Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena: palankūs „orų dievai“ ir dalyviai, išsiilgę muzikos ir jūros dueto

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / G.Jauniškio ir J.Auškelio nuotr.
Pranešmas spaudai
Šaltinis: Žmonės
AA

Rugpjūčio 13-ąją startavo vienas didžiausių muzikinių renginių šią vasarą Lietuvoje – pajūryje vykstantis festivalis „Karkle 2.0“, truksiantis dvi dienas. Pirmąją festivalio dieną lydėjo ne tik būrys lietuviškosios muzikos atstovų, tačiau publiką kaitino ir svečiai iš užsienio – didžiulės tarptautinės sėkmės sulaukusi grupė „Filatov & Karas“. Dalyviai šmaikščiai džiaugėsi, kad šiais metais ne tik muzikinės žvaigždės susidėliojo palankiai, tačiau nenuvylė ir „orų dievai“ – pirmąją festivalio dieną lepino maloni šiluma ir šilti vėjai nuo jūros. 

Pirmoji festivalio diena: spalvinga lietuviška muzikinė eilutė ir pasaulinės šlovės sulaukę užsienio atlikėjai

„Karklės“ festivalis turi tradiciją, jog renginio atidarymą patiki tiems, kam dar nėra tekę groti didžiojoje festivalio scenoje. Praėjusiais kartais tokį garbų titulą yra gavę debiutuojančių grupių konkurso laureatai. Šįkart atidarymo momentas buvo patikėtas jaunimui – scenoje pasirodė rekordinis atlikėjų ir muzikos instrumentų skaičius – pirmaisiais gyvos muzikos garsais „Karklę“ užliejo Jurbarko kultūros centro bigbendas „Jada“, kurių repertuare buvo žymiausi pasaulio miuziklų, filmų ir populiariosios muzikos kūriniai.

Vėliau į sceną lipo „namų aikštės atstovai“ – klaipėdiečiai, elektroninio roko grupė „Royce“. Grupės lyderiui Iljai Gunui paprašius pakelti rankas tų, kurie juos girdi pirmą sykį, pakilo vos keletas, tai patvirtino, kad publikoje šėlo ištikimi grupės gerbėjai.

Gaivališkos gyvos muzikos gerbėjai grupės lengvai paleisti nenorėjo, tad pasibaigus pasirodymui, skandavo prašymus pakartoti, kuriuos „Royce“ išpildė.

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Išskirtinio vokalo atlikėjas Gabrielius Vagelis gerbėjų buvo sutiktas labai šiltai, o ir pats atlikėjas – su publika bendravo betarpiškai ir netgi perskaitė į telefoną jam siųstus gerbėjų prašymus atlikti vieną ar kitą dainą. G.Vagelis pasidžiaugė, jog tai buvo debiutinis jos pasirodymas festivalyje ir šia proga dovanojo vieną naujausių savo kūrinių – dainą „Artimai“.

Kad „Karklėje“ susitinka skirtingų muzikos skonių turėtojai, buvo galima įsitikinti matant kitus du pasirodymus. Iškart po melodingų ir jausmingų dainų sekė kardinaliai skirtinga nuotaika – scenoje šėlo aštrios lyrikos atlikėjas, hiphopo atstovas – Mad Money, kurio pasirodymą lydėjo efektingų šokėjų pasirodymai.

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / Gabrieliaus Jauniškio nuotr.

Iškart po jo – legendinių scenos „smogikų“ – reperių „G&G Sindikato“ pasirodymas.  Kaip visada, vos su pirmaisiais akordais grupė meistriškai įtraukė publiką į judesį ir energingas „bytas“ užsisuko. Gerbėjai audringai reaguodavo į kiekvieną grupės lyderio Gabrieliaus Liaudansko-Svaro žodį, o energijos šiam pasirodymui galėjo pavydėti ir šalia banguojanti jūra.

Jau gerokai po vidurnakčio scenoje pasirodė vieni iš festivalio headlinerių – šimtus milijonų perklausų internete renkanti populiarioji grupė „Filatov &Karas“. Akivaizdu, kad grupės populiarumas ne mažesnis buvo ir festivalyje – jau visai netrukus šokių aikštelę užpildė gerbėjai.

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / Justino Auškelio nuotr.

„Filatov &Karas“ atidavė duoklę klubinės ir deep house muzikos entuziastams: čia skambėjo patys populiariausi jų kūriniai – nuo prancūzų atlikėjos Imany dainos „Don‘t be so shy“ iki šių dienų topuose esančios „Rampampam“ aranžuotės.

Pasibaigus pagrindinės scenos pasirodymams, dalyviai sugužėjo į paplūdimį, kuriame įsikūrusi didžėjų pasirodymų scena. Ritmingi muzikos garsai ir gera nuotaika tęsėsi iki paryčių, tiesa, vėliau skambėjo ramesnė, chill-out stiliaus muzika.

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / Justino Auškelio nuotr.

Pramogos ir didelis dėmesys saugumui

Kalbinti festivalio dalyviai džiaugėsi, jog išsiilgtas muzikinis festivalis grįžo ir jie vėl gali mėgautis muzikos ir jūros duetu, tačiau pabrėžė, jog jiems svarbu ir pramogų aspektas: čia dalyviai galėjo išbandyti rankos taiklumą tire, pasipuošti laikinomis tatuiruotėmis, apžvelgti mokslines įdomybes ar išsimaudyti vandens kubile ant jūros kranto.

Nors festivalis koncentruojasi į pramogas, muziką ir linksmybes, tačiau šiais metais nebuvo pro pirštus pažiūrėta į rimtąją dalį – pandemijos padiktuotą epidemiologinę situaciją ir saugumo reikalavimus. Remiantis šiuo metu Lietuvoje galiojančia tvarka, prieš patenkant į renginį, reikalingas arba Galimybių pasas arba neigiamas bei galiojantis Covid-19 testas. Organizatoriai pasirūpino, kad greitąjį Covid-19 antigenų testą  būtų galima atlikti prie festivalio įėjimo vartų.

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena / Justino Auškelio nuotr.

Antrąją renginio dieną dalyvių lauks ne mažiau marga muzikinė eilutė ir įspūdingi pasirodymai. Šeštadienį į sceną kils grupės „Neteisėtai padaryti“, „Sisters on Wire“, „Saulės klioša, „Antikvariniai kašpirovskio dantys“, Leon Somov & Dileta duetas bei pagrindinė vakaro žvaigždė – pasaulinės šlovės hito „Ride it“ aranžuotės kūrėjas, didžėjus Regard.

Galios ir kitais metais

Į šių metų organizuojamą festivalį „Karklė 2.0“ galios ir praėjusių metų („Karklė 2020“) festivalio bilietai. Nenorintys 2020-ųjų festivalio bilietų panaudoti šiais metais, tai galės padaryti kitąmet – 2022-aisiais, rugpjūčio 12-14 dienomis vyksiančiame festivalyje.

Fotogalerija:

Pirmoji festivalio „Karklė 2.0“ diena (106 nuotr.)
+100
Skaitykite daugiau