Pirmojo pasimatymo aprangos kodas

Pora / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ilga ar trumpa? Aukštakulniai ar patogios kurpaitės? Kad ir kokia būtumėte suaugusi, prieš pirmąjį pasimatymą ar svarbų susitikimą su juo ima nerimas – rengtis dėl savęs ar dėl vyro? Ir kaip padaryti tokį įspūdį, kad šis vakaras nebūtų paskutinis.

Pirmiausia – atsipalaiduokite, giliai įkvėpkite ir nusiraminkite. Stresas tikrai neprisidės prie sėkmės ir nepadės atrodyti geriausiai. Ir jūs pati žinote, kad kuo ilgiau svarstysite apie sijono ilgį ir būgštausite, jog įsispyrusi į aukštakulnius būsite visa galva aukštesnė už jį (o tai blogas ženklas), tuo labiau nenorėsite niekur eiti. Galų gale vienas vakaras yra vienas vakaras, santykiai priklauso nuo daugelio dalykų ir pasitikėjimas savimi – toli gražu ne menkiausias iš jų. Kodėl neišnaudojus papildomų pasitikėjimo faktorių, kurių gali suteikti tinkamai parinkti drabužiai ir aksesuarai?! 

Taigi, štai keletas strateginių patarimų:

 1. Priimkite viską kaip žaidimą. Pasirengimą irgi. 
 2. Prisiminkite, kad esate jei ir ne tobula, tai labai gera... 
 3. ...o jei ir turite nedidelių trūkumų, juos galima pridengti tinkamais drabužiais. 
 4. Nepamirškite, kad jis irgi jaudinasi (kitaip gal apskritai neverta su juo niekur eiti?).
 5. Vilkėkite drabužius, su kuriais jaučiatės patogiai. 
 6. Prieš išeidama iš namų, nusifotografuokite save veidrodyje – aiškiau pamatysite, kas ir kaip.
 7. Tiksliai žinokite, kur einate: apdaras restoranui, intymiai vakarienei ar klubui skiriasi. 
 8. Nepirkite naujų daiktų. Rinkitės tuos, kuriuos gerai pažįstate ir kurie jums draugiški. 

Santykiai priklauso nuo daugelio dalykų ir pasitikėjimas savimi – toli gražu ne menkiausias iš jų.

Nieko nėra blogiau, nei sijonas iki žemės, su kuriuo negalite žengti žingsnio (nebent – supermini, kurį vis reikia timptelėti, kad neparodytumėte per daug). Turbūt nereikia sakyti, kad apdribęs megztinis, kurį vilkėdama atrodote savo pačios tetulė, beformis švarkas ar bet koks kitas nepalankus jūsų grožiui apdaras – tabu. O ir visos dėmės, raukšlės, įplyšimai bei kitos bėdos turi savybę išlįsti netinkamiausią akimirką. Nesvarbu, jog jums atrodo, kad jų niekas nemato… Jūs žinote, kad jų yra. Ir atitinkamai elgiatės.

Ir dar – rengdamasi į pasimatymą, turėkite omeny, kad po jo gali tekti ir nusirengti. Mes ne už seksą per pirmą susitikimą, bet nutinka visaip. Kojinių ir apatinių tema galima eksperimentuoti (kojinės su siūle, nėrinių šortukai, šilkas...). Žodžiu, pasirengti reikia visapusiškai ir viskam. 

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Kas ten žino, gal likimas laukia jūsų artimiausio prekybos centro daržovių skyriuje, į kurį nubėgsite avėdama ugais, vilkėdama trikotažinį treningą ir apskritai be delninės rankose.

Kad ir kaip parengtumėte strategiją, niekas nepanaikina atsitiktinumo ir meilės faktorių. Kas ten žino, gal likimas laukia jūsų artimiausio prekybos centro daržovių skyriuje, į kurį nubėgsite avėdama ugais, vilkėdama trikotažinį treningą ir apskritai be delninės rankose. Bet kas trukdo eiti abiem keliais – ir kliautis likimu, ir pačiai jį tvarkyti? Taigi – jus pakvietė į pasimatymą. Ką rengtis ir ko vengti? 

 

Jei einate į einate į kavinę, barą ar vyninę

Ko vengti. Per daug puošnaus aprangos kodo, radikalaus mini, derinių nuo podiumo. Jūsų tikslas – geriau susipažinti ir maloniai praleisti laiką. 

Ką rengtis. Džemperį, marškinėlius su printais, įdomesnį sijoną, išeiginius džinsus, įmantresnius, bet paeinamus batelius ne pačiais aukščiausiais kulnais. Vis-kas. Užsimeskite bleizerį, laisvo sukirpimo švarką ar vadinamąjį Montgomery paltuką (jei tik oras leidžia): šis – apskritai pastarųjų sezonų atradimas, sugrįžęs į madą po kelių dešimtmečių. Praktiška, sumanu, elegantiška, atitinka aplinką ir situaciją, primena pirmąją studijų laikų meilę (tokie paltukai buvo madingi tuomet). Ideali kandidatė į žmonas. 

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Jei einate vakarieniauti į restoraną ar privačiai

Ko vengti. Per didelio seksualumo ir naminio įvaizdžio.

Ką rengtis. Lengvą suknelę ar sijoną ir palaidinę (geras trikotažas ir šilkas – jūsų audiniai). Nepagailėkite ir investuokite į gerą teatrinį ar panašų paltą, kuris tarnaus jums visą gyvenimą ir idealiai tiks tokia proga. Pagalvokite apie spalvų kalbą.

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Raudona – pripažinta aistros spalva. Juoda – prabangi ir puošni. Ji iš tiesų padeda paslėpti trūkumus: juoda „apačia“ ir ryškus „viršus“ – tobulas variantas kriaušės figūros savininkei, norinčiai pabrėžti tai, ką turi geriausia. Ilgas sijonas suteikia deriniui puošnumo ir dramatiškumo, bet tada rinkitės itin paprastą ir asketišką „viršų“: čigonė ar operos dainininkė – ne jūsų šio vakaro amplua.

Jei dvejojate, rinkitės vėl ir amžinai madingą new look siluetą ir ilgį kiek žemiau nei iki pusės blauzdų

Jei dvejojate, rinkitės vėl ir amžinai madingą new look siluetą ir ilgį kiek žemiau nei iki pusės blauzdų. Škotiškų langelių raštai, kad ir kokie būtų madingi, tokiam vakarui ne itin dera – jie kiek vyriški ir per daug naminiai. Visai nereikia, kad jis pasijustų sėdįs prie stalelio su geriausiu draugu! Jūsų užduotis ir yra išlaikyti pusiausvyrą tarp pernelyg seksualios katytės ir savo vyruko. Padės aksesuarai: brangūs (bent jau taip atrodantys) ir neprimenantys mergaitiškų. Jūs – suaugusi moteris, apdovanota seksualumu ir ironija. Seges kačiukus ar konceptualius papuošalus iš poliuretano palikite kitai progai. Paslaptingai žiburiuojantys auskarai ir vėrinys – vakaro pasirinkimas. Ir aukštakulniai – bet tokie, kad galėtumėte bent prieiti iki staliuko!

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Jei einate į klubą ar didelį vakarėlį

Ko vengti. Vulgarumo.

Ką rengtis. Išdrįskite parodyti daugiau kūno (ypač tas jo dalis, kuriomis didžiuojatės). Trumpas šilkinis apdaras, paprasto silueto, tačiau su įmantria detale ir krintantis į akis, – klasikinis variantas. Prisimenate, kaip Johnny Deppas pasakojo apie pirmą įspūdį, sutikus Vanessą Paradis? „Ji vilkėjo suknelę atvira nugara. Pamačiau pečius... paskui kaklą. Paskui ji atsisuko ir pamačiau tas akis, ir – viskas!..“ Šiandien jie nebe pora, bet kažkada pilka pelytė Vanessa išstūmė iš jo širdies tokią efektingą moterį, kaip Kate Moss.

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Šiaip ar taip, reikia turėti omeny, kad daugelis vyrų laiko moters nugarą itin seksualia kūno dalimi (kas visai nekeista visuotiniame krūtų demonstravimo amžiuje). Čia tiks ir demonstratyviai kyšanti petnešėlė – ryški, galbūt net papuošta „Swarovski“ krištolu ar žėrinti neonu (dėl mados dievo, pamirškite „nematomas“ silikonines petnešėles: jas mato visi, išskyrus jų reklamuotojus).

TAIP PAT SKAITYKITE: Vasaros vakarėlio stilius: 5 naudingos taisyklės

Apyrankės, prie kaklo prigludę vėriniai, žėrinti delninė – štai kur galima išties sublizgėti. Geležinių dėsnių nėra, bet išmanantys žmonės pataria: kuo daugiau metų jūsų pase, tuo labiau pridenkite kojas ir atidenkite nugarą, rankas arba krūtinę.

Olivia Palermo su vyru / Vida Press nuotr.

Ko tikrai nesirengti?

Kalbant apskritai – atsisakykite antiseksualių ir vyriško stiliaus apdarų (prisiminkite geriausio draugo sindromą). Venkite itin radikalių mados tendencijų, dėl kurių sielą atiduotumėte jūs ir kitos mados sekėjos.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 mados klaidos, kurios priverčia jus atrodyti vyresne

Per pirmą pasimatymą kategoriškai netinka:

 • boyfriendo džinsai ir haremo kelnės;
 • plaukų segtukai, lankeliai ir panašūs papuošalai;
 • aksesuarai su dygliais;
 • leopardo ir panašūs raštai;
 • denimas nuo galvos iki kojų;
 • bateliai su milžiniškomis platformomis;
 • per daug etnikos ir bohemiško stiliaus;
 • per daug nuogo kūno;
 • radikalus vamp įvaizdis;
 • paaugliškas stilius.  
Skaitykite daugiau