vedrickaitei „Eurovizijos“ scena išties nesvetima – pirmą kartą dainų konkurse ji debiutavo dar 2006 metais. Šiemet į didžiąją konkurso sceną ji žengė šeštą kartą.

Atlikėja pasirodė su itin energinga daina „Before You`re 6 ft Under“ ir parodė visai kitokią savo pusę.

„Labai tikiu savo daina, jos žinute ir energetika. Dar niekada nesijaučiau taip savo rogėse, kaip šįkart. O kai taip jautiesi, yra drąsiau ir nereikia nieko vaidinti nei prieš save, nei prieš žiūrovą“, – prieš pasirodymą kalbėjo A.Vedrickaitė.

Ir išties, Augustei pavyko pakerėti komisijos narius – jie visi pastebėjo jos energiją ir gyrė už puikią dainą, kuri įstrigo daugeliui.

Augustė Vedrickaitė / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

„Sun Francisco“ – „Dream Again“

Vyro ir žmonos duetas „Sun Francisco“ pristatė dainą „Dream Again“. Žiūrovų laukė staigmena – į sceną grupės vokalistė Gabrielė žengė besilaukdama.

„Mes tikime savo daina, todėl net ir besilaukdama privalau eiti ir dainuoti“, – sakė Gabrielė.

„Daina labiau tinkama džiazo scenai, nei „Eurovizijos“, – po pasirodymo pastebėjo komisijos narys Ramūnas Zilnys, tačiau tuo pačiu pasveikino su gražiu kūriniu ir laukimu.

Vaidotas Valiukevičius pastebėjo, kad ši daina buvo išties jautri ir jį maloniai nustebino. 

„Sun Francisco“ / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“ – „Up“

„Šia daina ir tikiu labiau nei pernykšte“, – sakė praėjusiais metais trečią vietą atrankoje užėmęs atlikėjas Voldemars Petersons, kuris šiemet sugrįžo į sceną su grupe „the Break Hearters“.

Šįkart atlikėjas su grupe atliko dainą „Up“.

Pristatydamas kūrinį atlikėjas tikino, kad kūrinyje skamba ir kadaise jo susapnuotų ateivių kalba, kurią papildė paties sugalvoti skiemenys. „Laimei, ateiviai nusileido mano sapne, o ne mano kieme“, – juokavo Voldemars.

Komisijos nariai pastebėjo, kad šįkart atlikėjas scenoje buvo neatpažįstamas.

Voldemars Petersons ir „the Break Hearters“ / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Aldegunda – „Holiday“

Jau trečią kartą „Eurovizijoje“ dalyvaujanti Adlegunda dainą „Holiday“ atliko dvejomis kalbomis – anglų ir lietuvių.

„Esu puikios nuotaikos, rami kaip niekada, gerai pasiruošusi, jaučiuosi nuostabiai, mano merginos gražios...“ – prieš pasirodymą su šypsena kalbėjo Aldegunda.

Komisijos narė Gerūta Griniūtė pastebėjo, kad Aldegundos dainos aranžuotė šiek tiek priminė Britney Spears dainą „Womanizer“. Tuo tarpu Vaidotas Valiukevičius tikino pasigedęs vokalistės energingumo.

Aldegunda / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Viktorija Faith – „Walk Through the Water“

Pirmą kartą „Eurovizijos“ scenoje pasirodžiusi Viktorija papasakojo savo istoriją. Muzikos mokyklą baigusi Lietuvoje, studijas Viktorija krimto Londone.

Muzikai neabejinga lietuvė pristatė savo kūrybos dainą „Walk Through the Water“.

„Žodžius parašiau pati, o muziką kartu su geru pažįstamu kompozitoriumi. Norėjau, kad mano pasirodyme skambėtų gyvi instrumentai“, – pasakojo Viktorija. 

Viktorija Faith / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Erica Jennings – „Back To Myself“

„Daina apie sugrįžimą apie save ir galimybę būti tuo, kas esi. Tai istorija apie mane ir to nereikia slėpti.  Dabar aš jaučiu, kad sugrįžau į save“, – pristatydama dainą „Back To Myself“ sakė Erica Jennings.

„Tikiu, kad ši daina puikiai tinka „Eurovizijai“, – nedvejodama pridūrė atlikėja, kuri 2001 m. su grupe „Skamp“ jau buvo išvykusi į didžiąją „Euroviziją“ Danijoje. Tuomet ji užėmė 13 vietą. Po to atrankose laimę bandė su vyru Jurgiu Didžiuliu, su kuriuo praėjusiais metais pranešė apie savo skyrybas.

Erica Jennings / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Šiemet jos pasirodymui komisijos nariai neliko abejingi – Erica sulaukė begalės pagyrų.

„Man atrodo, kad scenoje ji yra karalienė. Tačiau truputėlį pritrūko iš jos stiprumo. Manau, kad šalia jai nereikia šokėjų, jai reikia parodyti, kad čia ji karalienė“, – sakė Vaidotas Valiukevičius.

Jam pritarė ir komisijos narė Ieva Narkutė. „Kad Erica yra karalienė demonstravo ir jos apranga. O kai išgirstu jos balsą, man iškart vakarėlis“, – sakė I.Narkutė.

Prie eurovizinio Ericos Jennings prisidėjo eilė kūrėjų: choreografas, TV projektų režisierius, gerai pažįstantis „Eurovizijos“ užkulisius, Šarūnas Kirdeikis. Šokį kūrė Marijos Simonos Šimulainytės vadovaujamas „Baltic Ballet Theatre“, o savais balsais pritarė dar trys pritariančios vokalistės – Kristina Žaldokaitė, Elzė Zaveckienė ir Akmėja Brūzgė.

Primename, kad iš atrankinių laidų į pusfinalį keliaus po 6 dalyvius. Kiekviename pusfinalyje pasirodys po 9 atlikėjus ir grupes, o į finalą, vyksiantį vasario 12 d., pateks 8 pretendentai atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje. 

Šiais metais dėl galimybės pasirodyti ant didžiosios „Eurovizijos“ scenos Italijoje varžysis 36 grupės ir atlikėjai.

Fotogalerija:

Pirmoji 2022 m. nacionalinės „Eurovizijos“ atranka (50 nuotr.)
+44