11 tūkstančių studentų ir milžiniškas personalas. Kaip jį suvaldyti? Šį sekmadienį 10 val. TV3 laidoje „Pasaulis pagal moteris“ Jurgita Šiugždinienė, pirmoji prie lietuviško universiteto vairo sėdusi moteris, papasakos, kaip siekti vadovo karjeros, iš kur semtis jėgų bei kaip ir kodėl ji kartą atsidūrė tolimajame Afganistane.
„Gyvenime labai gerai yra anksti suprasti, kokios karjeros tu nori. Viena iš galimų karjeros linijų – būtent vadovo karjera. Tam, kad taptum geru vadovu taip pat reikia talento, specifinių žinių, ir, žinoma, didelės patirties. Būdama dar labai jauna, vos 26-erių metų, aš gavau nuostabią galimybę pradėti vadovauti ir man tai patiko. Galbūt todėl išbandžiusi ir pamilusi tiek mokslininkės, tiek patariančios ekspertės karjerą, aš galų gale vėl patekau į tokią poziciją, kurioje esu dabar“, – šypsosi KTU rektorės pareigas einanti Jurgita ir išmintingai papildo, kad geras vadovas, be abejo, priklausomas ir nuo puikios komandos.
Laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėjai Kristinai Rimienei paklausus, kuo gi tiek visko nuveikusi Jurgita norėjo būti vaikystėje ar jaunystėje, Jurgita šypsosi.
„Iš tikrųjų man visada patiko matematika. Ir buvau pasukusi skaičių keliu, netgi banke pradėjau dirbti. Bet, mano laimei, keletas svarbių žmonių mane paprotino persigalvoti ir rinktis tai, kas mane labiausiai traukia. Taip pasirinkau viešąjį administravimą, organizacijų valdymą. Tai labai plati sritis ir visos jos atšakos man labai įdomios. Tiesa, jaunystėje buriavau ir man tai gana sekėsi, tačiau, galų gale, turėjau rinktis – buriavimas ar mokslininkės karjera. Pasirinkau mokslą, o ne bures“, – juokiasi Jurgita.
Smagus sutapimas ir tas, kad tiek pašnekovė, tiek laidos vedėja Kristina Rimienė yra KTU alumnės.
Būtent Jurgitos mylimas buriavimas buvo ne tik šeimą vienijanti gyvenimo jungtis, bet ir didysis iššūkis: Jurgitai pradėjus dirbti Jungtinėse Tautose, ji gavo paskyrimą Slovėnijoje. Ten jūros nebuvo, todėl Jurgitos vyras, profesionalus buriuotojas, negalėjo vykti kartu su žmona. Su vyru Lietuvoje liko ir du vaikai, kurie norėjo eiti į lietuvišką mokyklą.
„Tai buvo labai sunkūs metai. Penkerius metus taip retai matyti savo vyrą ir vaikus pasirodė nemenkas iššūkis. Labai ačiū jam ir visai mūsų šeimai už palaikymą. Nors darbas Jungtinėse Tautose buvo be galo įdomus ir labai daug žadantis, vieną dieną, grįžusį į vaikų darželio šventę ir ten perskaičiusi laišką, kuriame dukra rašo: „Noriu, kad mamytė grįžtų namo“, supratau – išeities nėra, privalau būti čia, Lietuvoje. Esu labai laiminga, kad grįžau, tuo labiau, kad galiu dirbti Lietuvai“ - pasakojo rektorė.
Jungtinės Tautos Jurgitą buvo ne kartą paskyrę keliauti ir į įvairias konflikto zonas, pavyzdžiui, Afganistaną. Jurgita sakė, kad buvo nelengva.
„Šalies žmonės labai šilti ir draugiški, tačiau buvo įvairių niuansų: pavyzdžiui, norėdama nusipirkti kilimą, turėjau paprašyti, kad jį nupirktų kolega vyras – kitaip man nebūtų pardavę“, – šypsosi Jurgita.
Šį sekmadienį, 10 val. laidoje „Pasaulis pagal moteris“ bus galima išgirsti ne tik J. Šiugždinienės pasakojimą apie darbą Jungtinėse Tautose ar ministro kabinete krizės metu, bet ir išgirsti verslo konsultantės patarimą, kaip rašyt CV norintiems pasiekti panašių aukštumų. Nekantraujantiems pradžiuginti kolegas ar verslo partnerius, laidos vedėja ir floristikos dizainerė Kristina Rimienė pasiūlys floristinės verslo dovanos idėją.