Pirties statybose susižalojęs S.Dailidė: „Nežinau, kaip reiks iškęsti ateinančias paras“

Simonas Dailidė / Asmeninio albumo, Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Simonas Dailidė / Asmeninio albumo, Irmanto Gelūno „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-11-11 07:30
AA

Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė kurį laiką turės pamiršti širdžiai mielus pirties statybos darbus: dirbdamas su elektrinėmis pjovimo staklėmis jis patyrė traumą ir atsidūrė medikų rankose. Portalui Žmonės.lt Simonas pasakoja – nors sužalojimas iš pusiausvyros jo neišmušė, su skausmu tenka gerokai pakovoti.

Simonas Dailidė laisvalaikiu užsiima statybomis – savo rankomis vyras įrenginėja pirtį. Jis tvirtina, kad šie darbai jam – nesvetimi ir patirties naudojantis specialia įranga turi nemažai, tačiau net ir tai neapsaugo nuo traumų.

Trečiadienį S.Dailidė patyrė rimtą sužalojimą – stipriai susipjaustė ranką.

„Su elektrinėmis staklėmis pjausčiau lentas. Viskas vyko įprastai, tik staiga pirštas užkliudė pjūklą“, – Žmonės.lt pasakoja Simonas.

Simonas Dailidė / asmeninio albumo nuotrauka

Staklėmis Simonas susipjaustė kairės rankos pirštą ir visiškai nusirėžė vieną nagą. Vyras sako, kad iš pradžių sureagavo ramiai ir ėmėsi prevencinių veiksmų – delną suspaudė į kumštį, jį prilaikė kita ranka ir nutarė sužalotą plaštaką sutvarstyti. 

„Kadangi dirbau su pirštinėmis, pirmiausia nusprendėme ją nukirpti ir pasižiūrėti, kaip atrodo žaizda. Prakirpus pirštinę atleidau delną ir prisiverčiau žvilgtelėti. Pripažinsiu, jausmas buvo labai nemalonus – ranka išdraskyta, matosi audiniai. Be to, labai nesmagu likti be nago“, – nemalonius jausmus prisimena jis.

Simonas Dailidė / Asmeninio albumo nuotr.

Simonui prireikė ir medikų pagalbos. Paskambinus skubiosios pagalbos numeriu 112, jis buvo nukreiptas į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas ir automobiliu pats nuvyko į skubios pagalbos skyrių.

S.Dailildė guodžiasi, kad procedūra buvo atlikta greitai ir profesionaliai – pirštas susiūtas, o jam suleista vaistų nuo skausmo. Vis tik vaistų poveikis nėra ilgalaikis, tad sulig kiekviena minute jis jaučia vis stipresnį skausmą ir tvinkčiojimą.

„Nežinau, kaip reiks iškęsti kelias ateinančias paras. Be to, piršto negalėsiu šlapinti vandeniu bent dvi savaites, taip pat nepajėgsiu atlikti sunkesnių darbų, tad žmonai vienai teks prižiūrėti mūsų mažus dvynukus. Tikiuosi, kažkaip pavyks padėti“, – viliasi jis.

Žmonės.lt primena, kad Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė ir arfos meistrė Aistė Baliunytė-Dailidienė dvynukų susilaukė šių metų gegužę.

Simonas Dailidė ir Aistė Baliunytė-Dailidienė / Asmeninio albumo nuotr.

Simonas svarsto, kad nelaimė įvyko dėl nepakankamo atsargumo.

„Daug kas galvoja: „Man taip nenutiks, tik kitiems pasitaiko tokie dalykai“. Bet va – atrodo, viską dariau atsargiai, bet ėmiau ir susižalojau. Visiems reikia tą suprasti ir labai saugotis“, – Žmonės.lt sako S.Dailidė.

Vis tik Sveikuolių sąjungos prezidentas nepraranda pozityvumo ir priduria, kad ne veltui sakoma – geram staliui turi trūkti vieno piršto.

Simonas Dailidė vedė savo mylimąją Aistę Baliunytę / Asmeninio albumo nuotr.