Pirmoji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni: veikli moteris iš Garbatelos

Giorgia Meloni / Getty nuotrauka
Giorgia Meloni / Getty nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
2023-01-11 14:00
AA

Prieš keturis mėnesius kai kurie apžvalgininkai nerimavo, kad Italijoje valdžią perėmė Putino draugė ir kraštutinė dešinioji ar net fašistė. Tačiau pirmoji šios šalies moteris ministrė pirmininkė Giorgia MELONI (45) daug ką nustebino.

Sunku pasakyti, ar populistinis rinkimų šūkis „Pirmiausia – Italijai ir italai!“ išgelbės šalį. Politologai abejoja, ar Meloni išmano ekonomiką ir užsienio politiką (lyg pirmtakai būtų buvę apsigimę ekonomistai ir diplomatai). Jos programa paprasta ir ne kartą girdėta: lengvatos šeimai, mažiau europinės biurokratijos, mažesni mokesčiai, nelegalios imigracijos ribojimas.

Ji stoja prieš tos pačios lyties porų galimybes įsivaikinti, nors neprieštarauja tos pačios lyties civilinėms sąjungoms, rengėsi uždrausti medikamentinius abortus bei pakaitinę motinystę. Taip pat – peržiūrėti sutartį su Europos Sąjunga bei šalies narystę euro zonoje.

Iš esmės Italija pirko įprastą dešiniųjų pasiūlymų rinkinį. Ir labai aktyvią katę maiše: apie jaunąją politikę žinota mažai – nors premjerės, kuriai sausio 15-ąją sukaks keturiasdešimt šešeri, gyvenimas vertas bent miniserialo.