Pirmojo „Eurovizijos“ pusfinalio prognozės: ką mano lažybininkai?

„Eurovizija 2016“ / „Scanpix“ nuotr.
„Eurovizija 2016“ / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-10 18:26
AA

Antradienio vakarą vykstančiame pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje 18 dainininkų atliks savo kūrinius didžiojoje Stokholmo scenoje, tačiau tik 10 iš jų vakaro pabaigoje galės šokti iš džiaugsmo, kitiems – teks krautis lagaminus namo. Lažybų bendrovė „Orakulas“ pateikė pirmojo pusfinalio įžvalgas bei tikimybes, kas turėtų patekti į finalą.

Abejonių dėl patekimo į finalą praktiškai nekelia 4 ryškūs pirmojo pusfinalio favoritai: Rusija, Malta, Armėnija bei Azarbaidžanas. Visų šių šalių atstovų tikimybės patekti į finalą vertinamos geriau nei 80%.

Rusijai atstovaujantis charizmatiškasis Sergėjus Lazarevas yra laikomas šių metų favoritu laimėti „Eurovizijos“ konkursą, dėl to jo petekimas į finalą yra praktiškai garantuotas – 94%. Maltos atstovei Irai Losco vieta finale taip pat greičiausiai rezervuota, tikimybė patekti į finalą – 87%. Visiškai šalia Maltos atsiduria Armėnijos atstovė, jos galimybės patekti į finalą vertinamos 86%. Puikius šansus prasimušti į finalą turi ir Azarbaidžano atstovė Samra, tikimybė patekti į finalą – 80%.

„Eurovizija 2016“: I-ojo pusfinalio prognozė

Pirmajame pusfinalyje 5 valstybių atstovų galimybės prasimušti į finalą vertinamos labai prastai: Juodkalnija, San Marinas, Moldova, Suomija, Graikija į finalą turėtų nepatekti.

Visų šių šalių atstovų galimybės patekti į finalą vertinamos mažiau nei 30%. Juodkalnijos atstovų alternatyvi muzika neturėtų sužavėti Eurovizijos publikos, jų šansai patekti į finalą vertinami vos 7%. Vilčių mažai turi ir San Marino atstovas su daina iš 90-ųjų, jam skiriama 10% tikimybė.

Moldovos atstovės Lidijos Isac galimybės antrąjį kartą pasirodyti šių metų Eurovizijos scenoje vertinamos taip pat labai prastai, jai skiriami 12%. Suomijos bei Graikijos atstovų galimybės vertinamos šiek tiek geriau, tačiau tikėtina, jog šių šalių atstovų finale taip pat neišvysime, atitinkamai jiems skiriami 21% ir 28%.

„Eurovizija 2016“: I-ojo pusfinalio prognozė

Pusfinaliuose įdomiausia kova verda tarp šalių esančių, netoli laimingojo dešimtuko ribos. Likusių 9 šalių atstovų galimybes patekti į finalą vertinti yra pakankamai sunku. Jų tikimybė pasirodyti finale vertinama tarp 35% ir 75%. Šiek tiek ramiau prieš pusfinalį gali jaustis 6 šalių atstovai, kadangi jų tikimybė patekti į finalą vertinama daugiau nei 60%: Olandija, Čekija, Kipras, Vengrija, Kroatija ir Islandija. Likusių 3 šalių turėtų likti visiškai šalia patekimo į finalą, tai Estija, Bosnija ir Hercegovina bei Austrija, jų tikimybė patekti į finalą vertinama nuo 35% iki 60%.