„Planeta Polar“ vaizdo klipą sukūręs V. Puidokas: „Tai – kino ir muzikos sintezė“

Režisierius Vytautas Puidokas / Asmeninio archyvo nuotr.
Laura Kešytė
Šaltinis: Žmonės
AA

Ketvirtadienio vakarą „ŠMC“ kino salėje išankstinės premjeros metu pristatytas bendras grupės „Planeta Polar“ ir režisieriaus Vytauto Puidoko darbas „Amigo“. Tylioje gamtoje įamžintas juodai baltas vaizdo klipas – tarsi bičiuliškas jų atsisveikinimas. Vienas iš trio įkūrėjų, pernai debiutinį filmą „El Padre Medico“ pristatęs V. Puidokas, rudenį paliko grupę. Visgi, nei jų draugystė, nei režisieriaus meilė muzikai tuo nepasibaigė.

Vytautai, apie ką yra kūrinys „Amigo“?

Man jis, turbūt, labiausiai apie išskyrimą, netektį, bet tai nebūtinai yra neigiama emocija. Kadangi klipą kūrėme lapkričio ir gruodžio mėnesiais, man kūrinys tapo savotišku garso takeliu. Jis tiko sezono besikeičiančiai nuotaikai, po truputį mirštančiai gamtai, ateinančiai rimčiai.

Tuo pačiu vyko pokyčiai grupės viduje, aš atsitraukiau kaip muzikantas, irgi vyko toks tam tikras išsiskyrimas. Aišku, pačiame klipe tai neatsispindi, bet man tą norėjosi kažkaip gražiai pažymėti.

Grupės „Planeta Polar“ ir režisieriaus Vytauto Puidoko klipo „Amigo“ pristatymas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Neseniai pristatei dokumentinį filmą, o kaip su muzikinio klipo kūryba? Tikriausiai darbo specifika labai skiriasi.

Taip, muzikinių vaizdo klipų kūryboje galioja visai kitos taisyklės. Čia svarbu perteikti atmosferą, vaizdo ir muzikos dermę, jausmą, o istorija ar socialinis kontekstas yra antraeiliai dalykai.

Man šis klipas buvo savotiškas eksperimentas, išėjimas iš darbo su realybe į labiau įsivaizduojamą, sapnišką pasaulį. O taip pat pabandymas sujungti dvi didžiausias aistras – kiną ir muziką. 

Grupės „Planeta Polar“ ir režisieriaus Vytauto Puidoko klipo „Amigo“ pristatymas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vytautas Puidokas pristatė filmą „El Padre Medico“: „Lietuviška filmo premjera kelia daug jausmų“

Klipą filmavote atokiose pelkėse netoli Rubiškių ežero. Kodėl pasirinkote būtent tokią lokaciją? Kokią vizualią erdvę norėjai sukurti šiai dainai?

Man atrodo, pavadinime „Planeta Polar“ jau yra užkoduotas poreikis klausytojus perkelti į nepažįstamą erdvę, kitą pasaulį. Pamenu, buvo momentas, kai diskutavome su Adomu, kokius jausmus ir vaizdinius ši daina kelia. Jis užsiminė kažką abstraktaus apie ežerą, valtį, rūką... Tai čia gal buvo tokia pirma gija, kurią užčiuopus aš jau galėjau toliau sapnuoti ir įsivaizduoti tam tikrą atmosferą, kuri, man atrodo, šiame klipe ir svarbiausia.

O kalbant apie gamybą, įdomu tai, kad viską nufilmavome poros kilometrų spindulių nuo Adomo sodybos Rubikiuose, Anykščių rajone. Ten gyveno dešimties žmonių komanda, kartu dirbo, gamino valgyti ir braidė po vietinius miškus ir pelkes. Žvelgiant atgal, dar ir dabar sunku suprasti, ar čia buvo tikrovė, ar kažkoks Rubikių laumių sapnas.(juokiasi)

Grupės „Planeta Polar“ ir režisieriaus Vytauto Puidoko klipo „Amigo“ pristatymas/Pauliaus Peleckio/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Koks tavo paties santykis su muzika šiuo metu? Ketini sugrįžti į sceną kaip muzikantas?

Iš tikrųjų, plano būti muzikantu niekad ir neturėjau. Viskas prasidėjo nuo netikėtos pažinties su Adomu, kažkur Peru. Bet per tą penkmetį aktyvios koncertinės veiklos išsivystė didžiulė meilė muzikai ir žmonėms, su kuriais ji gimsta. Dabar šiame santykyje yra pauzė, bet manau, kad jau esu pažymėtas, ir vienokiu ar kitokiu būdu muzika visada bus šalia.

_______________

Grupėje „Planeta Polar“ šiuo metu groja Adomas Koreniukas (vokalas, armonika), Jonas Narbutas (perkusija, vokalas), žinomas ir kaip grupės „Kabloonak“ kapitonas, bei Paulius Vaškas (bosinė gitara), punk džiazo kolektyvo „Sheep Got Waxed“ gitaristas. Vėlyvą pavasarį grupė žada išleisti savo pirmąjį albumą.

Skaitykite daugiau