Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio nugalėtojų spaudos konferencijoje žurnalistus pakeitė klausimus uždavinėję dvyniai „Jedward“

Airijos atstovų pasirodymas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: 15min.lt
AA

Vos paskelbus pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio rezultatus, 10 į finalą patekusių dalyvių susirinko netoliese „Crystal“ arenos, kur vyko pirmasis konkurso etapas, esančiame spaudos centre, kur dalyvavo specialiai sušauktoje spaudos konferencijoje. Emocijomis trykštantys dalyviai čia dalijosi savo įspūdžiais.

Kaip 15min.lt jau rašė, į „Eurovizijos“ finalą pateko Rumunija, Moldova, Islandija, Vengrija, Danija, Albanija, Kipras, Graikija, Rusija ir Airija. Kiekvienos šalies atstovui konferencijos metu buvo užduota po du klausimus.

Pirmoji konferencijoje pasirodė Rumunijos delegacija. „Esame labai laimingi, kad patekome į finalą. Tiesa, stovėdama ant scenos susidūriau su sunkumais – kurį laiką neveikė mano ausinė“, - pasakojo šalies atstovė Mandinga.

Jos tautietis žurnalistas pasidomėjo, kaip mergina jautėsi negirdėdama savęs. „Pradžioje buvo labai keista – buvo tyla ir tiek. Visgi kažkaip man pavyko sudainuoti iki galo, tad esu labai laiminga“, - kalbėjo mergina.

Žurnalistai taip pat atkreipė dėmesį, kad kartu su Mandinga scenoje turėjo pasirodyti septyni atlikėjai, tačiau žiūrovai matė tik šešis. „Septintasis dalyvis Tonis liko „Žaliajame kambaryje“. Šįvakar švęsime bare, tačiau ilgai neužsisedėsime – reikia ruoštis finalui“, - emocingai pasakojo rumunė.

Rumunija „Eurovizijos“ finale pasirodys 14-uoju numeriu.

Trokšta nugalėti

Moldovos atstovas „Eurovizijoje“ Pasha pasirodė atviras. „Pažadėjau sau patekti į finalą, ir patekau. Dabar pažadu pasirodyti dar geriau. Darysiu viską, kad nugalėčiau konkurse“, - ryžtingai kalbėjo jis.

Vaikinas džiaugėsi, kad vos patekęs į kitą konkurso etapą iškart sulaukė galybę sveikinimų ne tik iš artimiausių draugų bei šeimos, bet ir iš Moldovos žiniasklaidos atstovų.

Moldovos atstovas „Eurovizijos“ finale pasirodys paskutinis, 26-as.

Kiek įdomesnių klausimų sulaukė Islandijos atstovai – žurnalistai domėjosi, kaip dainininkai vertina Airijos atstovus „Jedward“ ir ar kitąmet jie grįš į „Euroviziją“ su fontanu (tokią scenografiją pasirodymui parinko airiai). „Planų kitiems metams neturime, tačiau verčiau fontaną paliksime „Jedward“, - juokavo islandai.

Prieš aštuonerius metus „Eurovizijoje“ dalyvavęs šįmet pirmajame pusfinalyje pasirodęs Jonsi tikino, kad šių metų konkursas jam atrodo visai kitoks. „Didelis skirtumas tas, kad tąkart man nereikėjo pasirodyti pusfinalyje. Dabar būtent dėl dviejų etapų konkursas tapo sudėtingesnis. Tačiau esminis skirtumas – anąkart neturėjau tokios stiprios kompanionės kaip šįmet“, - kalbėjo islandas.

Islandija konkurso finale pasirodys 7 numeriu.

Vengrijos atstovų „Compact Disco“ žurnalistai klausė, kokius kozirius šie išmes finale. „Pagrindinis tikslas buvo į finalą pakliūti, jį pasiekėme. Kitas žingsnis… Na, jei dalyvauji „Eurovizijoje“, natūralu, kad nori ją laimėti“, - kalbėjo grupės nariai. Paklausti, ar pergalės proga žada pašėlti, vaikinai juokavo, kad paisys Rusijos atstovių „Buranovskije Babuški“ patarimo „Party for Everybody… Dance!“ (liet. „Vakarėlis visiems... Šok!“) – taip vadinasi rusių daina.

Vengrija finale pasirodys 2 numeriu.

Klausimus uždavinėjo airiai „Jedward“

„Mūsų pasirodymas buvo skirtas visoms sieloms, šiandien išėjusioms į anapilį, atminti“, - spaudos konferencijoje sakė Albanijos atstovė, referuodama į antradienį Albanijoje įvykusią autobuso katastrofą. Žurnalistai domėjosi, kokią žinutę dainininkė norėjo perduoti žiūrovams. „Esu laiminga, kad šis konkursas suteikia galimybę deklaruoti savo mintis ir įsitikinimus plačiai publikai“, - kalbėjo danė. 

Dainininkė tikino scenoje mėginusi žiūrovams papasakoti savo istoriją, todėl esanti itin dėkinga visiems, ją palaikiusiems ir balsavusiems, mat patekti į finalą jai - tikras stebuklas.

Albanija konkurso finale pasirodys 3-iuoju numeriu.

Konferencijoje pasirodžius Danijos atstovei žurnalistai domėjosi, iš kur mergina savyje turi tiek pasitikėjimo. „Esu kilusi iš gatvės muzikantų šeimos, tad muzika man - svarbiausia. Daug svarbiau už bet kokį šou. Džiaugiuosi savo grupe, čia susirinkome gerai praleisti laiką“, - teigė atlikėja.

Kadangi danei jokie žurnalistai klausimų daugiau neturėjo, iniciatyvos ėmėsi Airijos atstovai „Jedward“, pakėlę rankas  į viršų ir pradėję klausinėti. „Ką pasakytum savo gerbėjams šiuo metu?“ - domėjosi dvyniai. Tiesa, į klausimą mergina neatsakė - vietoje to kelissyk pakartojo itin besidžiaugianti „Jedward“ kompanija.

Danija konkurso finale pasirodys 15-uoju numeriu.

Finale - dvi dainininkės iš Kipro

Kipro atstovės žurnalistai teiravosi, kaip ji vertina tą faktą, jog iš Kipro konkurse dalyvauja net dvi merginos (Graikijai atstovauja Kipro kilmės dainininkė). „Išgirdusi, kad ji dalyvaus konkurse, buvau priblokšta. Neįtikėtina, kad abi patekom į finalą. Kipras ir Graikija visuomet yra vieningi“, - tikino dainininkė.

Kipro atstovė konkurso finale pasirodys 8-oji.

Kitus klausimus žurnalistai uždavė Graikijos delegacijai - jie taip pat domėjosi, kokią žinutę žiūrovams siuntė Graikijos atstovė. „Konkurse svarbiausia muzika, ji yra pagrindinis įrankis. Man didelė garbė atstovauti savo šaliai ir patekti į finalą. Tiesą sakant, šiandien buvau itin nervinga ir užlipusi į sceną negalėjau patikėti, kad taip smarkiai dirbau vos dėl trijų minučių. Patekti į finalą buvo nuostabu, nors to ir nesitikėjau“, - tikino dainininkė. 

Graikijos atstovė konkurse pasirodys 16-a.

Kalta šukuosena?

Savo ruožtu Rusijos atstovės „Buranovskije Babuški“ konferenciją pradėjo dėkodamos už palaikymą. Rusijos žurnalistas pasidomėjo, kaip bobučių pasirodymą įvertino publika. „Mus sutiko šiltai ir nuotaikingai. Ten buvo tiek triukšmo, kad vargiai girdėjome savo dainą“, - sakė močiutės. 

Rusijos atstovės „Eurovizijos“ finale pasirodys 6-uoju numeriu.

Atėjus metui užduoti klausimus Airijos atstovams „Jedward“ žurnalistai domėjosi, kaip broliai jautėsi, kai į finalą buvo pakviesti patys paskutiniai. „Pernai į finalą patekome lengvai, tad šįmet jaudulys buvo gerokai didesnis. Patekti į finalą yra nuostabu“, - entuiziastingai kalbėjo dvyniai.

„Ar laukdami rezultatų ir matydami, kad vietos finale yra vis mažiau, negalvojote, kad į finalą galite nepatekti dėl šukuosenos pokyčių?“ - klausė Azerbaidžano žurnalistas. „Tai buvo tikras blogis, bet Azerbaidžane mus labai palaikė. Kaip jums labiau patinka - nuleisti ar sukelti plaukai? Gal finale juos vėl susikelsime“, - svarstė broliai.

Airiai finale pasirodys 23-iuoju numeriu.

 

Skaitykite daugiau