Planuojantiems rudens atostogas: galimos kryptys be saviizoliacijos

Rudenį ypač populiarios kryptys į šalis, kurių nepaleidžia šilti orai bei karšta saulė / Shutterstock nuotr.
Rudenį ypač populiarios kryptys į šalis, kurių nepaleidžia šilti orai bei karšta saulė / Shutterstock nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2021-10-05 15:11
AA

Pasaulį sukausčius pandemijai ir įvairioms užsienio šalims užvėrus sienas, apie keliones svetur galėjome tik pasvajoti. Tačiau ilgainiui situacija pagerėjo ir įvairios valstybės atvėrė sienas keliautojams, su sąlyga, kad šie atvyks arba vakcinuoti, persirgę, arba prisitaikys prie šalies keliavimų reikalavimų: saviizoliacijos ar privalomo testavimosi.

Nors situacija pasaulyje kelionių atžvilgiu neišlieka stabili, įvairiose vietovėse saviizoliacija tiek atvykus, tiek grįžtant į gimtinę nebėra privaloma, jeigu esate vakcinuotas arba persirgęs Covid-19 virusu ir turite tai patvirtinančius dokumentus.

Pastebimos populiariausios kryptys

Didesni keleivių srautai pastebimi nuo šių metų pavasario, o atėjus rudeniui, keliauti lietuviai taip pat nesustoja. Šiuo metu ypač populiarios kryptys į šalis, kurių nepaleidžia šilti orai bei karšta saulė. Lietuviai keliauja į Turkiją, Graikiją bei jos salas, Italiją, Juodkalniją, Ispaniją, Kiprą. Taip pat aplankyti svetur gyvenančių pažįstamų skrendama į Angliją, Airiją, Islandiją. Keliaujant kartu su šeimos nariais, renkantis savaitės ar ilgesnes išvykas, 4 asmenų kelionė gali nemenkai paploninti piniginę, tačiau pasinaudoję paskolos skaičiuokle galite atrasti jums tinkamą kelionės finansavimo sprendimą.

Vartojimo paskolos skaičiuoklė internetu jums pasufleruos, per kokį laikotarpį turėsite gražinti norimą pasiskolinti sumą, kokio dydžio palūkanos bus skaičiuojamos, kokią sumą sudarys sutarties mokestis ir pan. Banko finansavimo dėka galite apmokėti brangiau kainuojančius didesnius pirkinius, paslaugas. Taip pat bendrovė siūlo paskolas automobiliui įsigyti, būsto remontui, todėl atsižvelgiant į poreikius, pasikonsultavus telefonu bei įvertinus asmenines skolinimosi galimybes, galite atrasti jums priimtiniausią finansavimo sprendimą.

Įvairiose vietovėse saviizoliacija, tiek atvykus, tiek grįžtant į gimtinę, nebėra privaloma, jeigu esate vakcinuotas arba persirgęs Covid-19 virusu ir turite tai patvirtinančius dokumentus / Shutterstock nuotr.

Ką verta pamatyti?

Jeigu rudens sezonu planuojate kelionę į šiltus kraštus, vienas geriausių kainų šiuo metu siūlo Turkijos kurortai. Kelionės organizuojamos į įvairius šalies miestus: Alaniją, Antaliją, Bodrumą. Dažniausiai poilsiautojai čia renkasi poilsinius kelionių variantus. Jiems svarbu šiltas baseinas, arti esanti jūra, platus maisto pasirinkimas bei komfortiškas viešbutis. Aktyviau praleisti laiką norintys vyksta į šalies sostinę Ankarą, prekybos centrus, renkasi aktyvias vandens pramogas. Tad ką veikti Turkijoje atras kiekvienas, tiek norintis aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio.

Dar viena turistų mėgstama kryptis – Graikija ir ją supančios salos. Kreta, Rodas, Kelafonija, tai tik dalis krypčių į kurias vykdomi skrydžiai bei organizuojamos kelionės iš Lietuvos. Čia galite ne tik degintis bei ilsėtis garsiuose paplūdimiuose, bet ir aplankyti senovės civilizacijas menančias vietoves. Rodo sala garsėja puikiai išvystyta infrastruktūra bei tuo, kad yra įtraukta į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą. Taip pat šalis įžymi žydrais paplūdimiais, kuriuos spėjo įsimylėti nemaža lietuvių dalis. Šiltuoju sezonu čia taip pat populiarios plaukimo laivais pramogos, poilsiautojai gali išbandyti banglenčių ir burlenčių sportą. Keliaujant ne į Graikijos salas, o šalies sostinę bei aplinkinius miestus, kelionė gali  tapti itin aktyvia. Būtent Atėnuose esantis Akropolis yra lankomiausia šalies vieta. Taip pat istorijos mėgėjai traukia link Dzeuso Olimpiečio šventyklos, Dioniso teatro, apie kuriuos daugelis mūsų yra skaitę dar mokykloje.

Besidomintiems istorija – Italijos regionai

Jeigu jūsų rudens kelionės planuose Italija ir norite kuo labiau pažinti šią šalį, valstybėje rekomenduojama keliauti traukiniais, aplankant kuo daugiau skirtingų Italijos regionų. Vienas įstabiausių šalies miestų – Venecija, tai miestas ant vandens. Jeigu jus domina istorinė miesto pusė, Forumas bei Romos Koliziejus yra tie objektai, kuriuos privalote pamatyti savo akimis. O ištroškusiems nuotykių patariama neaplenkti Pompėjos miesto, kuriame – geriausiai išsilaikę romėnų miesto griuvėsiai. Tai tarsi miestas-muziejus, nebyliai pasakojantis apie senovės Romos gyvenimą.